Dávali ste deťom iba kupované príkrmy?

caramelka555
28. máj 2015

Ahojte maminky, uz nejaku dobu prikrmujem a mam na Vas taku otazku. Mojmu drobcovi som zacala vyvarat postupne ale odmietal my to nechcel strasne az zurivo plakal, tak som mu kupila uz hotovu mrkvu a pod. A to cuduj sa svete s papal minule som mu uvarila ryzu s brokolicou tak sa na mna kukal ze co tak toto asi ne mamo dnes som mu dala zajka a celu flasku my spapkal a brusko plne. Citala som rozne clanky ci kupovane ci doma uvarene pravdou vsak je ze ponukana zelenina ci uz v kaufe alebo v lidli nieje bovie aka a po par dnoch my plesnie a este je aj horka a to som kupovala rozne odrody, a tu Je moja otazka najde sa tu mamina ktora davala babu cisto par mesiacov iba kupovane prikrmy, alebo ak tak ci by ste my poradili co najkvalitnejsie druhy zelenin ci ovocia dakujem.

lilimoni
28. máj 2015

@caramelka555 kamoska davala malej tiez len tie "flaskove" prikrmi a mala je zdrava 9 rocna sikovna skolacka. Ak mu to chuti bubakovi tak naco ho trapit s domacimi 🙂

sense
28. máj 2015

Ja som davala len domace akurat ovocne v zime na striedacku kupivane pozerala som ale zlozenie aby okrem ovocia naozaj nic neobsahovalo ine...zeleninovu som raz kupila na cesty a nezjedla to takze zeleninove len a len doma robene....a zeleninu som kupovala do roka vylucne bio a podla moznosti nie v supermarketoch ale od pestovatelov

brady1
28. máj 2015

@caramelka555 ide o to načo ho zvikneš, ja som davala le domace a ked smeišli niekde tak som brala kupované výživy, kupovane normalne jedla odmietala. ja som kupovala každy den zeleninu a vždy som ju pred tym ochutnala. skušala si baby mrkvu, sladky zemiak alebo baby špenát?

caramelka555
autor
28. máj 2015

K nam chodia ties pestovatelia ale len cez prazdniny takze si musim pockat😊

caramelka555
autor
28. máj 2015

Skusala som sladky zemiak s mrkvou a s tekvicou a nechcel nakoniec to skoncilo v kosi

gapre
28. máj 2015

Davala som od hipp ,alebo alette.Mne lekarka povedala ze pokial nemam domacu zeleninu a ovocie,tak nech jej davam radsej v pohariku,ze to je strazene.Nevieme s cim striekaju zeleninu v tych retazcoch.Zacala som prikrmovat v zime tak nebola ziadna domaca zelenina.Teraz uz papa vsetko, ale kupovane prikrmy uz nechce.Asi maju take obdobia.Niekedy by mi padlo vhod, keby ho chcela,ked ideme niekam na cesty.A tie prikrmi som kupovala v Rakusku.Dobra cena a aj kvalita.

stellamaris
28. máj 2015

@caramelka555 ja som davala synovi aj hotove prikrmy aj som navarila sama.U nas kupim aj kvalitnu zeleninu,tak som skusila a maly chcel aj domace jedlo.Vyskusala som kombinacie sladkeho zemiaka,zemiakov,mrkvy,pastrnaka,tekvice .....neskor som varila aj polievky,maly si oblubil brokolicovu 🙂 Podla casu,ked som som mala menej,davala som prikrmy.Ked som mala cas a varila,dostal domacu stravu.Ja som pocas materskej tiez pracovala.....

sense
28. máj 2015

@caramelka555 este ma napadlo ak ti zje ovocie skus miesat zeleninku s ovocim mrkva a jablko, hruska a fenikel napr...a postupne uberat na ovoci a pridavat zeleninu...ono tie vyzivy su kontrolovane ale vela z nich nie je cisto zeleninovych a niekt su akoze vhodne od 7 -8 mes. A su dosalane a ovocne zas zahustovane...a na svk som videla aj vyzivu kde bolo vpredu ze bez pridaneho cukru a ked som pozrela zlozenie tak hned druhe za ovocim bol napisany cukor a kupovane idu do penazi...viac si myslim

lucia_b23
28. máj 2015

Davala som asi do 10 mesiacov kupovane prikrmy,lebo nic ine nechcela,samozrejme zacali sme s domacimi ale dalej vsetko jedlo odmietala,preto som vyskusala kupene a mala sa pekne rozpapala a skusala som jej nadalej ponukat varene prikrmy,ktore razantne odmietala do tych cca 10 mesiacov a odvtedy len varim,nekupujem.mala je zdrava,nema ziadne alergie ani problemy,tak ja vravim preco nie.

zabina27
28. máj 2015

ja som davala aj kupovane aj domace, zeleninu sme mali od svokra, aj som si namrazila v lete a na jesen,a le zase nie vsetko doma uvarim, hlavne rozne druhy masa, tak som davala aj kupovane, jedol vsetko zaradom, teraz uz zacina velmi vymyslat 😀 inak, ked mi nechcel domace jest nahodou, skusila som to nedavat z misky, ale z poharika od kupovanej vyzivy, svojho casu som ho takto pekne vedela oklamat 😀 alebo pripadne, ak ti ide velmi o domacu varu, skusaj do kupeneho postupne primiesavat, trochu zemiaku, mrkvy....napriklad pol pohariku nechas povodne a pol das uvareny zemiak, mozno sa drobec chyti 😉

ikiniki
28. máj 2015

Ja som davala len doma uvarene a zelenina bola z nasej zahrady. Tiez pri prvych prikrmoch dcera vymyslala,ale nedala som sa odradit a postupne si zvykla. 🙂 skus svojho drobceka niecim zaujat,ked papa,aby sa nerozplakal, napr. oblubena pesnicka 🙂

moll
28. máj 2015

ja som davala obom detom len hipp ... super a neviem si to vynachvalit ...

prasiatko30
28. máj 2015

pri prvej som sa s tym viacej prplala a viacej som robila vlastne a pri druhej ma nejako elan opadol a krpana bola tiez horsia jedacka tak sme doplnali aj kupovanym - bolo to niekedy aj v pomere 80%-20% kupene-domace.

natalushka
28. máj 2015

Ahoj..ja som zacinala s pikrmami v januari..domaca zelenina ziadna,ovocie taktiez..jedine domace co som mala bol kralik🙂 krmili sme sa vylucne vyzivami..dobre 4mesiace..niekedy som spravila toho kralika ale pridala som zeleninu zo skla..kupujem vylucne hipp alebo alete,vsetko bio,v rakusku..a studujem zlozenie..ziadne pridane soli,cukry a ine potvory,max ryzova kasa je tam pridavana uz pre vacsie deti,asi aby viac zasytilo..ked maju baby dni,tak ma tam flaska vyjde 1euro,tie velke 1,2eura..a je ich neuveritelne mnozstvo,ze aj dieta skusi rozne,ne len dokola 3druhy zeleniny..a ja som radsej kupila prikrm,ktory je bio,ma rozne certifikaty a ked ho kupujem v rakusku,je to vzdy nemecky vyrobok a pochybujem,ze by tam pchali nejaky humus..mozno ma niekto tu odsudi alebo neviem,ale ja som chcela dat malemu to najlepsie,co som vedela zohnat..a pre mna to v zime boli vyzivy zo skla..teraz uz bude mat pomaly rok,papa uplne vsetko,uz viac varene ako kupovane,lebo uz mu varim skoro to,co nam,takze vzdy len odoberiem..ale stale mame zasobu sklicok🙂 aj masovo zeleninovych aj ovocnych..aj pre pestrost jedalnicka..som si spomenula..svagrina ma malu o 6tyzdnov mladsiu..ona,ze jej bude varit,nebude ju pchat vyzivami..nakupila zeleniny v Tescu a mala uz len po mrkve bola osypana este tyzden..a rychlo presli na kupovane🙂 .tak ja neviem,kazdy podla vlastneho vedomia a svedomia🙂 keby som mala domace,tak by som mozno varila,ale vobec neriesim,ze maly bol na sklickach..je zdravy,spokojny papkac..a nikdy sme neriesili,ze nechce varene po sklickach a tak..ono je to asi aj o dietatku..takze kludne mu davaj sklicko..ak mu chuti a kupujes tie kvalitne,tak by som sa nestresovala🙂

tjaden
29. máj 2015

ahoj, ja som začala prikrmovať v zime takže ovocie bolo väčšinou z výživiek, čo navarím malej nie vždy chutí takže mám pre istotu stále výživky (hipp), ako každý hovorí, že varené je najzdravšie ale čo ja viem čo do toho mäsa dali? čím obstrekovali tú zeleninu a ovocie? ak porovnám ovocie, ktoré sme mali na dedine s tým čo kúpim v obchode tak mám pocit, že jem umelú hmotu, všade je chémia dnes už nič nie je zdrave. Ako vedia ma rozčúliť mamičky, ktoré na mňa zhrozene pozerajú keď dávam malej výživku..a čo? narastie jej z nej chvost či čo? Má 10mesiacov stále striedame varené a výživky a je úplne zdravá. Napr. z brokolice a špenátu má strašné zápchy ale z hippu vôbec, tak budem sa pozerať ako sa trápi? kúpim výživku a hotovo.

monyccka
29. máj 2015

Moja prva tiez nechcela doma varenu stravu, navyse sme sa prikrmovat zacali na konci zimy, takze sklicka boli velmi logickym riesenim. Ma skoro 6 rokov, je to zdrave dievcatko a ja nevidim dovod, preco by to malo byt horsie ako zelenina zo supermarketu. Ak ma niekto organic zeleninku cerstvo odtrhnutj zo zahradky, to je ine,pre nas ostatnych su sklicka podla mna najlepsim moznym riesenim. Akurat masko som postupne davala domace, to mam z chovu od kamosov. 🙂 takze podla mna, no stress, davaj jej to, co jej chuti 🙂

matricia
29. máj 2015

Ja sa snažím striedať, ale viacej mu varím, len občas dám kupované, keď nestíham, alebo nemám doma ovocie, zeleninu, Hippky sú dobré, jasn, doma varené s láskou je lepšie, ja to rada robím, ale nie vždy to ide;)

matricia
29. máj 2015

@caramelka555 keď mi malý ešte nechcel papať, dala som mu najprv mlieko z fľaše a na striedačku lyžičku príkrmu a šlo to, treba si nájsť nejakú fintu🙂

monyccka
29. máj 2015

Moja prva tiez nechcela doma varenu stravu, navyse sme sa prikrmovat zacali na konci zimy, takze sklicka boli velmi logickym riesenim. Ma skoro 6 rokov, je to zdrave dievcatko a ja nevidim dovod, preco by to malo byt horsie ako zelenina zo supermarketu. Ak ma niekto organic zeleninku cerstvo odtrhnutj zo zahradky, to je ine,pre nas ostatnych su sklicka podla mna najlepsim moznym riesenim. Akurat masko som postupne davala domace, to mam z chovu od kamosov. 🙂 takze podla mna, no stress, davaj jej to, co jej chuti 🙂

elanor1
7. nov 2015

Ahojte, mna lekarka prekvapila tvrdenim, ze mam na zaciatok davat len kupovane. Ked som jej argumentovala, ze mame zahradu, vravela, ze nemozem matjstotu kolko dusicnanov v tej zelenine je a ze vo vyzivach je to kontrolovane. Ako zahradu zvykneme trochu prihnojit na jar, ale potom uz nie a polievame vodou zo studne (neviem aku ma kvalitu). Myslite, ze by fakt nasa zelenina alebo od "debnickarov" mohla byt na zaciatku zatazujuca?

katrin21
7. nov 2015

@caramelka555 nie a nikdy by som dietatu iba kupovane polotovary nedavala ..
radsej pridať štipku soli do jedla,ako davat umele, kde je kadeco....
obcas dat detsku vyzivu, ked je clovek mimo domu, OK..ale denno denne? urcite nie... ty by si chcela jest stale polotovary?
@elanor1 skor ma prekvapuje, ze ona si mysli, ze ta kupovana je menej dusicnanova. to urcite.. vsetko , co sa robi vo velkom sa hnoji a velke vyrobne urcite nevykupuju bio zeleninu ! to v ziadnom pripade....
domace je lepsie.

katrin21
7. nov 2015

teraz pozeram, ze starsia tema toto je.. nevadi 😀

zita19
7. nov 2015

Nas vnuk tak pol na pol. Ale jedno je pavda, ked odmietol varene, kupovane z flasky schlemstol v pohode. 😅 Ked je cas vari sa, ked nie bez vycitiek svedomia dostane hotove z flasky. Tak isto dostane hotove z flasky ked sa cestuje a on cestuje casto.
Pri mojich detoch to bolo skor varene, lebo taky vyber nebol.
A kedze nemame vlasnu urodu v takom mnozstve aby sme ho mohli krmit iba nasim, je v podstate jedno ci kupovana strava alebo domaca z kupovanych surovin.

evittam
7. nov 2015

@katrin21 Asi tak nejak. No a skúste to, kočky, ochutnať. Ja som kúpila raz pri staršom, vôbec to nechcel a ani som sa nedivila keď som to ochutnala. A nechala som sa "uniesť" aj nedávno a tiež je to ten istý humus ako kedysi. Veď to nemá žiadnu chuť.......
@zita19 Určite to jedno nie je......

zita19
7. nov 2015

@evittam je to vec nazoru.
A k tej chuti: dieta nema dostavat dochucovane pokrmy, ma dostavat pokrmy len v ich prirodnej chuti. Kedze su nesolene, nesladene, ta maju taku jalovu cht, to uznam, ze cabajka chuti lepsie ako losos so sladkym zemiakom z flasky. Ale pokial nevie ako chuti cabajka, tak mu chuti ten losos so sladkym zemiakom z flasky rovnako ako ten co mu uvarim ja. Niekedy, zial, ten z flasky viac. Mam to oskusane.

divozienka26
7. nov 2015

@caramelka555 kupovane je omnoho zdravsie pre dietatko ako varene tebou z kupovanych. Ak by si varila so svojich vypestovanych to je celkom ina liga, to je urcite naj naj naj. Ale ak mas kupovat zeeninu tak radsej kup prikrm. Tam je testovane mnozstvo dusicnanov a inych nebezpecnych latok pre babo, v pore co kupis v tescu nemas ani ponatia co s tym robili kym to uvaris drobcovi. Ja som cca do 1 roka davala len prikrmy, potom sme si uz varili a papali spolu vsetko.
Okrem toho prave dusicnany mozu ochromit nervovu sustavu drobceka, dospelemu taka davka neublizi, ale dietatku moze sposobit smrt.....

katrin21
7. nov 2015

@divozienka26 a ty si myslis, ze tie prikrmy su robene z coho?? haloooo, z kupovanej zeleniny, vo velkom.... zabudni na bio, to by si musela kupovať BIO prikrmy..
okrem toho, zelenina , hlavne ta korenova, co je zaklad prikrmov, sa da cely rok kupim na trhoch domaca 🙂
nemusi sa kupovať v Tescu, staci 1x za tyzden ist na trh...

ja osobne som robila tak, ako ma naucila mama, ako ona davala nam....
ked sa porcovalo kura, kridelka sme dali prec a z 2 kridelok sme v malom hrnci sprvili vyvar + zemiacik, mrkva..to sme vidličkou potom roztlacili v tom vyvare.. toto sme dcere davali na obed ..
skoro kazdy den to iste, zozaciatku, ked toho aj tak vela nemohla este...
niekedy jedla, niekedy vypluvala... okrem toho jedla len banan a vecer ryzovu kašu a pod... mliecko samozrejme pomedzi to... my sme boli na Bebe HA
nesolili sme jej to, ale zase keby tam dam stipku soli, zasea az tak jej to ladvinky nezatazi, len nesolit ako pre dospeleho, to rozhodne nie....
obcas sa dala pre zmenu ryža a varene masko pooberane z tej polievky...to mala tak na dva dni ten vyvar vzdy.... a zase sa spravil cerstvy...

eviq
7. nov 2015

Môjmu som varila domáce a potom prišlo také obdobie, ze chcel len kupované, tak som dávala hippky. Potom neskor mu zase chutilo aj domace. Daj, čo mu chuti.

sardinka335
7. nov 2015

@katrin21 vieš, aj moja mama ma malu zahradku kde ma zeleninu, ale to tiež nepovazujem za nejake extra zdrave - to nie je ekologicke hospodarstvo niekolko kilometrov od Slovnaftu...a Dymitrovky...
Jasne, chuti inak ta zelenina - ma plnu a dobru chuť...ale iste to nebude uz nič extra super zdrave. Uz tomu neverim. Cela priroda je zhumplovana.
Mne vychadzaju prve prikrmy tak cca buduci mesiac- zelenina v nakupakoch je o ničom to malej davat nechcem, tiež premyšlam o tej Alnature, Hipp...na ich strankach ,,garantuju,, ze predsa len viac riešia to ako sa to pestuje, ze nepostrekuju a tak...

katrin21
7. nov 2015

@sardinka335 tak si kupuj do FROU FROU bednicku.... ja mam s nimi dobre skusenosti, pozri si ich stranku.... nakupis raz za cas zeleninu a mas pokoj.. Celu zimu vydrzi mrkva, zemiaky, masko domace je OK stale ... da sa tam super vybrať, ked uz nechces priamo z BA, co chapem . oni maju celkom fajn dodavatelov. Ja odtial obcas beriem ..