6 mesačná dcerá ma strašne tvrdú stolicu

axusha
21. apr 2018

Ahojte mamičky. Dcerka ma 6mesiacov a zacali sme s prikrmom . 3 dni mrkva, 3 dni mrkva+petrzlen, 3 dni mrkva +petzlen + zemiak a tak začal problém tak som nedala zemiak ale skúsila batát ale včera a dnes sa tak začala trapiť ☹ Plače. Kryči. Je nervozna. Tlači . Keď z nej niečo vyjde tak len malý tvrdý bobek s bolesťami. Ešte som rozmýšľala či to nemôže mať z jednej kukuričnej chrumky kt dostala na návšteve. Ako jej môžem pomôcť ? Čo jej dať ? Nemáte s tým niektora skúsenosť ?? .. za každú radu ĎAKUJEM !!!

axusha
autor
21. apr 2018

....

pribinak
21. apr 2018

Zrus mrkvu aj petrzlen, davaj vodnatu zeleninu napr cuketu, tekvicu a rob prikrmi menej huste. Ponukaj viac tekutin na pitie, vodu.

pininka
21. apr 2018

To bude ta mrkva, zvykne zapekat, davaj jej par dni inu zeleninu a teraz jej daj napr jablcko,alebo nieco z ovocia, moze aj vodu zo susenych sliviek

eliska13
21. apr 2018

Je to pre ňu zmena hl.mrkva zapeka, skús jablká so šupkou postrúhat, hrušku, ovsené vločky zaliať vodou večer a ráno k tomu postrúhat jablká, alebo ich povar
Teraz treba dostať z nej von čo tam má buď rektalnou rurkou, alebo glycerinovy čipom polku dať veľa vody do toho šťava zo sliviek, masáže možno to pôjde same

bbbarunka
21. apr 2018

Ahoj, moj syn bral dlho probiotika (po dohovore s lekarkou, potvrdila mi, ze dlhodobe uzivanie neskodi). Nakoniec tento problem velmi rychlo vyriesila instantna vlaknina. Su aj take, ktore moze dieta od ukonceneho 6. mesiaca, mozno aj skor. Uzivanie je trochu blbe, musi sa to zapit velkym mnozstvom tekutiny, ale fakt to pomaha.

misinka0611
21. apr 2018

Daj cuketu , ta je vodnata ked budes robit prikrmy daj tam trosku oleja repkoveho alebo aký zvolis len nejaky kvalitnejší nie tie v plastových obaloch, probiotika a prikrmy rob redšie. Mrkva zvykne zapekat. Tiez ked sa uz takéto stane Slivková stáva Hipp zried s vodou ( ja ju mam vždy doma este sme nemuseli použiť ) alebo ovsené vločky.

kikulienkadd
21. apr 2018

Sušené slivky namočiť do vody na pár hodín a šťavu dať vypiť. Nie veľa,funguje to...

sara22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ukulela
21. apr 2018

6 dni mrkva je vela, skus zemiak s cukinou, cukinu s batatom, maslovu tekvicu a tak ... mrkvu na chvilu zrus, resp daj max raz - dva krat za tyzden. a prikrm urob redsi, viac vody.

irwin
21. apr 2018

Viac tekutín pit

zuzula123456789
21. apr 2018

My sme mali tiež také problémy, veľmi nám pomohla slivkový výživa,slivky,a hlavne rumancekovy caj

kittykat22
21. apr 2018

@axusha mrkva nie je dobrá na prvé prikrmovanie, skús cuketu, zemiak, hokkaido - také veci ktoré majú v sebe veľa vody

simuska20
21. apr 2018

Do každého príkrmu treba pridať par kvapiek konopneho alebo olivového oleja

prevenar
21. apr 2018

@axusha ma malo tekutin. ...zarad stavnate veci , ako - zlty melon, cerveny melon , banan , mango, jablko, hrusky ..a pod. sprav jej z toho kasu. vyhybaj sa suchym veciam ..a ponukaj vela pit. vodu, zeleninove stavy, prirodny caj ..a pod.

zapcha je cisto nasledok nevhodnej stravy a nedostatku tetutin. cize nelkovo nevhodneho stravovania dietata.

oira
21. apr 2018

Nasad probitika - napr. kvapky Biogaia

13kurier17
21. apr 2018

@axusha
Ahoj ... poznáme to ... vynikajúco nám zaberá jogurt s probiotikami (aj prebiotikami) a colostrom ... super náprava po pár dňoch a po pravidelnom užívaní tento problém nemáme ... vrelo odporúčam ... kontakt na pani, ktorá je profesionálka aj v tejto problematike je na tejto stránke www.essensstyle.sk ...

zabina27
21. apr 2018

Baby ale bábo len začalo s prikrmsmi, takže skúšať a miešať hneď jablká, slivky, melóny, nič moc pre malé bruško. Skôr vynechať na par dni, týždňov mrkvu, nezačať ani dávať napr. ryžu, banán, ale zaviesť hneď vodové zeleniny, tekvice, špenát, kaleráb...ale postupne, skôr by som kľudne aj týždeň dávala tekvicu s niečím, nech sa to v brušku riedi, do každého prikrmu viac vody alebo vody z ovsených vločiek, trošku oleja, viac piť pomimo. A teraz v núdzi by som jej dala glycerínovy cipok, nech to ide von, nech sa netrápi

ewicek11
21. apr 2018

Ako pisu ine maminy, na chvilu mrkvu von, z toho zapeka, mne poradila raz doktorka par kvapiek na caj.lyzicku pomaranca a zabralo

ukulela
21. apr 2018

@prevenar lenze to dieta je na prikrmoch len prvy tzyden a ma pol roka. melony a pod su este nevhodne. mamicka to prehnama s mrkvou, nevedela, poucila sa.

eliska13
21. apr 2018

@ukulela melón je na také veci super, ale až domáce nie tie dovozove čo nemaju chuť.Mango určite malej nedávaj
@axusha

axusha
autor
21. apr 2018

Ďakujem Vám veľmi pekne .. dnes som jej dala žiadny prikrm iba ryžovu kašičku a kupili sme maslovu tekvicu s cukinou tak zajtra sa jej to pokusim nejako neskodne namiesat bez mrkvi . Ovocie este nepapala ziadne , davam jej do ruky surove jablka ale to len na pobavenie . Je to pre mna velka skola . Vodicku sa do nej snazim dostat ,zatial neuspesne ale nevzdavam to . Myslite ze uz hy som mohla skusit nejaky jogurt ?? .. manzep hned hovoril ze jogurt by jej s tym urcite pomohl.

mechurik
21. apr 2018

kukuricna chrumka prehana.nema aleegiu na mlieko?

karolinka1991
21. apr 2018

Ahoj,my sme mali to iste a jedna maminka mi tu poradila cuketu a vsetko v cuketovom zaklade a nam to uzasne pomohlo,tak drzim palce

zuzka38
21. apr 2018

Jogurt urcite nie prvymesiac len zeleninu, ani s ovocím by som saneponahlala @axusha

ukulela
21. apr 2018

@axusha ked skusate prikrmy len tyzden, jogurt by som este nedavala. pozor aj na tu ryzovu kasu, ryza tiez moze zapekat. skus davat zo tri dni tu cukinu, cukinu s tekvicou, alebo potom aj batatom. mojmu upravovali ovsene vlocky stolicu dobre. tak mozes v prikme lyzicku vlociek rozvarit tiez ... ja som lepok davala uz takto skoro, resp vlocky a pod. jogurt/kyslu smotanu za lyzicku do prikrmu az po ejakom siedmom (neviem, ci nie az osmom) mesiaci ... zacinala som od pol roka, plne bol kojeny.

pininka
21. apr 2018

@axusha bacha, ryza zapeka tiez, spolu a mrkvou sa pouzivaju na hnacku. Urcite by som miesto jogurtou zacala davat ovocie. Pol rocnemu by som jogurt este nedavala, az tak po 10 mesiaci.

anavis17
22. apr 2018

My sme mali neskutočné zápchy.Skúšali sme všetko,no pomáhajú nam jedine výživy Ovko🙂

anavis17
23. apr 2018

Výborný je aj biely jogurt dobrý gazda

ink
26. apr 2018

Oh. Tak ja sa nestotoznujem s tymito radami predomnou.
Ste na um?/ak ano,jogurt az od 10 m. Cisty, najlepsie ovci alebo kozi.
Ovocie 3mesiac prikrmov.
Zavadzanie prikrmov je dat 3 ni cistu jednu zeleninu. Sledovat reakcie a potomm dat dalsie 3 dni inu cistu zeleninu. Kombinujes az neskor zeleniny medzi sebou,ktore boli bez reakcie.
Do varenia skus pridat rascu. Ulahcuje travenie. Do hotoveho prikrmu daj par kvapiek oleja. Na prve prikrmy je najlepsie striedat tekvicovy a konopny. A zapijat vodickou.
Ryza 2mesiac prikrmov.ovsene vlocky 3.mesiac prikrmov. Prvy mesiac len zeleninka.