Dávate svojim deťom sladkosti?

hexi
6. feb 2011

Ahojte moja večná dilema , ze ci detom sladkosti, ked to vidi u druhich deti, ako casto im davate?? a ake druhy sladkosti??? ja ju zbytocne nechcem krmit cokoladami, keksami .

stvura
6. feb 2011

Ahoj, ano, davam. Kedze nie je velmi maskrtny, tak lizatko (to naozaj moze aj kazdy den), obcas keksik ako Horalka, Milka a pod., velmi zriedkavo cokolada - aj tu uprednostnuje horku na varenie. Sladke jedla ani pudingy nema rad...Moj syn je ako "fifipierko" a kedze mi konzumuje vsetko tak nemam preco mu ich odopierat. 🙂

traktor
6. feb 2011

ano davam, ved aj ja si ich rada dam 😉 ...pokial ich davas v rozumnej miere, nevidim dôvod, preco nedat...aj tak sa k nim dieta dostane ci chces ci nie...v skôlke, v skole...nas matko ma rad bebe dobre rano, piskoty, horalku..ale ziadny keksik nevie zjest cely..skratka ma len potrebu si trosku odkusnut.,.ale nevie dopapat..skôr je na domace kysnute kolace..a najväcsia sladkost prenoho je...ovocie..akekolvek a v co najväcsom mnozstve 🙂 .takze ja som za, aby deti ochutnali aj slaskost....a my ako rodicia, sme tu na to , aby to fakt bolo v rozumnej miere, 😉

pink_lady
6. feb 2011

tento tyzden som mmu dala 1.krat kusok cokolady zalizoval sa az za usami 😀 inak ked tak tak skor kolacik

blumka
6. feb 2011

ja davam vtedy ked si pyta...totiz ona si nepyta casto, sama od seba jej nedam nikdy, teda vynimkou su sviatky. Nevidim dovod davat im sladkosti ked o ne nejavia zaujem. Ale ja mam dieta ktore sladkemu velmi neublizi, kolace neje, pudingy neje, torty neje, ale cokoladu ma rada. Ked uz si popyta a dam jej, tak nejaku malu kocku alebo tie male kinder cokoladky a jednu max. dve, potom uz aj ked si popyta nedavam. vzdy dookola jej vysvetlujem ze ju moze boliet brusko a pokazia sa zubky. Prve sladkosti ochutnala asi az v roku a pol, mozno aj preto teraz nejak velmi po nich netuzi.

janka5861
6. feb 2011

ja davam , sam si povie ... a on si da tak dve kocky z cokolady a povie ,ze staci ... nie je na coko ,ale brumika a kinder mliecny rez , by sme mohli kupovat na kvanta a este kinder vajco ... to by bolo najlepsie , keby ich znasa sliepka .

vilki
6. feb 2011

ano davam, vlastne sama od seba tiez nie, len ked si pyta a to vacsinou bebe brumik, sem tam kinder cokoladka alebo lentilky, ale samozrejme s mierou... 😉

sorciera24
6. feb 2011

moj si sladkosti nepyta, tak mu ani nedavam, on ma radsej kysle...stale si pyta grepy, citorny, pomarance 😀 sldakosti sa este naje...🙂)...ale zas podla mna nie je uplne dobre sa vyhybat vsetkym sladkostiam......takze skor mucne jedla obcas varim...buchty, kolac, cestoviny na sladko...to spapa...ale cokolady a keksy z obchodu, to mu nedavam.....len to co doma stvorim🙂 a piskotky 😉

lejlla
6. feb 2011

ja malemu dam,ked si pyta,ale tiez nespapa celu dobosku,len tak dva tri krat odkusne 🙂 .ale miluje brumika a vsetko co sa tyka kinder(vajicko,tycinky,mliecny rez).myslim ze v rozumnom mnozstve,ale pomedzi to samozrejme najsor normalna strava,ovocie,zelenina to nasim ratolestiam nemoze uskodit 😉

terina25
6. feb 2011

dám len vtedy,ak si sama pýta.a to chvalabohu nie je často 😉 a papá väčšinou piškoty s čajíkom,chrumky,lízatko,hamky.čokoládu len výnimočne-mala ju možno tak 3x a keksy tiež nedávam.

ivett1
6. feb 2011

ahoj...ja by som aj chcela dávať, ale akosi ich moc moje deti nemusia 🙂 ...niekedy (raz za tyzden) sice maju chut na sladke napr. keksik, kinder sandwich, alebo male cokoladky animal kingdom, horko- tazko jednu kinder tycinku, sem-tam lizatko, ale urcite im to doprajeme, kedze problemy s vahou nemaju a "maskrtia" v norme... 🙂

denduska
6. feb 2011

co by to bolo za detstvo bez sladkosti 😅 samozrejme vsetko s mierou.

katkazabor
6. feb 2011

niekedy dám našej do ručičky brumíka ale inak nič..moc to ani nemusí...skor ma radsej kukuricne chrumky... 😀

murinka
6. feb 2011

ja davam dcerke pomenej sladkosti,ked je so mnou tak si ich ani nevyzaduje,radsej si pyta ovocie 😉 skor svokra je expertka na sladkosti 🙄 hlavne lizatko-ked pocujem ako ich mala kuse tak mi stoja vsetky chlpy 🙄 svokrovci dcerku naucili tak ze ked sa (staci aj jeden hryz)napapka tak automaticky dostava sladku odmenu 🙄 ja som za sladkost ale primerane 🙂

zuzkat1
7. feb 2011

moja je este mala teda najvacsia sladkost co mala je piskota a aj do pudingu kej jej robim davam len vanilkovy cukor (1 na pol litra mlieka) a ani to nejak neplanujem menit este minamalne rok ci dva cokoladu neuvidi maximalne nejake doma pecene kolace😉

gretkab
7. feb 2011

Pri prvom dietati do roka takmer nic, okolo 2 rokov aj lentilky dostaval na kusy... no a pri druhom, vlastne vsetko odjakziva viac-menej rovnako s prvym - v pomere k veku je rozhodne viac sladkosti ako prvorodeny (podla mna podstatne viac, ako by k zivotu potrebovala 😉).

evickapooh
7. feb 2011

uplne suhlasim s gretkab.vacsie dcerke som dala 1 krat sladkosti ked mala rok a pol potom len tak 2 krat do mesiaca 🙂 ,skusila som to obmedzit ,j,a som jej nekupovala sladkosti len co od babky dostala,teraz ked ma uz vyse 5 rokov je to ine uz je skor kazdy2 den jedava sladkosti,a mensia dcerka nemala ani rok a uz jedavala -najprv 2-3 krat do tyzdna teraz uz skoro kazdy den-sladkosti. videla ze noemka ma, tak aj ona chcela, s 2 dru ym dietatom uz je to ine ,uz nie som taka prisna uz nedodrzujem tie pravidla ktore som dodrzala pri vacsej dcerke-uz je to tazsie uz nemam na nu uz nemam tolko trpezlivosti ako na noemku ☹
viem ze to robim nespravne! ja by som im vobec nedavala sladkosti ani ja nemam rada ani manzel[uz roky bojujem s kandidami]-sladkosti nie su potrbne pre zdray vyvoj niektore su plno chemii aromata emilgatory atd.mne rodicia nedavli sladkosti vyrastala som namisto sladkosti na ovoci-otec aj mama robili vo velkoskladeovocia a zeleniny-a nie som zdravsia ako moje rovesnici.

janocka77
7. feb 2011

tiez si tym bojujem 😀 prvy krat som povolila na jednej oslave v lete, mala asi rok a 5 mesiacov a vsetky deti okolo nej sa napchavali sladkostami..no bud jedina "sibnuta" co jej nedovoli! 😝 isla sa zadrhnut a nevedela sa zastavit co jej chutilo. Dostalo sa mi vycitiek, ze to je asi preto, ze to mala doteraz zakazane..mozno ,neviem. Teraz to robim tak, ze ked jej niekto nieco da nerobim z toho tragediu, necham ju nech si to vychutna ale doma sladkosti nie su na dennom poriadku. Obcas urobim palacinky, nejaky kolac, BB puding bez pridania cukru (uz samotny obsahuje), trosku domaceho lekvaru na hrianku. Taketo sladkosti ma mozno raz za tyzden - dva a uz je to ine ako na zaciatku. Uz to podla mna povazuje za normalku a nerobi ako z retaze odtrhnuta 😀 dokonca si sladkosti ani nepyta, pyta si chlebik, syrcek, polievku , jablko, jogurt a mlieko...nic ine 🙂 ale spapa vsetko co dostane, stravu ma pestru a vtedy si myslim, ze sladkost raz za cas nezaskodi.

tunylyk
7. feb 2011

starsi syncek od malinka skor inklinoval k ovociu a zeleninke,toto boli pre neho sladkosti a aj dnes si radsej vypyta jablcko ako cukrik,ci cokoladku,ochutnal aj sladkosti,nevravim,ze nie,ale nezvitazili nad nim,inak uvarim mu aj sladke jedla ako palacinky,no tie nesladim,domaci dzem tiez nemam presladeny ako tie kupovane,puding,kolaciky lubime s ovsenych vlociek,svoje prve lizatko dostal od mojej kamosky a nevedel co s nim 😀 je dobry papac tak si myslim,ze aj ked sa nieco sladke pritrafi,nezaskodi 😉
aby som nezabudla,mladsi je kvoli alergii pod drobnohladom,tak tam striehneme,co do pusy...

zuzikkaa
7. feb 2011

ahoj,tak moj maly ma rok a pol a velmi mu sladkosti nedavam,,teda nechcem no nie vzdy sa to podari 😉 ale deti potrebuju aj cukor tak pokym sa to neprehana tak to nieje problem.
maly papa brumika,kinder mliecny rec,,sem tam kinder cokoladku ale to mu len odlomim kocku-dve.ked su nejake domace kolace tak mu dam ak si vypyta ale vela ich nezje,to mu skor oci jedia a ze vidi ako ich jedia ostatni 🙂
este mu dam kusok aj milu,horalku a pod ale tiez nezje vsetko.ak mu uz nejaku sladkost davam snazim sa mu dat zarovno aj jablcko,aby mal aj vitaminy 😀 tak toho sladkeho tolko nezje!
rozhodne neuznavam lizatka!!! je to len kopa cukru a drobec sa akurat cely ulepi!!!
my sme skor na maso 😀 😀 😀

zuzu31
7. feb 2011

moja mala ma dva a pol roka a ako sladkosti uznavame ... hrozienka, susene brusnice, ovocie, obcas kinder cokoladku, hroznovy cukor z DM, alebo take lizanky z hroznoveho cukru, no a miluje ovocne kolace domace, a este ked sme vonku tak na desiatu fit tycinku stavnatu ... su tam jablka a hrozienka

danteska
8. feb 2011

maly mal rok a zatial mava len piskoty,jogurt a ked mame kolace domace tak z tych mu dam..myslim ze cukru ma dost,aj v ovoci je cukor-kazdy den ma jablko,banan alebo cucoriedkovy kompot,detsku vyzivu takze cukor ma ale v rozumnej miere..myslim ze na cokoladky je este maly..ked bude starsi mu dam sladkost,ale nic neprehanat..a davam mu obcas Vianocku alebo sladke pecivo s maslom.