Dá sa variť Nutrilon? Ak nie, prečo?

zuza.m
26. mar 2009

maly je alergik na BKM a ryžovych kaš ma už pokrk .nechutia mu .chcela by som urobit z toho jeho mlieka krupicovu.ale ta sa musi varit.može sa aj nutrilon varit,??ked nie prečo???dakujem velmi mi pomožete.

sipcek
26. mar 2009

zuzi da sa varit,aspon ja tak robim.kludne mozes,vyzivne latky obsiahnute v mlieku tym nestratis.

sue
26. mar 2009

Baby, Nutrilon sa nesmie variť !!! V žiadnom prípade !!!
Zuzi, krupicovú kašu sprav vo vode a potom keď bude hotová, tak odstav a vtedy domiešaj prípadne domixuj nutrilon 😉

habibi78
26. mar 2009

no, ja som tiež čítala jeden návod na prípravu detskej krupicovej kaše, kde sa má pridať Nutrilon a variť.... ale nezdá sa mi to, neriskovala by som to..... asi by som ho tam radšej pridala tesne pred dovarením kaše.....

kili
26. mar 2009

ja si myslím, že variť sa môže, ibaže sa ochudobní o niektoré zložky.
a ak chceš skúsiť krupicovú, tak odporúčam v kauflande takú instantnú bezmliečnu, je to modrá krabica s mačičkou. stojí nejakých 85c 😉 . majú tam aj instantnú ryžovú a ryžovopohankovú, tiež za takú sumu, ale tá je niekde inde, keď chceš, napíšem popis, kde

zuza.m
autor
26. mar 2009

no tiež som počula že sa nesmie varit a ked som sa opytala prečo tak sa každy zamyslel a nevedel povedat prečo.tak že naozaj neviem čo robit.ryžove instatne mu už nechutia ,je to dobry humus lebo sa to robi z jeho mliečka a to je otrasne chutovo.každy večer som mu ich davala a už sa obejdol.tak že vymyšlam niečo nove.ja som mu aj včera uvarila nezdalo sa mi to zle len neviem či som fakt všetko vyživne nevyvarila von.tak že to asi radčej skusim z tej vodičky a pridam potom to je mliečko.tak dakujem
kili dakujem ale už mi tie ryžove nechce papat možem kuknut tu krupičnu ale myslim si že to bude take podobne chutovo ked že sa to nevari.ale dik pojdem to omrknut.

sipcek
26. mar 2009

zuzi a do tej kase mu nemozes pridat nejake ovocie?ja som to tak robievala,aby mala inu chut v puse,mozno mu zachuti 😉

kili
26. mar 2009

ja som tiež pridávala výživu a teda aj to tak robím 😉

zuza.m
autor
26. mar 2009

no ved som mu tam pridavala aj banan aj vyživu .marhulovu jablkovu doma robenu ale je to stale to iste ja neviem on sa nejako objedol.idu mu aj zubky tak mo žno je preto taky odmietavy.ale niečo donho dostat musim tak vymyšlam. 😔

zuzanale
26. mar 2009

Ahojte no ja by som povedala že ak sa rozrobené mliečko nemá naspať zohrievať tak asi ani prevárať pravdupovediac by ma to ani nenapadlo ja som krupicu robievala na vode a potom pridala mlieko......

ozaj a neskúšala si kúpiť instantnú nemliečnu kašu tých je síce v obchodoch menej ako mliečnych ale sú a do tej pridať mliečko.... akurát ma napadlo že to je nejaký špeciálny nutrilon lebo kamoška má syna ten má alergiu tiež na bielkovinu kravského mlieka a okrem sojoveho mlieka iné nesmie 😅

sue
26. mar 2009

Ja robievam doma robenú aj ovsenú kašu a kukuričnú ... pohánkovú...

sipcek
26. mar 2009

zuzi-pisala som do nutricie,dostala som takuto odpoved:Varom sa znizuje ucinnost niektorych zivin mlieka-vitaminy,mineraly(prebioticke zmesi na rozdiel od probiotik vyssia teplota nevadi).Preto nie je najidealnejsie aby preslo varom.Ak vsak dietatko pocas dna dostava mliecne davky(kde dochadza k vstrebaniu zivin do organizmu)nie je dovod obavania sa nutricnej nedostatocnosti aj pri kratsom vare mlieka.Takze najidealnejsie-pripravit kasu ci puding z vody a na zaver po odstaveni mozes vmiesat solo pripravene mlieko a tym mas k dispozicii plnohodnotny pokrm.Ak by si potrebovala pripravit jedlo,kde musi prejst mlieko varom,nic sa nedeje,kratke povarenie sice znizi hodnotu mlieka,dietatku ju vsak doplnis rannou ci vecernou mliecnou davkou. 😉

jaja0110
26. mar 2009

Babenky necitala som to vsetko ale viem ze Nutrilom (a ani ziadne UM) by sa nemal varit! Na nasom Nutrilone (v angl. aptamil) to je aj napisane, ti nasi to tam asi zabudli pripisat... 😝
Ak chcete varit kasu alebo puding z UM, tak sa ingrediencie povaria vo vode, potom sa to vypne a pridaju sa len odmerky UM... 😉

zuza.m
autor
27. mar 2009

sipcek a ostatne velmi pekne vam dakujem.velmi ste mi pomohli.uvarila som vodu s krupicou a potom pridala mlieko ako ste mi radili a bolo to ako keby som to varila aj s nutrilonom .rovnake tak že diki moc.

mamajama
27. mar 2009

podla mna je nevhodne varit take nieco... moj nazor... 😉