Dávať drobca zakaždým do stoličky?

l222
23. okt 2019

Ahojte. Mam otázočku ohľadom desiatej a olovrantu. Mam takmer ročného synčeka, ktorý papá raňajky, obed, večera. Okrem toho, ešte dojčim keď si malý vypýta, ale cez deň už moc nechce, skôr na noc a v noci. Mám pocit, že malý by papkal aj častejšie, tak mu chcem dávať aj niečo medzi jedlami, nech nie je hladný, ale si neviem moc predstaviť ho dávať za každý piškót alebo chrumku, či jogurt do sedačky. Keď si predstavím celú tú procedúru. Vyťahovať a rozkladať stoličku, podbradníček, potom malého celého zapatlaného umyť a ešte aj tácku a celú stoličku....Zväčša nám jedno jedenie zaberie tak 30-45 minut a kebyže teda takto papame 5 krát denne, tak to asi nebudem robiť nič iné :D Myslíte, že také staré dieťa už je ok nechať napr. len tak papať chrumku alebo chlebík v ohrádke? Nebáli by ste sa, že mu to zabehne? Díky za názory 🙂

demonka5
23. okt 2019

@l222 ja davam aj mimo jedalenskeh stolicky len sa treba pripravit,ze jedlo bude vsade ci uz chlrbik alebo piskoty🤣

slnecnica82
23. okt 2019

@l222 a prečo ju stále skladas???? A myslím, že by mal jesť len v stoličke, takto si osvojí stolovacie návyky...a budeš mať zababranu Max. Stoličku a podlahu a nie všetko kde budete jesť...ja neviem, veď ani zuby si necistis v ohrádke😱

evittam
23. okt 2019

@l222 Jasne,ze kvôli piskote ci kusku jablka som neriešila stolicku. A to som ju neskladala bola k dispozícii stale. Co sa tyka zabehnutia-no to sa moze stať kedykoľvek aj v stolicke-vykasle.
Ale ako uz napisali-ked sa jedlo-ranajky,desiata, obed, olovrant a vecera tak ako treba. Pomedzi ako kedy-ved nie si tiez stále doma-vonku keď das chrumku tak skladas stoličku a riesis ci dieťaťu zabehne?

sense
23. okt 2019

Ide aj o navyk ...moja jedla 5x denne v stolicke pri stole... medzi jedlami len tak "nezobala"

marlenka222
23. okt 2019

@l222 moja a ako bude vyzerať ťa ohrádka po chlebíku alebo chrumky? Tu vari čistiť nebudeš? Akoze hnojik? Veď tak keď máš stoličku ... Ak je jediný problém upratanie po malom... Mne osobne príde jednoduchšie pozametať vlhcenou handričkou stoličku ako kartacovat zakaždým ohradku. Nič v zlom, ale pri dvoch deťoch by vyzerala ako no... Nechcem si predstaviť (ako + umývať hračky...) Keď tak premýšľam, dve deti je zrejmé nadľudské úsilie. Moja švagriná ktorá deti nemá tvrdí že veď sú to len deti, pri nich neporiadok môže byť. Veď po nich upraces. Ale sama neuprace ani za sebou. Moja mama ktorá vychovala deti 4 tvrdí že v hnoji sa žiť nedá a že hoci sú deti deti, majú rozoznávať kde sa je, kde sa hrá a kde sa spi. Ja z môjho života ti poviem že je omnoho jednoduchšie keď dieťa vie, na čo ktorá vec slúži a používa ju. Stoličku máme, malý vie, že v postieľke chrumky nedostane, pýta sa do stoličky. Spravila by si naopak že by si ho v stoličke nechala spinkať? Asi nie. Však

pribinak
23. okt 2019

Preco stale skladas tu stoličku? Ja som ju mala rozloženú a krpec sa aj sám naucil do nej vyliest. Sedel a papal len tak nieco do ruky.

jana_eyre_2
23. okt 2019

Rob ako uznas za vhodné, je to tvoj syn a tvoja domácnosť 😉

zuzka102
23. okt 2019

Kvôli jednej pošlite či chrumke by som nerobila nejaké 'caviky'. Ak si ok s tým, že budeš mať viac omrviniek po byte.. Chápem, že pri R-O-V je okolo neho/stoličky zababrane, ale z chrumky by si čo také znečistené v stoličke musela čistiť? To by isto nebolo 30-45 min jedenie.. Jogurt - pokiaľ by jedol sám, to isto v stoličke. Čiže, urob si po svojom, vyskúšaj dať malý snack aj mimo stoličky a uvidíš čo ti viac vyhovuje.. a dieťaťu hlavne. A zabehnutia by som sa nebála - veď hádam budeš pri dieťati, keď mu dáš jesť aj mimo stolicky, nie?

zuzka102
23. okt 2019

...kvôli piškóte - nie pošlite

nikpa
23. okt 2019

@l222 ja som ho dávala len na hlavne jedlo ako obed alebo večeru keď mal normálne varené ale inak ak som mu nakrájala napr chlieb s niečím a položila aby to dociahol a kŕmil sa sám, samozrejme vysávať a umývať som mohla aj každy deň 😁 ale nechcel byť proste vždy v stoličke tak som to riešila takto

horalka1986
23. okt 2019

Ked sa mi nechce,tak ju krmim hoc kde sa prave nachadza. Vlastne, do stolicky ju davam len ked obeduje a veceria.

interneta
23. okt 2019

Hlavne chody (5) su vzdy v stolicke. Ako pisali baby vyssie, je to aj o stolovani, o navyku, ked clovek chce ist do restiky atd. Moje dieta bolo vecne hladne, takze obcas sa stalo, ze dostalo chrumky alebo susene ovocie aj pomimo. Ale to bolo do ruky s tym, ze ked sa papa, tak sa nebeha. Dala som aj hrozno do misticky na konferencny stolik a vydzobalo si. Aj ked sme vonku, ked sa ide jest, tak si sadne a v aktivite sa pokracuje, az ked sa doje. S jedlom jednoducho ziadny beh. Avsak podotykam, ze dieta je /a v tom case aj bolo/ starsie

lindusss2016
23. okt 2019

@slnecnica82 suhlasim, ze treba k tomu deti viest, ja som to nedodrziavala a teraz si to kruto odpykavam 🙄

kristina2412
23. okt 2019

@l222 my väčšinou na desiatu a olovrant nie sme doma, čiže žiadna stolička sa nekoná, mandarínku,banán zje v pohode na ihrisku,chrumky,prípadne piškót po ceste..zatiaľ sa mi nestalo že by jej zabehlo a že je zapatlana tiež nepozorujem,má 14 mesiacov a každým dňom sa lepšie striafa do úst.

esterba
24. okt 2019

@l222 kazde jedlo sa da podat aj za behu, ale ak chces, aby jedlo dieta same, tak to budes cistit zakazdym cely byt a nie ze stolicku. Skor by som popracovala na tom, aby ani ta stolicka nebola taka zas...ata, ze ju treba po kazdom jedle pucovat aj so sirokym okolim. V kociku si nikdy nekrmila? Ako vyzeral ten kocik? V 11m by sa uz dieta malo ucit nerobit okolo seba brajgel, niezeby to vedelo dokonale, ale ucit by sa to malo a s chrumkou v ruke v postielke to nepojde.

evkamotka
24. okt 2019

Ak si cez den doma, sama, stolicku nechaj vytiahnutu. Asi ju spratavas lebo nemate velku kuchynu na byte (?) ale ved na md to je jedno hlavne nech je to sikovne a pripravene na pouzitie. Rocny uz moze celkom pekne sediet, ked tak ho posad na kolena k velkemu stolu a tak nech si pozobe. Ja som v roku krmila vsetko v stolicke, teraz ma 2r a desiatu, olovrant ma vonku alebo "hocikde" ale on je velmi poriadkumilovny. Hlavne jedla v kuchyni pri svojom malom stoliku

siska53
24. okt 2019

@l222 no nasi oekne papali v stolicke..a v tom veku, co je tvoj, sme mali zavedenych 5 jedal. Desiata sa obcas konala vonku, takze tam sedeli v kociku. Stolicku sme stale mali rozlozenu a tacku som samozrejme vzdy umyla. Mimo stoličky jedli len chrumky, aj to malo, lebo maly to dostaval skor na prechadzke v kociku, doma v podstate ani nemal cas nieco pytat, lebo stale nieco robil a mala, kedze nebola papkac velky, ta vlastne ani toe chrumky.. ta sa skôr chodila dojcit.

siska53
24. okt 2019

@evkamotka my sme mali krpatu kuchynu na byvalom byte a stoličku sme mali tam aj tak.. vzdy som.len pri papani trosku odsunula stol a po dopapqni zas zasunula. Vyslo to akurat tak, ze pod tu tacku som zasunula kusok stola a bolo hned viac miesta.. cize nezavadzala viac ako bezna stolicka.

amelie2017
24. okt 2019

Kym bola malinka, vsetko jedla v stolicke. Teraz uz ma skoro 2 roky, kupili sme jej stolik a stolicku, desiati a olovrant- jogurt alebo vyzivu je tam, hlavne jedla s nami pri stole v stolicke. Parkrat som jej dovolila na stoliku a poviem ti, pretriet stolicku mokrou servitklu je nic oproti drhnutiu bolonskej omacky z koberca.

miadi
27. okt 2019

Tak daj piskotky a take veci vonku v kočiku 😃

timeadam
3. nov 2019

@l222 rob podľa seba ako chceš ty a ako ti je lepšie aby si bola spokojná a pokojná

l222
autor
17. nov 2019

@slnecnica82 mame malú obývačku aj kuchyňu a ešte sú aj cez chodbu od seba. Nemám miesto aby som mala rozložení stoličku cez deň bohužiaľ. Musim ju vždy zložiť a odložiť. Inak sa mi aj krpec po nej liepa a uz si ju na seba 2 krát prekotil. Ale dávam ho dám aj tak ma 99% všetkých jedál. Max nejaký ryzovy chlebík dostane len tak do rúky, ale to potom samozrejme nachádzam všade po zemi :D

l222
autor
17. nov 2019

@l222 do prčic aj s autoopravou textu :D