• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dávate pozor na aditíva v potravinách - Ečka?

22. marca 2013 
ahojte baby, pozerate na vyrobjoch E - ka??
ja teraz nemam na to velmi cas, ale zistila som ze v perniku co sa predava v coope su same neskodlive E - ka....

napiste aj vy ak ma niekto takuto odchylku

na tejto strane si viete vyhladat vsetky typy E - cok

dakujem za prispevky...
dufam, ze si ulahcime patranie navzajom v hladani skodlivych E - cok

http://www.sportujeme.sk/ecka-aditiva
12. jún 2009 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nie, bola by si asi prekvapená že mnohé éčka sa nachádzajú aj prirodzene prípadne vznikaú.
12. jún 2009 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ano to viem, ale teraz ked je ich uz tak vela a modifikovane a ja neviem ake ..
je to trosku ine...

nie je to moja choroba, len trosku si davam pozor...ale len tak zdravo...

napr. velmi mam rada sladkosti a odkedy viem lebo som si to pozrela hze uz v spominanom perniku su len dobre E si to kupujem najcastejsie
12. jún 2009 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pozerám zloženie, nehovorím, že ma nezaujímajú aj "éčka", ale oveľa viac sledujem obsah cukru, tuku (a druhu tuku), druhu sacharidov (biela múka alebo celozrnná a pod.),...
12. jún 2009 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
samozrejme aj to pozerám to je zaklad a v tom sa vyzna clovek lahsie ako v tychto e - kach....
12. jún 2009 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja to nejako velmi nesledujem ... iba na dzusoch a ovocnych stavach ... ale nie nejako prehnane ... a ked budem mat babo, tiez to nebudem prehanat ... vyhnut sa tomu neda
12. jún 2009 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
éčka sú aj tam kde to nepíšu prečo má potom všetko takú trvanlivost?!
12. jún 2009 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Myslím, že väčšina (nie všetky, ale väčšina) potravín, kde sa používajú éčka sú problémové už aj bez tých éčok, a je skoro jedno či už sú z éčkami alebo bez nich (sladkosti, sladké nápoje nealko, údeniny, salámy, párky, rôzne slané tyčinky, keksíky a pod., niektoré mliečne výrobky - väčšinou tie sladké a farebné, zmrzliny atď.). Beztak by bolo dobré tieto potraviny obmedzovať a človek sa prirodzene vyhne i éčkam, ktoré sú pri väčšine týchto potravín už len tým menším zlom navyše.
12. jún 2009 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja som minule pocuvala nejkaeho uja z potravinarskej inspekcie (alebo tak nejak sa ta institucia vola) a hovoril, ze ziadne Ecka ani aditiva nie su skodlive, ani vo velkych mnozstvach - to sa naozaj prisne kontroluje...
Skodlivost potravin je naozaj v obsahu tuku, cukru a soli...
A zase samozrejme, ze detickam min. do dvoch rokov, treba davat potraviny pre nich urcene. Vacsina vyrobkov s oznacenim "detske" je vhodne pre deti od 3 rokov. Dovtedy sa treba orientovat na kojenecku stravu a stravu pre batolata... ale tam zase kontrolujem vhodnost potraviny (cukor, sol, cokoladu, citrusy, alergeny...) a vsetky zlozky... :wink:
12. jún 2009 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
snazim sa ist schodnou cestou - kupujeme naozaj takmer vylucne prvotne potraviny (az na par vynimiek) a varim len cerstvo zo zakladnych surovin. jogurty robime doma v jogurtovaci, tvaroh z mlieka, maslo zo smotany. mna to bavi, takze tak.. :slight_smile: sladkosti pecene, aj to maju nasi najradsej kolac z cerstvych cucoriedok. nie sme na SVK a tu nastastie tie dobre slovenske sladkosti v obchodoch necihaju, tiez by som asi neodolala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
polotovary nekupujem, nechutia nam. ked je niekto odmalicka na domacej strave, pekne sa rozmazna :slight_smile:
12. jún 2009 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kisska a Briketa, myslím, že ste to dobre vystihli. Až na toho pána z potravinárskej inšpekcie - ten to myslím zase strelil do druhého extrému, niektoré éčka predsa len nie sú úplne bezpečné a v hocijakom množstve, ale éčka naozaj nie sú ten zabiják číslo 1, ktorého sa treba báť.
12. jún 2009 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jaron je to pravda....
len v niektorych pripadoch ako aj briketa pise sa da tomu vyhnut, doma spravene sladkosti a joghurty...
to chcem praktizovat aj ja pri mojej dcerke ale uplne sa im vyhnut neda - to mi je jasne
12. jún 2009 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
12. jún 2009 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano sledujem a velmi prisne. Taktiez ako niektore predo mnou sledujem tuk, cukor, bielkoviny...Nejeme skoro nic co obsahuje E- cka a biely cukor plus bielu muku. Na zaciatku ked sme menili sposob stravovania to bolo dost narocne odsledovat co jest mozme a co nie a nakupy boli dlhe- predlhe a hlavne zohnat vsetko na jednom mieste nemozne. Ale teraz sa da, kupujem osvedcene vyrobky, stravujeme sa zdravo hlavne zelenina, ovocie, ryza, obcas masko ci rybu a sladkosti len par bez klasickeho cukru, tiez hlavne peciem. No ale zabijaju ma tie sladkosti ked snad kazde dieta ma vkuse v ruke taketo "dobrotky" a nuka moje dieta a ja jej donemoty vysvetlujem, ze my take nejeme.Zatial odolava ale vytaca ma to do nepricetnosti.
12. jún 2009 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Kupujem len bio potraviny a uplne som vylucila bielu muku a biely cukor .Moje deti su naucene ,ze sladkosti mozu byt tiez kvalitne a v pohode im dam aj cokoladu aj cukriky ....ale ziadne konzervanty a E-cka do seba nepchaju .
22. mar 2013 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja sa snazim eckam co najviac vyvarovat. nekupujem absolutne ziadne technologicky spracovane vyrobky, polotovary, sladkosti, sladene napoje, vsetky potraviny v surovom stave. ja si ich uz doma viem spracovat podla svojho :wink: samozreje uplne sa to vylucit neda zo stravy, ved aj zelenina zial obahuje dusicnany, ale snazim sa to co najviac mozne redukovat. uprednostnujem bio produkty, z celozrnnej muky, bez pridaneho cukru :slight_smile: :slight_smile:
22. mar 2013 o 23:19  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok