Čo zvyknete dávať po papaní? Čajík alebo mlieko?

skatte
22. nov 2010

Milé mamičky, čo zvyknete dávať svojím detičkám po papaní, čajík alebo mliečko (UM). Konkrétne by ma zaujímali mamičky, ktoré ešte koja. Ja mám skoro 10mesačné dieťa a cez deň kojím len raz, po vyspinkaní, viac nechce ☹ Tak mám dilemu, či jej stačí mliečna dávka na deň,hoci večer dávam mliečnu kašu. Čítala som, že deti v takom veku by mali vypiť aspoň 500 ml mliečka. No moja hoci ju kojím aj 2 krát v noci toľko určite nevypije. Prosím mamičky poradte mi, dávali by ste dieťaťu aj UM, lebo po každom jedle mi pekne vypije čajík. Nemala by som radšej vymeniť aspoň raz denne čajík za UM. DAKUJEM 😉

jarunka111
22. nov 2010

@skatte zo začiatku som riešila podobnú dilemu a tak som dávala mliečko. Ale postupne sa viac napapal viac a mlieko zostávalo. Tak som vymenila za čaj, ale ten nechcel veľmi (ale ani mlieko). Pekne priberal, určite nebol hladný, tak som sa nestrachoval, či robím dobre. A to že tiež nevypil odporúčanú dávku mlieka bolo v poriadku, to je orientačný údaj. Každé mimi iné, tak nemôžu všetky papať rovnako 🙂

bubelko
22. nov 2010

@skatte ja som zo zaciatku dokojovala, ale postupne odmietal, takze som to nahradila vodou. a od deviateho mesiaca kojim uz len rano, vecer a raz na ranom. ci vypije 500ml mlieka netusim, ale papa jogurt, kasu a tvrdy syr, takze si myslim, ze tu svoju mliecnu davku ma 🙂

skatte
autor
23. nov 2010

Babulenko, a od kedy dávaš tvrdý syr? Mne doktorka povedala, že také vecí až od roka 😨 🙂

skatte
autor
23. nov 2010

Takže nemám dávať UM? Skusím dnes urobiť ráno len 100 ml a uvidím, či mi to vypije z pohárik po raňajkách. Ale viac jej dnes už nedám 😉

bubelko
23. nov 2010

@skatte ak si myslela mna, tak do asi od 10. mesiaca. co sa um tyka, tak ked tak by som davala rano, ale urcite nie po jedle na zapitie. to je vsak len moj nazor. 😉 skus sa este opytat v temem umele mlieka, mozno budu baby vediet lepsie poradit, alebo v pokrocilych prikrmoch 😉

skatte
autor
23. nov 2010

ĎAKUJEM za radu 🙂

andrea487
23. nov 2010

urcite dávaj mliecne ranajky,potom na desiatu napr.jogurt biely u 10mes.už možes,naobed príkrm,a možes don dat nejakú 60ml mliecka,a po jedle jej mliecko urcite na zapitie nedávaj,ani caj bysomnedávala,najlepse je aksa naucí na prevarenu dojcensku vodu,lebo potom sa ti može stat že ju bude odmietat.olovrant daj ovocný,a na veceru zas mliecnu.
si to rozpocítaj a uvidís že urcité množstvo ktoré ma vypit,i vypije,a poprípade to rozlož do tej stravy. 🙂 🙂