Čo všetko môže papať 9 mesačné dieťa?

erinka1911
19. okt 2012

Poprípade môžte dať aj receptíky,aspon vyskusam nieco nove..D

zuzka1008
19. okt 2012

Lenka mala rada v tomto veku rizoto, pyre a masko...

simca06022011
19. okt 2012

Teraz aktualna je napr. tekvica... pecena, polievocka, pyre s maskom 🙂

bublina83
19. okt 2012

My papkame vsetko okrem alergenov ... oriesky, med, skorica, zeler a pod. kukuricna alebo klasicka krupica, puding alebo puding s tvarohom, zelenina skoro vsetka s ryzou, cestovinami, maskom kuracim alebo morcacim ... hovadzie kupujem v hotovych prikrmoch, jablko , banan ... a tak ... niekedy par lyziciek aj toho co navarim ... teraz je to uz pestre takze tazko vypisovat vsetko ...

zunolu
20. okt 2012

Moja v tomto veku jedla skoro všetko, bežne dostupné ovocie a zeleninu aj zeler a paradajky, mäso - hydinu, hovädzinu, králika aj bravčovinu, Mliečne výrobky všetky okrem tvarohu - lekárka mi povedala že ten je ťažko stráviteľný a s tým máme počkať, ryžu cestovinu... ako vravím všetko samozrejme s minimom soli a korenie len bylinky prípadne rascou skús cestoviny so smotanou alebo to rizoto moja miluje šošovicový prívarok, alebo praženicu zo žĺtkou len tak na suchej panvici alebo na troške masla.

zigzag
20. okt 2012

@zunolu heh, ze tvaroh je tazko stravitelny???? 😀 ked 9 mesacne zvladne zeler a paradjku, tak s kludom zvladne aj tvaroh 😉 a potom mamicky lietaju po lekaroch,ze dieta ma exemy 😖 ... len tak dalej,,,

kokorunecka
20. okt 2012

Mne dr. povedal, že už v 8mich mesiacoch môže komplet všetko. 🙂

jane1
29. okt 2012

tvaroh by sa do roka nemal ale koli velkemu mnozstvu bielkovin. pre dieta je ich skratka privela. ja nedavam zatial bravcove, lebo aj v tele dospeleho sa strasne dlho travi.
som opatrna pri nafuk. zelenine, lebo mame problemy s prdkanim.
inac papame zo zeleniny: mrkvu,zemiak,spenat,cviklu,brokolicu,hrasok,cukina,tekvica, obcas trochu:kalerab,zelena fazulka,ruzickovy kel,petrzlen,karfiol, chystam sa skusit lupanu cervenu sosovicu, por,baklazan
prilohy:ryza,pohanka,ovs, a pohankove vlocky, bezvajecne a pohankove cetoviny, amarantove perlicky do ovocia,biely rozok, chystam sa na kuskus
ovocie: jablka,slivky,banan,marhule,broskyne,avokado,cucoriedky, obcas opatrne hruska-ta nas vo vacsom mnozstve naduva
maso: kuracie,morcacie,hovadzie
v najbl. dnoch zacnem bielym jogurto, vraj velmi kvalitny je hollandia bio
priklady 🙂
ranajky : mliecko, potom so mnou rozok- bud cisty, alebo s rozmackanym avokadom, trosinkou masla, pomazakou - to sa chystam coskoro / brokolica, mrkva, cukina, cervena fazulka alebo zemiak - uvarene + avokado, alebo nemliecny margarin alebo biely jogurt + pazitka,petrzl.vnat + obcas zltko/, coskoro zaradim ak zerve,ci lucinu
desiata: ovocie + amarant. perlicky, obcas detske susienky
obed: zelenia+maso+priloha
olovrant: zatial mlieko, chystam sa zamenit za jogurt, prip. s ovocim ci domacou vyzivou
vecera: zemiakova kasa s mliekom, brokolicova kremova polievka s mliekom, krupica s vaenym jablckom, ryzova kasa s vyzivou, puding zlaty klas s mliekom , ovsena kasa s bananom,hotove kase nestle
druha vecera:mlieko
budeme mat o par dni ukonc. 9 mesiac

mirkamilos
17. nov 2012

davate uz aj trvanlive mliecko polotucne?

ildici12
18. nov 2012

urcite nie, cim dlhsie sa vyhybas kravskemu mlieku, tym lepsie podla mna 🙂 je velmi tazko stravitelna pre deti a vobec neni taka zdrava ako sa o tom hovori v reklamach. precitaj si http://www.badatel.sk/kpm/list-o-mlieku-odkaz-p...