Dávate skoro 1,5 ročnému dieťaťu ochutnať z vývaru?

martina374
23. feb 2016

Ahojte, zaujímalo by ma aké polievky teda okrem zeleninových dávate skoro 1,5 ročnému dieťaťu. Keďže nie každý deň mám zeleninovú polievku alebo obmenu roznych druhov zeleniny a ich kombinácii tak by som sa chcela spýtať ak mám urobený vývar aj s bujónom pre nás, či to môže jesť už aj dieťa kedže tam je ten bujón.
Alebo ked robite halusky dietatu napr. s tvarohom cim ich omastujete, obycajným maslom?

moni244
23. feb 2016

@martina374 davala som je, to nam v takom veku, len som menej solila

pribinak
23. feb 2016

Ano, v takom veku jedával uz aj rakovinovú, slabšiu cesnakovú, demikst, rybaciu, rozne-zeleninovo-krémové, vajcovu polievku, zo strukovín s chlebíkom
Ano, na halušky -na sladko si dávame maslo, uplne obycajne 82 percentne a ked bryndzové tak masť zo slaniny,
Potrebuje papat aj tuky, a toto su zdravšie tuky ako margaríny

senka111
23. feb 2016

Od roka s nami len som odobrala a menej ochutila soľou.

evittam
23. feb 2016

@martina374 Presne ako píše @moni244 Po roku už moje deti jedia to čo my - väčšinou - a menej solím - ale to my bežne.....Vývar robím silný - veľa zeleniny,mäsa-kostí a nepotrrebuješ žiadny bujón....A ak áno tak jedine bez glutamánu..... 😉 A varím výhradne na masti alebo masle, ak treba jasné olej-slnečnicový al.olivový....Nepoužívam žiadne margaríny a ostatné umeliny...

pribinak
23. feb 2016

@martina374 rajcinovu nie rakovinovu (mobil si to prepisuje ako chce, ale ma naštval)

bianca
23. feb 2016

@martina374 a s cim omastit halusky ak nie maslom? Ja by som zasa svojej nedala igelitovu tasku roztavenu do rastlinneho ,,masla,, a vyvar samozrejme ze menej slany ale to bol zaklad

llaurita
23. feb 2016

Ja bujony velmi nepouzivam, kupovala som kedysi v DM-ke take "zdravsie" varianty, ale uz som s tym prestala... Raz za cas ale podla mna neuskodi. Preco varis iba zeleninove polievky? Preco mu neurobis aj klasicky vyvar z masa? Moj syncek ma napr. masovy vyvar ovela radsej ako zeleninovu polievku, vsak do vyvaru tiez moze ist kopec zeleniny... Halusky s tvarohom robim s maslom, vsak take su uplne najlepsie 🙂

evittam
23. feb 2016

@pribinak 😀 Veď som rozmýšľala o čom píšeš ale nejak som si domyslela...Inak tá u nás tiež "frčí" a potom maslová tekvica na xy spôsobov - hlavne ako sviečková s mäskom a knedlou... 😀

jasminet
23. feb 2016

@pribinak boze, akurat citam a hlavu si lamem, ze aka to je rakovinova polievka... ci ten bujon si tym myslela ci co vlastne 😀 😀 😀

pribinak
23. feb 2016

@evittam mam nastavene prepisovanie a potom to takto dopadne, proste rajčinkova polievka je moj mobil neakceptovateľná :(((

jasminet
23. feb 2016

@martina374 mozes vsetky polievky - zeleninove, vyvar kuraci, hovadzi (bez bujonu - preco ho tam davas?), kremove - tekvicova, brokolicova, mrkvova, zeleninova s krupami/haluskami/cervenou sosovicou, luskova mliecna, cesnakova (len trosku ovonat cesnakom).... paradajkova s dinosaurami bola vzdy top 😀

halusky som mastila bud maslom, alebo vypekom zo slaninky, syn zjedol aj bryndzu zmiesanu so smotanou vtedy, dcera len smotanove...

pribinak
23. feb 2016

@jasminet ludia, vidim, ze som vytvorila hotový hlavolam, ale !!!! skusene kuchárky to rychlo vylúštila ;))

katka708
23. feb 2016

Kľudne aj mliečne polievky, prívarky - tekvicový, a pod. Zo začiatku som odobrala pre neho zvlášť do hrnčeka nech má na 2x a nám som tam doplnila viac korenia, soli. Bujony nepoužívam, občas vegetu do ryže a snažím sa variť aj pre nás z kvalitných surovín. Zas keď máme vyprážaný syr, či rezeň tak synovi uvarím niečo iné

evittam
23. feb 2016

@katka708 No presne, ale ja dám aj ten rezeň - má "guče" až za ušami - veď na rezni nie je nič zlé...... 😉

evittam
23. feb 2016

A u nás je ešte "top" obyčajná vajíčková - ja vždy ešte dávam, že nastrúham mrkvu,zemiak....(že veď im doprajem) a deti najradšej klasiku - maslo+ ja dávam detskú krupicu, voda, soľ, cesnak, bylinky a vajíčka. 😀 😀 😀 😝

katka708
23. feb 2016

@evittam ja už som tiež skúšala od 2 rokov ale ani to nechce. je mu to suché. on potrebuje k mäsu omáčku - šťavu inak mu to nejde dolu a vyplúva mi vyžuvané kúsky mäsa do ruky 😀 Takže ja som zatiaľ aj rada. On celkovo má rád skôr také zdravšie jedlá - cestoviny so zeleninou alebo rôznymi omáčkami, mäsko na šťave, vývary a všetky číre polievky. Jediná nezdravá vec pri ktorej sa mu robia guče za ušami sú hranolky. našťastie ich nemávame často ale vtedy má až hviezdičky totálneho blaha v očiach 🙂

evittam
23. feb 2016

@katka708 Tak toto poznám - to je presne naša Beccy - ten rezeň som len tak spomenula (že to nie je nič zlé) - to zje možno zo pár kúskov- ale tiež musím stále variť tak aby bola ku všetkému omáčka - inak ak fakt nie je hladná tak sa nejak extra nenaje - ale to neriešim - veď si vypýta...U nás tiež "fičí" vývar na rôzne spôsoby - a keby to mala jesť od pondelka do nedele tak úplne v pohode 😀 😀 😀 😀 A dnes máme plnenú papriku a domácu knedľu - už sa teším na večeru..... 😝

evittam
23. feb 2016

@katka708 Tiež mám niekedy "nervy" keď len "naškrečkuje" mäso do líčka a potom to vyplúva.... 😀

ajana1
23. feb 2016

@martina374 nas uz v tom veku jedaval uplne vsetko. Dokonca aj curry, chilli, jeho oblubene su olivy. Ved to co jete vy by mal aj on.

evittam
23. feb 2016

@ajana1 Presne, ja hovorím to isté - od roka už nevarím zvlášť - nehrozí......Aj keď treba viac omáčok ale nevadí - už som "omáčková mamina"... 😀 😀 😀 😀 Ale čo ma teší už dá aj strapačky s kapustou a tak - zase kyslá kapusta jej tiež veľmi chutí a nám všetkým....

snazilka1983
23. feb 2016

Také dieťa už môže jesť všetko to čo vy akurad menej soli.

ajana1
23. feb 2016

@evittam veru naco si to robit tazsie ked nie je treba 🙂 a zvlast tie deti maju aj vacsiu motivaciu jest ked vidia ze aj mamka s tatkom to iste jedia. predsa len sa na nas chcu podobat

klincek
23. feb 2016

@martina374 bujon urcite nie, ani tie akoze "natur - rastlinne bielkovinove hydrolyzaty", ale ved vyvar uvaris aj bez bujonu a je est lepsi 😉, a zdravsi.
maslo, tvaroh a podobne veci su mnamka a prospesne, teda ak dietatko nema problem s laktozou a pod. ak prisposobis mnozstvo soli, korenia a inych ochucovadiel tak, aby neprebijali chut prirodzenu potravin, urcite bude drobcovi chutit aj velkacke jedlo🙂

bubelko
23. feb 2016

@martina374 od roka deti jedli to, co my, akurat menej slane a korenene, plus par vynimiek ako pikantne, mastne ci vyprazane.

libka1
23. feb 2016

Bujon nepouzivam, do dobreho silneho vyvaru ho netreba, ale masovy vyvar dostava drobliena pravidelne a ma ho zo vsetkeho najradsej. So zeleninou, masom a slizikmi. Jedavala ho davno pred dovrsenim roka, akurat nesoleny zo zaciatku. Inac jedava vsetko co my od roka, zvlast nevarim. Nedavam akurat velmi korenene a tazke jedla. Maslo jedava pravidelne.

evittam
23. feb 2016

@libka1 Asi tak, ja to už ani nekupujem.....Stačí viac zeleniny ( nielen jednu mrkvu a podobne), dobrý kus mäsa s kosťou, bylinky a trošku soli a parádny vývar....

julik104
23. feb 2016

táto otázka je pre mňa strašne vtipná, keďže náš malý jedol bryndzové halušky s oškvarkami a masťou ako polročný, detto všetky polievky a ostatné,od kedy je, je to čo my, rovnako osolené,okorenené,obújonované. hoci bujón moc nepoužívam, vývary miluje, všetky druhy 🙂

julik104
23. feb 2016

@bubelko náš ešte aj pikantné zvláda, manžel má rád čili papričky aj v polievke a malému to vôbec nevadí, ved nech si zvyká .)

evittam
23. feb 2016

@julik104 No veď to isté u nás.....ako som už písala - na Segedíne "frčali" už od 4.mesiaca 😝 a my máme radi riadne kyslý, tak sme boli pri staršom aj prekvapení, že mu tak chutilo a že nehádzal grimasy - len ",mňam,mňam,mňam..." 😀

evittam
23. feb 2016

@julik104 No veď nech raz za čas aj "pajšle" riadne "pretiahne"......a keď chutí nech si dá.... 😉