Dávate krupicovú kašu deťom, ktoré pijú umelé mlieko?

viktoria12
10. nov 2012

ahojte poradite dajte vase skusenosti.mam dcerku a papame od narodenia nutrilon, poradte či jej dat krupičnu kašu ci jej to neuskodi a ak ano aku ju urobit ci v jej mliecku v nutrilone? alebo v normalnom mlieku dakujem

jerryjanka
10. nov 2012

@viktoria12 máš už dosť staré dieťa na to aby mohlo krupicovú kašu aj z normálneho mliečka ale ak sa bojíš kludne to urob aj z nutrilonu

viktoria12
autor
10. nov 2012

bojim sa lebo normalne mliecko nepapala okrem jogurtou . bojim sa aby nedostala nejaku zlu reakciu a ak ju urobim v nutrilone nebude nejak velmi huste ja viem ze o par dni ma ročik ale tak sa strasne bojim aby som jej neublizila s niecim dost sme si vytrpeli od narodenia je predcastne narodena a boli nejake komplikacie tak sa uz všetkeho bojim

jerryjanka
10. nov 2012

@viktoria12 to mliečko bude uvarené nemaš jej moc ako ublížiť iba ak by mala alergiu na BKM - ale to by si už zistila.
pripadne skus urobiť normalne a dať jej len dve tri lyžičky a uvidiš ako to zvladne potom môžeš variť ak to bude ok

sissy27
10. nov 2012

@viktoria12 aj moja malá bola na nutrilone, krupicovú kašu som jej robila ešte pred dovŕšením 1.roka (neviem presne odkedy) a z plnotučného mlieka - nejako sa mi nezdalo zarábať nutrilon a ešte ho potom aj variť s krupicou 🙂 a nebol žiadny problém....

cerez
10. nov 2012

Ja mám dieťa na umelom mlieku a kašu robím klasickú z kravského mlieka.

viktoria12
autor
10. nov 2012

a davali ste do toho aj cukor alebo ako

usiko
10. nov 2012

neviem, ja by som mlieko nedavala este- nasa alex papala acidko,co je lepsie stravitelne ako obycajne mlieko, a nic jej nebolo len zrazu jej z krvi vysla intolerancia BKM- nemala ziadne priznaky, keby jej neboli brali krv, ani nevieme, takze mlieko jej moze ublizit, a nebudes ani vediet....urcite by som s mliekom pockala....vacsina mamiciek ti bude tvrdit ze aj ony papali krupicu s mliekom a podobne...ale fakt je, ze netoleranciou BKM trpi vela deti a ludi a nevedia o tom...a zneskor sa to prejavi v podobe inych chorob......kedze telo berie mlieko ako infekciu a bojuje proti nemu....

ankaevka
10. nov 2012

@viktoria12 treba najprv vyskúšať tak dve tri lyžičky so zemiakmi alebo len tak čisté a počkať 2-3 dni či nebude nejaká alergická reakcia...ak sa nič nestane, môžeš kľudne robiť kaše

koralinka
10. nov 2012

existuje aj krupica do UM, je to od nestle ryžova a kukuričná krupica - to sa nevari iba prida do tepleho UM my tak papame už pol roka lebo ona flašu nechcela žiadneho UM skús pozrieť to

zmrzlinkams
10. nov 2012

@viktoria12 ak chceš davať kašičku tak kup kašičky v obchode čo su pre detičky su v roznych prichutiach a robiš to normalne s vodou nemusiš rieť mliečko, a na každej krabici s prichuťou maš napisane od kolkateho mesiaca možeš davať dieťatku, konkretne detska krupica sa dava od 1 roku je to aj pisane na sačku, ja som skušala davať skor malej ale koknretne nás bolelo bruško z toho a to zjedla len 2-3lyžičky a ked som dala po roku tak v pohode a nič jej nebolo a pekne aj viac spapala a aj kakao davam až od roku 🙂
treba vyskušať každe babätko je induviduálne urob take redšie aby nebolo moc huste na začiatok a daj len pár lyžičiek a kludne možeš do normálneho kravskeho mliečka ja som začinala davať kravske mliečko od 9 mesiacov lebo pre nás bolo drahe kupovať už to umele kedže mala je totalne na mlieko a mliečne vyrobky a jedla by a pila od rana do večera tak sme to začali riešiť takto a dodnes tak pije a nič jej neni a je uplne zdrava a v pohode aj dr. povedala že vyzera perfektne ...... a to je hlavne že je zdrava 🙂 ale davam jej krabicove lebo napr. z automatu ju mliečko prehnalo lebo je velmi moc mastne ... tak krabicove davam 🙂
a čo sa tyka alergickej reakcii ta sa prejavi do 3 hodin od podania potravin ael boleť bruško to može aj neskor 🙂
na vrch možeš dať trošku obyčajneho masielka a do kaše vanilkovy cukor ale ak daš trošku aj obyčajny tak sa nič nestane 🙂

viktoria12
autor
10. nov 2012

@zmrzlinkams dakujem , no moja mala pije nutrilon a je to tez dost nakladne jedna krabica nam vydrzi4 dni

zuzulina11
10. nov 2012

ja som pri dcere davala umele kase ako Nestle, Sunarka a pod. ,lebo som o inych kasickach ani netusila ..... a teraz pri synovi mi kamoska poradila oooovela zdravsiu a lacnejsiu alternativu a to kase ktore kupis aj bezne v Jednote ci Kauflande ide o kase : pohankova, ryzova, kukuricna, spaldova.....syna som ich naucila jest hned od zaciatku (od 7.mesiaca) a papa ich az doteraz (ma 16 mesiacov) ....kasu zarabam s vodou (niekedy mam aj dost svojho mliecka tak dam mu aj s MM) a ovocim............ (do misky nalejem prevarenu vodu a do nej nasypem mnozstvo kase podla hustoty aku chcem a do toho dam potom popuceny banan alebo nastruhanu hrusku alebo jablko) syn tieto kase zboznuje, papa ich kazdy vecer.......jeden sacok spominanej kase stoji 0,79 centov a vydrzi asi tyzden 🙂 ...som na seba velmi hrda ze som nepodlahla reklame a nepcham syna tymi umelacmi ktore su jednak drahe a jednak su sama umelina a dietatu nedavaju absolutne ziadne prospesne latky....
kravske mlieko by som rozhodne do 3 rokov nedavala, ma prilis vela bielkovin a malo zeleza, je absolutne nevhodne pre male deticky..nejde ani tak o to ze nebude mat okamzitu reakciu ale moze sa jej to prejavit na zdravi ovela neskor....

takze ak nechces minat vela penazi a zaroven chces dat svojmu dietatku to najlepsie tak tie kase co som ti napisala su uplne idealne...a super je ze ich mozes obmienat kazdy den inu a kazdy den s inym ovocim a za mesiac minies necele 4 eura 🙂

ildici12
10. nov 2012

ani ja by som ti neodporucala tie umele kase, ved su cela UMELINA ako z nazvu vyplyva. ja malej tiez davam pohdankovu, spaldovu atd. no a co sa tyka kravskeho mlieka, ja by som urcite nedavala, ja malej vacsinou robim tie kase v rastlinnom mlieku kt vyrobim sama. je to aj lacnejsie aj zdravsie ako kravske mlieko. to mlieko z nadopovanych, naantibiotikovanych a umeloo krmenych a vselijak tyranych krav nevypijem ani ja niet este dar dcerke. ale samozrejme je to rozhodnutie kazdeho z nas co povazuje za vhodne 🙂 🙂

lvka
10. nov 2012

@viktoria12 napriklad nas ich ani len neochutnal,... Ani tie umele na veceru ani krupicovu... Uplne odmieta akukolvek kasu a ja som aj rada 🙂

tremonti
11. nov 2012

Ahojky nasa ma tolko co tvoja a krupicu papa s riadnym plnotucnym mliekom ale nie trvanlivym ale cerstvym.skus par lyziciek a uvidis ci jej nico bude.ked papa jogurt myslim ze by jej nemalo nic byt ved ten je tiez z mlieka

mahmulienka
11. nov 2012

toto ma nasa pediatricka na stranke:

Recept ako urobiť krupicovú kašu z formuly pre deti do jedného roka, ale samozrejme odporúčam ju takto robiť najmenej do dvoch rokov: potrebujete formulu, ktorá neobsahuje probiotika / nutrilon, sunar, humana pre dobré spanie/. Podľa návodu si pripravíte toľko vody, koľko je potrebné na urobenie 250 ml mieka. polovicu vody odlejete do nádoby, v ktorej v nej rozmiešate potrebné množstvo mliečneho prášku. Druhú polovicu vody nalejete do hrnca / najlepšie s dvojitým dnom , medzi ktorým je voda - mliekovar/ a pridáte dve-tri lyžičky detskej krupice /podľa toho akú hustú chcete mať kašu/, necháte asi dvadsať minút nabobtnať, potom začnete variť a keď kaša hustne pridáte mliekový prášok rozmiešaný vo vode. Dovaríte , vychladíte a podávate. Do roka nepridávame žiaden cukor ani maslo. Dúfam, že deťom bude chutiť!

snad pomoze 🙂

zuzulina11
11. nov 2012

viki ked tak citam ostatne prispevky ohladom kasiciek, niezeby som ti chcela vnucovat tie moje co ja robim (pisem o nich v tom prvom prispevku) ale mne aj tak vychadzaju z tohto ako najlepsie riesenie
ad1 su najzdravsie
ad2 su najlacnejsie (0,79 eur/ 1sacok/1 tyzden)
ad3 mas niekolko X kombinacii a dietatku nepojdu "hore krkom" (spaldova,kukuricna, pohankova,ryzova + banan,jablko,hruska a mozes kombinovaaaaaaaaat )

lebo napr. krupica s kravskym mliekom- je to tazke na zaludok a predstav si zeby si tu istu kasu mala jest kazdy vecer...ako dlho by ti chutila?
krupica s UM- ked pises ze mala ti pije UM, uf tak pridavat ho este aj do kase tak to si myslim ze je dost financne narocne...a opat jedna kombinacia a dost
Umele kase typu Nestle- ako som pisala drahe, nezdrave

dufam ze som ti aspon trosku poradila, daj vediet ako si sa nakoniec rozhodla a ci malej chutilo 😉