Dávate deťom vodu z BRITY?

minticka
28. jún 2018

Ahojte,mám doma filtračnu kanvicu BRITA..A chcela by som ju uz konečne využiť. Myslite,že by sa tá prefiltrovana voda dala použiť namiesto kojeneckej? Mala bude mať rok a neviem dokedy sa dáva kojenecka voda..🤷a ani neviem koľko dusičnanov obsahuje voda v našej dedine..

yanni
28. jún 2018

@minticka na krabici máš vždy napísaný dátum spotreby.

mirien22
28. jún 2018

Môžeš kľudne, dávam ju malému, ale nezabudni postupovať podľa návodu, najskôr musí prejsť asi dvakrát či koľko voda cez filter, to vyleješ a až potom dávaš. Prvý rok sa odporúča dávať dojcensku, ale ak máte dobrú vodu, tak kľudne môžeš skúsiť aj teraz

stellasweet
28. jún 2018

Pouzivali sme Britu. Ako sme sa prestahovali do noveho domu, kde sme si dali navrtat studnu.. Viackrat sme si dali urobit rozbor vody. Na privodoch vody do domu su rozne filtre na znecistenia rozneho charakteru, to je ale skor muzova parketa... No a k veci... Brita je fajn ked v nej prefiltruje vodu a zmakci do presostroja atd. Ale! ako nam na viac miestach povedali, ak voda nie je celkom ok,co najma tu okolie BA nie je, tym ze v kanvici voda stoji dlhsie, este to pomaha mnozeniu mikroorganizmov v nej a pijeme de facto este horsiu vodu kvalitativne... Teda je to pravdepodobne....

yanni
28. jún 2018

@stellasweet preco by mala stat dlhsie? Konvica ma 1,5 ci kolko. To mi minieme za par sekund. v Brite mi voda nikdy nestoji. Cerestvp prefiltrovana sa hned pouzije. Inak je konvica prazdna. Ma ca filtrovat cerstvo a hned pouzit. Kazda voda, aj z vodovodu, ked ti bude stat, tak sa "pokazi".

belllinka
28. jún 2018

@vanesanova no to sa dalo cakat, ze cela ta uzasna Brita je blbost 🙂

vanesanova
28. jún 2018

@belllinka ja som to nepouzivala uz velmi davno este pred tym ako vysli tieto testy mne v

vanesanova
28. jún 2018

@belllinka voda z nej nechuti je taka umela

norulakp
28. jún 2018

v zivote by som z toho vodu nedaval detom. Uz len kvoli tomu, ze odstranuje tvrdost vody. Co sposobuje tvrdost vody - horcik a vapnik. Oba mineraly su velmi dolezite pre ludsky organizmus a vpanik najma pre deti. Vy tie mineraly odstranite z vody. je to podla vas OK? Po dalsie, vraj odstranuje chlor. Kamaratova mama je chemicka, pracuje v labaku, kde kontroluju potraviny. Vravela mi, ze chlor sa aj sam vypari v priebehu par sekund z pohara vody. Takze ak nemate kde davat peniaze a chcete uskodit zdraviu dietata, tak kludne do toho chodte. Inak je to komercna blbost na vymyvanie mozgu a penazenky.

marcipanovatorta
28. jún 2018

@vanesanova môžeš potom prosím Ťa hodiť aj výsledky tej reverznej osmózy, čo sa spomínali v teste? Vďaka

vanesanova
28. jún 2018

@marcipanovatorta na fb si kukni stranku tink

vanesanova
28. jún 2018

@marcipanovatorta tinkine recepty

sandri
28. jún 2018

Toto hovori za vsetko... https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=496... Brita nikdy, uz vobec nie mojmu dietatu...

tatisna
28. jún 2018

Ja dávam z vodovodu, bez prevarania, keď bol menší, som prrvarala. V rádiu hovorila nejaká odborníčka MUDr., že najlepšia je tvrdá voda z vodovodu, kvôli obsahu vápnika pripadne iných látok, z vody sa dobre vstrebávajú. Ja tiež pijem vodu z vodovodu, nevlacime fľašky... Raz som mala filtračný kanvicu ale potom treba dávať pozor na filter, meniť ho a pod. Bála by som sa ci mi nesplesnie...

ink
29. jún 2018

Presne ako píše @vanesanova, voda z Brity nie je vhodná pre deti. Zvyšuje obsah dusičnanov.

jamabe
30. jún 2018

@ink nejake linky na odborne clanky? fb nie je pre mna seriozny zdroj informacii...

norulakp
30. jún 2018

@jamabe pouzit google, pripadne este lepsie napisat napr. do vodarni, co si myslia o filtroch. Spytat sa lekara a pod.

jamabe
30. jún 2018

@norulakp reagovala som na to, co napisala diskutujuca nadomnou.. o zvysovani dusicnanov. Mne v zasade tvrdost vody nevadi, hoci mame tvrdu vodu. Co mi vadi, je napr. stav potrubia - je sice pekne, ze mame kvalitnu podzemnu vodu, ale potrubie ma hadam 50 rokov, ktovie co je v nom 🤔. Ale mozem sa mylit, nehadam sa.
Ze odstranim vapnik a mineraly? Voda predsa nie je jedinym zdrojom mineralov v nasej strave, nie?

liana_k
30. jún 2018

Vodu z brity pouzivam len do parneho generatora,parneho cistica a rucneho naparovaca odevov. To je tak vsetko. Pit ju v ziadnom pripade. Pijeme vodu z vodovodu. Brita bola v mode par rokov dozadu,ale svojich 5 minut slavy uz ma za sebou.

norulakp
30. jún 2018

@jamabe samozrejme, mineraly mas aj inde. Ale preco sa o ne vedome ochudobnovat? A zvlast, ked z vody sa najlepsie prijimaju a su v rprirodzenej forme. Vapnik je aj v maku, povedzme si vsak, kolko maku sucasny clovek zje? Velmi malo. Horcik je ak sa nemylim v bananoch. Kolko bananov zjete za tyzden?

ink
30. jún 2018

@jamabe ahoj, to, čo bolo postnuté vyššie je z výsledok z výskumu, ktorý si osobne spravila Tinka z Recepty od Tinky, oslovila odborníkov, ktorý jej pomerali tieto výsledky. AK pogoogliš, tak nájdeš priamy zdroj aj s uvedením konkrétnych ľudí.

ruzenka65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
limetka26
Autor odpoveď zmazal
Zobraz