Cukor v kašach od 4. mesiaca

laurinka98
1. sep 2012

mile mamicky, co si mam o tom mysliet,ze detom sa neodporuca davat cukor do jedneho roka a v do kasiciek ho pridavaju? prave dnes som kupila a az doma som citala zlozenie 😒

aduskatt
1. sep 2012

@laurinka98 samozrejme, ze ho pridavaju, lebo detom to tak chuti, potom ti nezjedia, co pripravis doma a budu vyzadovat sladke preplacane kase a vyrobca si tym zabezpeci odbyt🙂)).im je jedno, ci je to zdrave, alebo nezdrave, im ide o peniazky🙂

anjelicek26
1. sep 2012

@laurinka98 - zakazane to nie je, tak davaju, preto treba fakt vsetko citat... pozri si kase od alnatura, tam cukor nie je. My sme zacinali cisto ryzovou, prosnou kasou bez lepku a zarabanu vodou, bez chuti a zapachu ako by sa dalo povedat, ak prisladit, tak 1-2 lyzickami ovocnej vyzivy.

laurinka98
autor
1. sep 2012

ja som sa v obchode sustredila na to , aby to nebolo od polskeho vyrobcu a toto ma nenapadlo, ja som kupila nutrilon a asi ho pojdem aj zajtra vratit.

hradnapani
1. sep 2012

@laurinka98 odporucam znacku Hipp. Drahsia, ale bez cukru,aj umeleho. Ja som nasla iba tieto kase bez cukru. Z tych ostatnych vdaka tym umelym cukrom a kadejakym somarinam mojho syna len napinalo na vracanie.

hradnapani
1. sep 2012

@laurinka98 a este ako pise @anjelicek26 treba zacat tymi uplne cistymi kasami obilninovymi, alnatura alebo babylove. A skusit najprv nicim neochutit. Je velka sanca, ze dieta to zje, kym nema pokazene chute sladkymi.

laurinka98
autor
1. sep 2012

@hradnapani zatial mi maly papa vsetko v pohode (teda mrkvu a zemiak 🙂 )a nerada by som to pokazila. od alnatury som kupila mrkvicku na skusku, ked budeme cestovat a ta mu velmi chutila 🙂

tortelinka
1. sep 2012

ja kupujem kase Nomina, su bez cukru a ovela lacnejsie, dostat ich v bio obchodoch

kvetinka211
1. sep 2012

@laurinka98 je to od vyrobcov fakt velmi nezodpovedne a nechapem preco je to vobec povolene oznacit to ako vhodne od 4 mesiacoch ... ked si precitas tuto fora tak zistis ze vacsina mamiciek to aj naozaj pcha do deti 😒
My sme kupovali nesladene od alnatury/babylove, niekedy som do nich aj nastruhala jablcko alebo hrusku

katrinka8
1. sep 2012

Pocula som, ze HIPP prikrmy zase obsahuju pridanu sol ☹ Ale neviem, ci je to pravda, nikdy sme nekupili...

anjelicek26
1. sep 2012

@katrinka8 - ako ktore, tie od 8 mesiacov ano. Od 4 mesiacoch byva primiesany v zelenine zeler, od 6 mesiacov rajciny atp... clovek aby non-stop cital, tie mesiace su na etikete orientacne :( Urcite sa tym neda riadit, ono kazdy mesiac, ktory to dlhsie predavaju, je pre nich ziskom, je to len par mesiacov, co dieta kasovitu stravu papa. Tak cim skor, tak pre vyrobcu lepsi. Tvrdy biznis, nic viac.

strihalka
2. sep 2012

@katrinka8 aj ja jsme to uz slysela, proto jsem na tuto zancku skoro zanevrela a orientuji se na babylove...maji ten isty sortiment.., jen bez soli

kvetinka211
2. sep 2012

@katrinka8 ako-ktore, treba podrobne citat zlozenie ... do roka som citala, teraz uz mozme hocijake (resp. uz hladam tie solene lebo nesolene mi uz v 19m nezje 🙂 Babylove su lacnejsie a maju lepsie zlozenie pre malinke babatka.
Co ma na vsetkych tych prikrmoch desi ze nie je jasne odkial pochadzaju suroviny, to sa clovek nikde nedopatra ... raz som skusala zistit nieco o Hami a dopatrala som sa k tomu, ze suroviny pochadzaju z "krajin EU a krajin mimo EU" ...
Ja som myslela ze kupovane vobec nebudem davat, ale nakoniec nas zachranili ked mi pri raste zubov nechel nic okrem mliecka .. po dvoch tyzdnoch ked uz bolo vidno ze chudne sa mi chytil aspon na kupovane ... potom sme zase presli aj na domacu stravu a teraz ma kupovane 1-2 do tyzdna ako jediny zdroj mäsa lebo inak mi ho zatial nezje no a samozrejme je to tiez pomoc ked sme cestovali alebo ked nestiham navarit ...dufam ze to s tou stravou z flasticiek nie je az tak zle ... ale myslim ze mäso odtial je mozno aj lepsie nez to co bezne dostat v bille ...

katrinka8
2. sep 2012

@anjelicek26 @strihalka @kvetinka211 - je to fakt hrozne, detsky tovar je velmi zneuzitelny, na tom sa najviac zaraba, je to biznis, to je pravda. Nastastie to clovek nie je nuteny pouzivat neustale. Ja zlozenia potravin citam - na tychto detskych som tiez citala to, co som sla kupit. O HIPP-ky som sa ani nekukala prave preto, ze som dakde predtym citala o tej soli, tak ma to celkovo odradilo ☹ Nastastie uz mame za sebou obdobie kasiciek 🙂

kvetinka211
2. sep 2012

@katrinka8 hippky su az a tu sol podla mna este z tych kvalitnejsich .. no a babylove je oki, este hami sa da, ale tie ostatne ako napr. sunarka stoja fakt za prd, to sa neda ani jest ... a uz teda vobec nehovorim o ovocnych vyzivkach, to je tiez pohroma ... bezne co clovek dostane kupit v potravinach ma az 12g pridaneho cukru na flasticku 😖 .. daju tam trochu ovocia, kopu cukru, vody a zahustia skrobom .. brr 😖 Co si pamatam chut, tak kedysi boli obycajne detske vyzivy take ako dnes tie drahe bez pridaneho cukru ...

laurinka98
autor
2. sep 2012

@katrinka8
@kvetinka211 toto mi poslala kamaratka o detskych hotovych prikrmoch http://ekonomika.idnes.cz/kupovana-kojenecka-vy...

kvetinka211
2. sep 2012

@laurinka98 no, takych clankov som sa nacitala ... uz som z toho bola dost mimo, argumenty pre aj proti kupovanej strave ... no prax to nakoniec poriesila ... financie rozhodli ze to nemoze byt kazdy den a syncek a nedostatok casu zasa ze nebudeme iba na domacej strave 🙂 Ale pokial clovek nema domacu zeleninku alebo bio, tak su mamicky v dost zlej situacii, aby davali s pocitom viny este aj vlastorucne uvareny prikrm babatku ...

katrinka8
3. sep 2012

@laurinka98 - no vyrobcovia kdecoho si dokazu zaplatit akykolvekvysledok vyskumov 😉 Otazne je, kde nakupovali ti, co testovali "doma pripravenu stravu" 🙂 Ja som nedavno citala v nejakom clanku o vyskume, ktory prave tu najlepsie hodnotene Hami tak "potopil", co sa tyka onej zdravotne nezavadnej bio zlozky. Takze pravda bude kdesi "uprostred", ako sa hovori. Ak poznas zdroj potravin, z ktorych varis, da sa uvarit prave doma to najzdravsie jedlo - podla mna 🙂 Aj ked moje dieta tiez malo "hami obdobie" - nastastie len kratko 🙂

laurinka98
autor
3. sep 2012

@katrinka8 ved presne o tom to je, treba pouzivat zdravy rozum a nenechat sa manipulovat a to je asi ta spravna cesta pre dobro nasich babatiek 🙂

euka210
5. sep 2012

naj su doma robene