Čo všetko môže papať 6 mesačné dieťa?

lily24
11. aug 2015

Ahojte mamicky,moja dcerka bude mat o tyzden 6 mesiacov a uz asi tyzden mi cez den nechce papat vobec mliecko.Sme na UM,mlieko pije po kupani v noci a rano inak ked jej dam nechce,len normalnu stravu.Problem je ze uz neviem co jej vsetko mozem davat.Chuti jej vsetko,vsetko co jej dam spapa len uz mam pocit ze je stale to iste dokola :D normalnu steavu papa od 4 mes.Je to gurmanka papkacka :D
Prosim poradte nejake desiaty,obedy,olovranty .Papa kazde 3 hodinky.

timi1012
11. aug 2015

Neviem co vsetko je pod pojmom "papa vsetko" lebo este stale by malo byt prvorade prave to mliecko ci uz UM alebo MM. Vecer mozes davat kasu, cez den ovocie, zeleninu, masko kuracie, morcacie, kralicie, zltok, lepok a bolo by super sa poradit s pediatrickou a pozriet si skupinku prikrmy.

lily24
autor
11. aug 2015

Dakujem.myslela som tak ze co jej dam spapa,ze neodmieta potravu prvorade ma byt mliecko ale ked do nej cez den neviem dat kvapku tak to musim nejako vykompenzovat bohuzial

luludy
7. okt 2015

My mame ten isty problem zzrazuu vob3c nechce mlieko a je to strasne lebo v noci je hladny a ani za nic..ako ste to vyriesili nakoniec

saskia24
7. okt 2015

a koľko ti spapá tej zeleniny a ovocia...?

lily24
autor
8. okt 2015

Nijako cez den papa normalnu stravu vsetko lub8 okrem spenatu a mliecko len po kupani 2 krat v noci a rano inak len noemalny stravu.A ovocie a zeleninky spapa tak normalne ako na 7 mesacne babo patri 🙂 niesom tabulkova maminka tak pwpa skoro vsetko okrem kapusty mlieka keavskeho cervenej repy a takych jedal ktore viem ze by jej este nerobili dobre.

meluela
8. okt 2015

@lily24 mliecko mozes nahradit bielym jogurtom, nesladenou kasou uvarenou z UM /psenova, krupicna, kukuricna ... aj podla toho nakolko je uz zvyknuta na lepok/, zeleninovo-masove prikrmy nesolene, popucenu uvarenu zeleninku (inak podla mna ta cervena repa ak uz papala ine druhy zeleniny tak neuskodi, naopak je velmi zdrava, korenova zelenina, tekvica, cuketa ... teraz je toho este vela sezonneho), sezonne ovocie.
Urcite vsak este nedavat tvaroh do 1 roka a z vajicka len zltok, nesolit, nekorenit ... o par mesiacov mozes postupne zacat skusat bylinky

lily24
autor
8. okt 2015

Zeleninku papa vsetku okrem spenatu ten jej nechuti a repa sa mi zda silna pe take babo 🙂
Vlastne papa uz vsetko a ano to mliecko nahradzam jogurtmi a kasickami 🙂 ale sem tam jej pukaju kosticky/ chrupavky ked ju zdvihnem ale vraj to moze byt ze rychlo rastie

sardinka335
8. okt 2015

Ak ti nechce mlieko tak davaj plnotučné biele jogurty...na večer kaše ak toleruje....ma len 6 mesiacov zase ak papa zeleninku, ovocie, mäsko tak čo ešte treba? Varenie je stale dookola to iste či u malých či u velkých. Po roku to bude zase ine...ja som potom robila aj cestoviny s lučinou - tvaroh so smotanou som zmiešala do toho cestovinu na drobno, domaci pretlak s cestovinou...ešte je toho relativne dost cukety, bataty, tekvice...

lily24
autor
8. okt 2015

Uz bude mat 8 mesiacov toto jelen starsi prispevok.Ja som len odpisala maminkam ako sme teraz natom 🙂 ale dakujem 🙂