Detské kašičky a jogurtíky

timea1985
6. okt 2015

Ahojte,
chcem sa spytat,ci ste sa s tym uz stretli...Mam 6,5mesacnu dcerku,ktoru stale kojim,ale v 4tom mesiaci som zacala zavadzat prikrmy,ako zeleninka,ovocie,masko. Pred 2tyzdnami som vyskusali tu prvu detsku ryzovu kasicku,ktora sa robi s vodou a mala sa mi uplne pozvracala..myslela som,ze som jej len dala vela,tak po niekolkych dnoch som vyskusala opät zopar lyziciek,no zas to iste.Presla som na jogurtik,ktory je od 6+ od nestle a takisto sa mi pozvracala...Znamy mi tvrdia,ze to bude asi tym zlozenim,kravskym mliekom,ze jej telo to odmieta kedze kojim,ale ze dieta si musi zvykat aj nato,no mne to pride blbe ak jej to nerobi dobre...co vy nato?
vdakaaa

cecil36
6. okt 2015

@timea1985 polrocnej dojcenej jogurt??? A detsky gulasik 6+ zaradis kedy? Teraz vazne. Dojcene dieta sa zacina prikrmovat od 6 mesiaca, ty si zacala skoro a hned vsetkym. Vysledok grcanie. Uber z tej stravovacej aktivity....

timea1985
autor
6. okt 2015

Svokre mam lekarku,tak mi radi vacsinou ona a takisto mi pediatricke odporucila uz prikrmovat od 4teho,kvoli alergiam...uz je to ine ako kedysi....neprehanam to so stravou,v podstate je vkuse dojcena,akurat dostava raz za den bud ovocie alebo zeleninu,co si myslim,ze je v pohode...do 5teho mesiaca mi prespavala noc,alebo vstavala max 1 a odvtedy sa budi kazde 2hodky,tak aj preto som vyskusala kasu na noc...,ale myslim,ze to budu skor zubky...

cecil36
6. okt 2015

@timea1985 a nemyslis, ze sa moze budit nielen preto, ze je hlada, ale ze ju boli brusko? A tieto rady od svokry a pediatricky mi skor pridu ako "tie kedysi". Za dva mesiace si stihla ovocie, zeleninku aj masko? Este stale sa ti to nezda vela? No, ako myslis 😉 Tvoje dieta...

nikolasag
6. okt 2015

@timea1985 ahoj. Zmen ryzovu kasu za inu 🙂 moj syn tie zvracal z ryzovych kasi. Bolo jedno ci som mu dala jednu lyzicku alebo celu porciu ... akonahle dojedol zvracal. Skusila som krupicovu a obilninovu kasu od 6m a to uz bolo uplne v pohode. A dodnes ked som mu skusim dat ryzovu kasu tak zvracia.... mozno im to nesedi.
A jogurty moj syn uz zje a nevyvrati nic, ale je mu z nich vyslovene tazko... grga sa mu este aj dve hodky po jedle. Takze davam len par lyziciek do kase a to je v pohode 🙂

libka1
6. okt 2015

Myslim ze to bude mat naozaj suvis so zubami. Mne tiez kazala podla najnovsieho lekarka davat ochutnavat malej od 4 mesiaca. Nie plne davky, ale kym je kojena a plne chranena dat lepok a pod. Plne dokrmujem od 6 mesiaca. Ten jogurt jej nedavaj ked sa pozvracala. Vyckaj par mesiacov este. Mne imunologicka povedala ze ak mi dieta nieco odmieta alebo vidim ze mu nieco nespravilo dobre nemam to davat. Moze to byt predzvest alergie na danu potravinu, samozrejme aj nemusi.
Inac zo slov ako jogurtik sa mi jezia chlpy. Neber to v zlom.

canama
6. okt 2015

@timea1985 Ak dojcis, tvoje dieta nepotrebuje ziadne ine mlieko alebo mliecny vyrobok. Ale ok, kvalitny jogurt je zdrava potravina, v polroku by som tiez este nedavala, ale zas ok...co sa mi ale vidi je ze je to jogurt od Nestle??? Dnes sa v ktorom kolvek hypermarkete da kupit kvalitny jogurt, a nie nejaka prefabrikovana sr...ka od Nestle. Takisto ked citis potrebu robit dietatu obilninove kase, tak nemusia byt s obsahom UM, predavaju sa aj nemliecne, bez prichuti. Ved si pozri eitkety co obsahuje mliecna kasa s prichutou, detto tie jogurty.....a hlavne prosim never reklame. Mam kamosku ktora svojej dcere nedava ziadne sladkosti, okrem Brumika. 😝 Nejak sa mi zatial nepodarilo ju presvedcit ze kvalitna cokolada bez farbiv, syntetickych prichuti a eciek je lepsia ako keksik tieto vsetky chemikalie obsahuje, len ma detsky obal.

canama
6. okt 2015

@timea1985 k tomu nocnem budeniu. je x dovodov preco sa deti po polroku zacinaju v noci castejsie budit: zuby, vyssia aktivita mozgu...s jedlom to neusi suvisiet.

timea1985
autor
6. okt 2015

vdaka za radu 🙂

zdena12345
6. okt 2015

@timea1985 mozno babatku budu viac vyhovovat take domace- doma pripravovane. My sme zacali od 5 mesiaca mrkva, zemiacik, potom kedze mal problem zo zapchou ovsene alebo pohankove vlocky s mliekom- prve mesiace z detskeho, neskor obycajne krabicove. Na jogurtoch urcite pozrite najskor etiketu. Dobry jogurt ma mat zlozenie mlieko a mliecna kultura. tot vse, zvysok je len ose. na kupujucich. Reklama je krasna vec ale realita. Podmienku splnaju hlavne najjednoduchsie jogurty s logom obchodu ( CBA, Pilos, tesco) Najlepsie nam vyhovuje obycajny biely tesko- ten je riadne husty. Po precitani zlozenia roznych detskych kas, som nad tym ani neuvazovala. Ved sa da lahko uvarit i doma. Mozno existuju take, co nemaju vsetko mozne v sebe, ale ani sa mi nechce hladat, kedze viem toho kopu urobit doma🙂
Nas tiez nereagoval na vsetko hned super... tak nechat tak a skusit o mesiac...
PS: o to ze skoro... zalezi, kolko mas mlieka, ci dietatku netreba uz aj nieco pridat a my ked sme mali problem s bruskom, tak som davala varenu mrkvu a rozvarenu ryzu asi v tom 4 mesiaci a tiez na odporucanie lekarky. Ved netreba toho davat kotol, staci po troske

timea1985
autor
7. okt 2015

Ved jasne...tak aj davam,po troske..kazdy den len jedna ina strava,inak dojcim a myslim,ze mam dost mlieka,kedze mi strieka 🙂,tak uvidim,mozno casom sa to da do normalu a tie kase urcite nebudem silit...

dakujeeem 🙂

oskvarka
7. okt 2015

@timea1985 umeliny by som jej zatial nedavala (instantne kase)... ryzovu by som jej spravila doma - ryzu uvar vo vode ponornym mixerom rozmixuj mozes pridat trochu materskeho mlieka... na mliecne vyrobky ma este podla mna cas... s tym ze mne sa maly z ryze tiez pozvracal lebo to bola prva vec co mu velmi chutila a dal si dost vela.... 2 krat sa mi z nej pozvracal vzdy len s celozrnnej.. tak som mu ju na cas nedavala leho brusko s tym asi malo este problem...

timea1985
autor
7. okt 2015

asi ano,mas pravdu..tiez si myslim,ze je nato cas...nebudem nic silit,zatial ficime na zelenine,ovócicku a masku a to staciii...