Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dávate svojim deťom Pribináčka?

klh013
17. jún 2014

Chcem sa spýtať či bábätkám dávate sem-tam pribináčka a PODOTÝKAM, odpustite si priblblé komenty tie, ktorým sa to nepáči.
Ďakujem 🙂
A môj malý bude mať 8 mesiacov 🙂

seemani
17. jún 2014

@klh013 ahoj, ja som asi od 9teho mesiaca začala dávať zvolenské jogurty-ovocné, bieli mi nechcel. Od 10teho mu varím aj zlatý klas normálne s vanilkovým cukrom (dukátové buchtičky miluje) a minule som robila domáceho miláčika (tvaroh, kyslá smotana, banán, cukor) a zjedol aj to. a chutilo. Pribináčeka sme ešte neskúšali, nemá sa do 1 roka dávať kvôli tvarohu, ale tvaroh sme už skúsili, takže asi si dáme už aj pribináčika. Ale u teba by som počkala alebo aspoň začni s jogurtami najprv a potom skús 🙂

mata1001
17. jún 2014

Ano davala som.. ..asi od 9 mes .

katy1979
17. jún 2014

nie nedavame. Ty si matka takze rozhodnutie je na tebe. Uz len kvoli tvarohu by sa do roka nemal jest.

ivka5386
17. jún 2014

myslím , že mu tým neublížiš . Určite sa nič nestane keď mu raz za čas dáš pribináčika 🙂

klh013
autor
17. jún 2014

@seemani Ja som mu kupovala tie od Nestle čo su od 6. mesiaca, vanilkovy,jahodovy a broskynovy tie mu chutili a davala som mu par razy už aj pribinačka, toho melého zjedol celého a nič mu nie je
@katy1979
A ked som sa mamy pýtala, hovorila mi že nám dávali normálne také, a sme tu, živí a zdraví🙂

medyna
17. jún 2014

my až po roku sme začali dávať takéto krémiky .... do roka len jogurty

jahodka30
17. jún 2014

Pribináka nie (už len preto že mne nechutí...) ale dávala som mu tie od Nestlé od 6 mesiaca... A potom tak od 10 mesiaca danonino alebo nejaký jogurt ovocný - biely nechce...

monicm
17. jún 2014

@klh013 byť tebou,počkám ešte aspoň do roka,potom raz za čas,prečo nie,pre veľa detí je dosť ťažký a vracajú z neho.........................

@klh013 len tak mi napadlo,myslela mama pribináčka,ktorý je teraz?asi nie,tie čo boli kedysi,termixy,miláčkovia a pod. boli podľa mňa vyššej kvality ako to,čo nám ponúkajú teraz,ale teraz to nemyslím v zmysle,že sa chcem hádať,len si myslím,že sa tam vtedy nepridávalo toľko chemikálii a "gumy" ako teraz.....................bohužiaľ,veľa vecí bolo vtedy kvalitnejších.ale možno sa mýlim a je to len môj osobný názor 🙂 🙂 🙂 🙂

klh013
autor
17. jún 2014

@monicm
@jahodka30
No šak to je jasné že teraz do tých jogurtov dajú bar čo len aby tam bolo volačo 😀
A ešte sa chcem spýtať prečo sa tvaroh nesmie do roka?
A smotanové jogurty sa môžu dávať? Lebo ja som mu dávala aj takých miláčikov, a tí sú zo smotany

monicm
17. jún 2014

@klh013 smotanové sú ideálneale kvalitné.a tvaroh sa nesmie preto,lebo je pre ne ťažko stráviteľný

tamara0
17. jún 2014

Ahoj. Pribinacika davame asi od 15 mesiacov, strasne jej chuti a papa ho kazdy den. Od jedneho roka mi odmieta mlieko tak mi doktorka kazala to nahradit mliecnymi produktami. Sle tiez som zacinala vyrobkami od nestle - banan, cucoriedka, broskyna...tie ma tiez doteraz rada - skus zacat naskor tym

adelleli
17. jún 2014

My sme tiež ešte takému malému nedávali...ale po roku už všetko 🙂 Už ako sa rozhodneš,ale nemyslím,že to uškodí,ale keď to ešte bábo nepotrebuje,tak načo .. 🙂 🙂

lubikan
17. jún 2014

ja osobne by som nedavala malickemu,koli obsahu cukru,len cistu smotanu s ovocim

stanislavao
17. jún 2014

@klh013 kludne dajte pribinacka. ja som synovi davala. mal obdobie, ked ich mal vemi rad a to mal denne a potom sa ich uz asi prejedol, tak to nechcel vobec. co dietatu chuti, kludne mu dajte. ved toho nezje tony, ze by z toho malo nieco byt. kludne 8 mesacnemu uz mozete pribinaka, alebo milacik, termix, bobacik, ci ine detske smotanove, tvarohove kremy. netreba sa riadit tabulkami. a chutove je pribinacik super podla mna. no neviem ktore dieta zje smotanu s ovocim. asi nejake zazracne, lebo moje deti nechcu zeleninu vobec a ovocie len minimalne. a kyslu smotanu by nezjedli ani za svet.

katarinnak
17. jún 2014

@klh013 Ja som dala ako prvy biely jogurt a je ho doteraz. Ani raz nemal ovocny. Ani mu nedavam kedze mu stale chuti biely.

iwet7
17. jún 2014

píšeš sem-tam, my sme tiež v tomto veku dávali, nie je to otrava predsa. určite s tým dieťatku neublížiš, neboj sa. 🙂 už mi príde smiešne, že sa tu mamičky kvôli niektorým prehnane tabuľkovým maminkám pýtajú so strachom aj na neškodné výrobky....niekedy je lepšie urobiť podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia, veď mu nechceš dať poldeci 😀

michaelkanr
17. jún 2014

@stanislavao ja tiez nie som striktne tabulkova ale pribonacika som do roka vobec nedavala-aj od mojej dr viem, ze take male dieta nevie este stravit tvaroh, je to velka zataz na oblicky. Myslim ze bez toho "uzasneho" pribinaka sa do roka da v pohode prezit - biely jogurt dieta aj podla prisnych tabuliek moze, rozne kase. Neskor dieta uz vymysla a je viac ovplyvnene okolim, potom je uz tazsie zdrave stravovanie.

silvinuska6
17. jún 2014

v takom veku som este nedávala ... vseobecne jogurty som zacala az okolo 10-11 mesiaca teraz má syn 2 roky a to už dávam

sense
17. jún 2014

@michaelkanr mna sa zas lekar v 7mes. pytalna poradni ci davam malej aj jogurt a trochu tvarohu a ked som povadala ze jogurt hej a tvaroh nie povedal ze mam zacat davat po troche....takze kazdy lekar iny nazor a iny kraj iny mrav, ....takisto aj podavanie lepku ako aj bielka

stanulienkat
17. jún 2014

Podla mna este skoro na taky humus. Davaj maximalne biely jogurt s ovocim. Ja odporucam neskor aj Lipanka. Lipanek ma velmi dobre zlozenia a aj chut. Nie je taky presladeny ako ostatne milaciky, pribinaky a cojaviem este.....Ak to este chvilu dietatu nedas, neumrie, neboj sa. Mamicky tu pisu, ze im detom sa nic nestalo. Jasne, ze nestane, ale prave teraz sa im formuje imunita, dozrieva traviaci trakt a ine, tak naco to zatazovat. Vies kolko hnusu este poje za svoj zivot? A neboj, ja nie som teta, co striktne dodrziava zdravu zivotospravu a dietatu odopiera nezdrave veci atd... Vyrastala som na cokoladach, udeninach, keksoch atd..... Vtedy sa mi tiez nic nestalo. Zdravotne problemy ma dobehli a moj traviaci trakt si vsetko zapamatal. 😒

michaelkanr
17. jún 2014

@sense moze byt aj ked som sa s tym este nestretla🙂 ja ale ked citam tieto nekonecne pribinacikove temy, tak mam pocit ze slovenske deti od narodenia pomaly ani nic ine nejedia... 😖

belllinka
17. jún 2014

@klh013 Tvaroh je velka bielkovinova bomba na oblicky, ktore este niesu celkom vyvinute, jasne ze ti z toho decko neumrie, ale naco zatazovat oblicky a zaludok, ked netreba???
@stanislavao Jasne ze ti deti nechcu jest ovocie a zeleninu a biele jogurty, ked uz ochutnali presladene ochutene kremiky, sa necuduj 🙄 🙄 🙄

tichanska1
17. jún 2014

Ja dávam od 8 mesiaca a nech ma aj roztrhajú za to 🙂

nicolle21
17. jún 2014

my doma ani nejeme veci typu pribinak, milacik, termix, takze ani dietatu to nedavam.. jeme len biele jogurty, malemu don davam cerstve sezonne ovocie a otruby
pribinaka sa ani nechystam zaradovat..

terezka1947
17. jún 2014

ja som skor za biely jogurt,ale uz sme papali aj pribinacika a ine "podobnosti"...

meluela
17. jún 2014

Modry konik a pribinacik to je vecna tema 😀 ale mamicky sa vzopru zlej mienke o pribinacikovi a podobnym pokrmom, vezmu svoj vlastny rozum do hrsti a davaju kolko sa zmesti, ved predsa neukratia par mesacne dieta o ten bohaty zdroj zivin. A po pribinacikovi aj parocek a suncicka hned lepsie chutia.

anatalia77
17. jún 2014

no ja si ten slavny pribinak kupim a ochutnam,nech viem o com to je..a mohla som diskutovat 🙂

lyzzy
17. jún 2014

@anatalia77 .... 😀 😀 .....vsechno je raz poprve holka....a daj bacha nech ta z neho nanatiahne.....lebo podla opisu niektorych mamiciek to je minimalne casovana bomba. 😉

meluela
17. jún 2014

@anatalia77 pribinak chuti celkom oki 😉 a aj to zlozenie neni zas taka katastrofa pre starsie dieta ci dospelaka ako dezert, ale davat to ako prikrm dietatu ktore este iba zacina s tuhou stravou ...

moni244
17. jún 2014

ja som Pribináčka úplne zavrhla, lebo ten, kto vymyslel tie papierové tégliky nemal všetkých 5 pokope, veď to kým otvorím, tak aj dcéra zabudne, že bola hladná, kupujem mráčika v Lidli a tvarohový veľký dezert a ten jej chutí viac

Tu začni písať odpoveď...

Odošli