Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dcérka pije Bebu. Môžem dať kašičku inej značky?

laksmi
19. jún 2012

Ahojte, papáme BEBU pro 1, akú kašu mám zvoliť od uk. 4. mesiaca pre dcérku? voliť výrobky od BEBA alebo môžem dať aj kašičky HIPP??? prosím píšte mi vaše skúsenosti.
ďakujem

lenka_b
19. jún 2012

Ja som pouzivala vacsinou HIPP - teda takmer stale, ale mala som aj kasicky Aptamil - Nutrilon a nic sa nestalo 🙂 Kludne mozes miesat, to je len ina znacka, ale zaklad podobny 🙂)

ikke
19. jún 2012
fugu77
19. jún 2012

Kludne mozes dat aj inu znacku 🙂

fugu77
19. jún 2012

@ikke no a ikke ma pravu, aj to som robila. Kupila nemliecnu a zarobila s bebou. Ale je to financne narocnejsie.

baklik
19. jún 2012

@lenka_b ja robim tam, ze kupujem nemliecnu a do nej pridavam nutrilon, ktory pijeme. mala som aj kasicky nutrilon, ale tie su strasne presladene, pridavaju do nich cukor. tak kupujem HIPP, NESTLE a z DM - tie su bez cukru a napriek tomu chutne. dva krat sme papali ryzovu mliecnu kasu NESTLE a v pohode, ale nechcem to takto velmi kombinovat. tiez sa daju robit aj domace kase. napr. sparit podrvene ovsene vlocky, rozmixovat a pridat UM.
a prisla som aj na to, ze UM, ktore je pridavane do mliecnych kasi, je len take zakladne (nemaju mastne kyseliny, nukleotidy atd). to origos z krabice obsahuje viac zloziek. tak si myslim, ze je zmiesat nemliecnu kasu s UM ovela lepsie. 😵 .

kvetinka211
19. jún 2012

@laksmi suhlasim s @baklik, mliecne kase su priserne presladene ... ja som kupovala vzdy nemliecne, lebo sme papali mm, takze som zarabala s vodou, ale da sa to zarobit aj s mlieckom ktore pouzivas. Mliecnu kasu som robila len raz, ked som chcela vyskusat tester co mi prisiel postou (ryzova kasa nutrilon od 4. mes) a bolo to neuveritelne sladke, ani ja by som si tolko neosladila kolko cukru tam nasypali ... nechapem ako mozu mat oficialne povolenie predavat to pre 4 mesacne deti. Mamicky nedavajte to svojim detickam pokial im nechcete od malicka urobit zaklad pre zdravotne problemy v buducnosti ...

lenka_b
19. jún 2012

@baklik ja to beriem tak, ze v dnesnej dobe je vsetko upravovane a samozrejme sladene, solene a neviem, co este. Ale my sme tie kase dlho nejedli, lebo mojej malej velmi nechutili.. Cize beriem to trosku volnejsie. Ale ten napad s ovsenymi vlockami sa mi paci... Pri druhom by som to urcite vyskusala 🙂 DAkujem za radu 🙂

baklik
19. jún 2012

@kvetinka211 ja som im dokonca napisala na ich FB stranku dotaz, preco ich kase obsahuju pridany cukor, ked vo vseobecnosti by deti v 1.roku cukor ani nemali. odpisali mi, ze inak by tie kase boli bez chute a deti by ich nezjedli 😅
to isto...

baklik
19. jún 2012

@lenka_b nie vsetko je solene a sladene, len v tom treba trosku viac preberat. napr. vacsina HIPP prikrmov obsahuje pridanu sol, tiez neviem naco. tak tie ani nekupujem. prikrmy varim, ale niekedy, ked cestujeme a nebude tam moznost pripravit, tak kupim.

lenka_b
19. jún 2012

@baklik Som si ista, ze to je pravda. Ale ja som sa pytala lekarky, ktore z tych znaciek mam pouzivat a ona mi jednoznacne odporucila HIPP. Ale ako sa vravi - 100 ludi - 100 chuti..
My sme HIPP jedly veelmi casto, kedze tu je materska len 6 mesiacov a ja som nemohla varit kazdy den vsetko a sme tu a zdrave a vsetko je ok🙂 Ale pri druhom si uz budem vyberat asi inac 🙂

verka1856
19. jún 2012

Je uplne jedno aku znacku kasicky podla mna.ja som malej davala hocijaku ktoru som videla a nikoho som sa nic nenepitala a malej nic nieje.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli