Čo zvýši chuť do jedla u 7 ročného syna?

berusaa
2. mar 2012

ahojte baby,viete mi poradiť s niečim?Moj 7 roč.syn mi málo papá,vobec nemá chuť do jedla.Viete o niečom čo pomáha na nechutenstvo alebo na priberanie?

nellka21
24. feb 2016

No dospeleho cloveka nejak ukecas na inu stravu mozno aj na nove jedla. Ale to dieta vie ze mamu moze vydierat lebo ktora necha svoje dieta hladovat? Ziadna. Pride jej luto ze ona sa napxhava a decko nic neje. Tie som zufala lebo ja chcem ja mam ochotu jej varit ale za boha neda do ust lebo ona to nema rada ☹

libka1
24. feb 2016

@nellka21 si rozvedena ak som dobre pochopila a ona to zneuziva. no to mas teda dobre tazku situaciu 🙄 ak s tebou v tomto nebude spolupracovat malej otec, tak nemas sancu. tu fakt je kazda rada vzacna 😒 asi by som sa riadila poslednou vetou z prispevku katuliena82, zial... prajem vela trpezlivosti.

natalym
24. feb 2016

@nellka21 Jój môjho veru nie......... 🙂
Aj moja dcéra bola taký nejedák, dokonca jedna učiteľka v škôlke nás chcela poslať na psychologické vyšetrenie. Dnes zje všetko aj má rada rôzne chute.
Asi je po mne.... 😀

nellka21
24. feb 2016

@natalym no poviem ti pravdu ze uz ma napadla psych poradna lebo ked na nu pozeram tak pribehne ze co tak dobre vonia a tak jej zacnem vysvetlovat co varim a ze jej dam ochutnat..odpoved?fuj ja take nemam rada. A pritom to nikdy do ust este nedala a uz vie ze to nema rada. Neviem ako ju mam "prinutit" aspon ochutnat. Po zlom to nefunguje ale ze vobec a po dobrom ani tolko

katuliena82
24. feb 2016

@nellka21 u nas to iste!!!! "Chces ochutnat?" - nieeee, nechcem. Nehrozi, ani len usta mi nechceli otvorit. Teraz trochu podrastli a ochutnaju. Ale najviac ma stve, ked niekto povie, ze je to moja vina. Ale ja varim vsetko a od malicka ma videli vyjedat salaty, mladsi chodil za mnou ako rodny a chrumal salat z misy. Teraz by som to do neho nedostala. Vzdy si ale pomyslim, aku pestru stravu mali nasi rodicia. No moc pestru teda nie, minimalne moji urcite nie. A boli zdravi. Kym sa mi deti netlacia sladkostami a sladkymi malinovkami (u nas malinovky nie su nikdy), tak mi je to jedno.

nellka21
24. feb 2016

@katuliena82 ked je u mna tak jej sladkost dovolim ak zje aspon polievku a na druhe jedlo jej urobim co uz zje lebo ani ja uz nemam nervy jej furt nukat a viem ze nepochodim. Normalne som vzala kucharsku knihu a dala som jej do ruk nech mi ukaze co zje. Knedlik, slov ryzu, obyc ryzu, cestoviny, vyvary, pizzu ale cistu len s cesnakom, spagety, pecene zemiaky, kasu nehrozi, buchty len cokoladove ziadny lekvar

natalym
24. feb 2016

@nellka21 No to robí moja mladšia. Presne.
Vieš čo u nás pomohlo? Prestať sa preto trápiť. Proste variť čo zjedia, kašlem na to, že máme dookola to isté, neriešiť, sebe si navarím keď mám na niečo chuť, väčšinou aj niektoré decko sa pridá. Podať, neriešiť. Proste na to kašľať. Dať možnosť, dať ľahký prístup k jedlu, aby bolo pekné, jesť pred ňou a neriešiť, hlavne nie pred ňou, nekomentovať. Hádam prejde.

nellka21
24. feb 2016

@natalym tam neexistuje maso, keby aspon omacka nejaka alebo stava, ne! Syr? Ne! Este ze mlieko jej davam furt na ranajky lebo inak ani bielkoviny nema odkial, jogurt zje jeden zo 100moznosti... Ale ako uz bolo spomenute na vine su mamy ako inak. Ked je zle su najhorsie mamy ale dobre veci si privlastnuje vzdy niekto iny.

nellka21
24. feb 2016

Najhorsie su navstevy! Kde pridem vsade sa rozobera z coho to decko zije a co jedava, je to dost neprijemne. A grilovacky kde sa ostatne deti laduju vsetkym a moje chodi so suchym rozkom ach jaj ☹ a oslavy to je moj trest! Toto nechce hento nechce, ludia krivo pozeraju. Mam chut sa prepadnut pod zem. Je to velmi zle na psychiku aj pre mna

glowix
24. feb 2016

@berusaa narosan cucoriedkovy, nas ho pije dva tyzdne a stravovanie na jedničku..pred tym mu nechutilo

katuliena82
24. feb 2016

@nellka21 tuto nedelu sme boli na navsteve a moje deti 1.x jedli dost vela. A vsetci si to vsimli pravdaze, dlho som pocuvala ze to je moja vina, ze som ich kojila a do roka nedavala ,,vsetko,, a pod....ale robila som vsetko podla mojho presvedcenia a sama som kojena nebola a lekar sa mamy opytal, ci som prisla z koncentraku. Brat mal v roku o 5 kg viac, boli sme dvojicky

timea7
24. feb 2016

@nellka21 nedoviezli, neboj sa a vydierať by som sa ňou nedala, ak by povedala, že chce ísť otcovi, do päť minút by bola zbalená a môže ísť. Preto s tebou točí, lebo si to môže dovoliť. Neviem, aký vzťah máš s jej otcom, ja keby som poslala syna k jeho otcovi, že robí cirkus pri jedle a chce ísť k nemu, lebo u neho môže točiť štyri jedlá, tak by ho otočil späť, že ho má veľmi rád, ale vydierať sa ním nedáme.
Inak ja som mama, ktorá by dieťa kľudne nechala hladné. Nemyslím systémom, že navarím špenát, ktorý dieťa neznáša a ak ho nezje, tak nedostane nič iné, to už hraničí s týraním. Každý človek aj dieťa má právo neznášať zopár jedál, ale nie väčšinu. Dala by som ich mladej slečne napísať na papier, kde by bolo desať riadkov a koniec. Ostatné alebo zje, alebo bude hladná. Problémy s jedlom rodičia neriešili, kým mali na stravu obmedzené prostriedky a deti boli šťastné, ak bolo vôbec čo jesť. Ženy mali osem, desať detí, ťažko si mohlo niektoré dovoliť vymýšľať s jedením....Dnes vedia, že dostanú niečo iné, tak vymýšľajú. Povedz jej, že keby si ju neľúbila tak by si jej dávala každý deň jesť to, čo chce ona, ale práve preto, že ju máš veľmi rada, tak sa snažíš, aby mala zmiešanú stravu. Pokojne jej pohľadaj na nete, čo robí strava s naším organizmom, čo potrebuje telo, aby správne fungovalo. Nerieš, že ti povie na jedlo, že to neľúbi, aj keď to v živote neochutnala, niektoré jedlá jej môžu byť protivní vizuálne, ale môže ich byť naozaj len pár.

nellka21
24. feb 2016

@katuliena82 chcela by som sa dozit chvile ked budu vsetci cumiet ze aj moje decko je normalne a vie sa najest zdravych veci :-/

timea7
24. feb 2016

@katuliena82 treba rešpektovať aj to, že tak, ako dospelý aj dieťa má obdobia, keď mu chutí viac a keď mu chutí menej. A okoliu by som vždy bola povďačná, keby to, čo moje dieťa zje, neriešilo. Ty si svoje deti poznáš najlepšie.

timea7
24. feb 2016

@nellka21 neponúkaj ju, nehovor pred ňou o jedle nejaký čas, jednoducho jedlo pred ňu daj, zje, zje, nezje, odlož, ale nekomentuj. Niektoré deti týmto spôsobom radi vzbudzujú pozornosť, chcú byť zaujímavé. A na okolie sa vykašli.

agiagi
24. feb 2016
Používateľ agiagi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agiagi.

@nellka21 neboj sa tvoje dietatko nie je jedine ktore inak papa

nellka21
24. feb 2016

@timea7 no ked jej nedam co chce/zje tak to nove jedlo-pre nu budem davat na stol a brat i dva dni. Aj tak to nebude chciet to je ten problem.

timea7
24. feb 2016

@nellka21 v poriadku, tak to budeš dávať pred ňu dva, aj tri dni, ale na nutellový rožok môže zabudnúť. Nutellu vyhoď, ďalšiu nekúpiš a v sobotu šup na turistiku a v nedeľu do plavárne. Jedlo pred ňu, nezje, nevadí.

hroma
24. feb 2016

@nellka21 my toto mame za sebou...doteraz su rezervy..nelubim, a pritom nevie aku to ma chut...ma ide vytocit...ma 10r..a je to o kusek lepsie..1 rozok, maslo a 1 cherry paradajka na kusky ako lanove semiacka...uuuspech.. kks.. ale varim jedla co viem ze lubi ..kupujem to co lubi.. mala obdobie iba 1druh jedla..az sa prejedla..potom zase ine..a tak dokola.. 😉.. teraz sme v stadiu, ze zje dost..zeleninu ani za svet.. ovocie zje.. zavaraniny vobec nie.. vybera.. hlavne nechudne ale pomalicky pribera.. a dalsi faktor..odhrna nos, ked sa otvara chladnicka... skace jak spiderman aby zoskocila z dosahu pachu z chladnicky..😄..ma citlivy cuch..a to sa odvija aj od jedla...ziadne miesane a prevonane jedlo nedostanem do nej.. miesaju sa jej chute a smrdi to vsetko a neluuuubi to.. kopu nervov..ale som vo faze..ze chces, nie? Ok chod sa ucit.. 😄..ja sa najem, aj muz.. ona nech sa pozera..casto chyti potom slinu, ked vidi ako hltavo jeme..ze nam to chuti a pyta si trosku vyskusat.. a dolezite je..ze spolu jest.. samej jej nechuti...tak si posedi pri mne aj ked jest nechce.. nech sa pozera.. a varim co lubi.. 😉

timea7
24. feb 2016

@hroma prepáč, ale robí to preto, lebo má obecenstvo. Predstav si, že máš štyri, päť detí a každé by malo svoje obľúbené jedlá, garantujem ti, že by ich ani nenapadlo vymýšľať. A v desiatich rokoch by už slečna začínala variť sama, aj tú chladničku vyložila, umyla a uložila.

natalym
24. feb 2016

Inak u nás doma moja mladšia dcéra tiež je tak všelijako a keď nechce tak jej poviem: ,, To je dobre, aspoň nebudeš v 40 tke vyzerať ako ja. ,,
Inak nie je zlý zvyk jesť málo..................
No Tvoj syn je chlap, jasné to je iné...........

berusaa
autor
24. feb 2016

Dievčatá chcem Vám napísať,že syn má teraz 11 rokov,ale presne sa stalo to ako som dúfala,úplne sa rozjedol,teraz má už dokonca aj faldy na bruchu 😀 hoci je prieberčivý v jedle,ale už nie tak ako dakedy,ale papá už konečne poriadne a to je základ. Aj imunitu už má konečne dobrú.

katuliena82
24. feb 2016

@natalym no, ja som sa napocuvala od kyprych rodicov kyprych deti ze aki su chudi ti moji...a ja som na to isla vedecky a ked mi aj pediater povedal ze su uplne ok, nechorlaveju, rastu, tak som to pouzivala ako argument. Ja som vysoka a stihla, nemaju byt po kom pri tele. A fakt vidim okolo seba deti, ktore papaju az moc a spoluziaci sa im za nadvahu vysmievaju :(

natalym
24. feb 2016

@berusaa No vidíš ho........... 🙂

natalym
24. feb 2016

@katuliena82 Aj moje deti stále riešia u lekárov ak sa tam z času na čas dostaneme, lebo sú vysoké s dosť štíhle. Ale ja poviem: ,, Aj ja som taká bolaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa......................,,

katuliena82
24. feb 2016

@natalym ja vzdy poviem, ze chore dieta by so mnou nevladalo tak krkolomne cvicit. Tu je mladsi

timea7
24. feb 2016

@katuliena82 perfektní ste!!! Dúfam, že foto nie je z tohto týždňa 😎 😎 😎 😎

katuliena82
24. feb 2016

@timea7 nieee 😂 ako som teho necvicim, ale po sestonedeli zacinam zas 🙂 umrela by si, keby si krpca videla tie svaliky napinat 😂😂😂

tatiana1985
24. feb 2016

@berusaa je syn sladkosti? ak ano ,vyluc ich a hned uvidis 🙂

nellka21
24. feb 2016

@katuliena82 parada radost na vas pozerat 🙂