Detské výživy. Aký je rozdiel medzi nimi?

flipinka
13. mar 2008

Ake davate babatkam vyzivky, ked nevarite? Skusali ste okrem tych drahych Hipp aj take obycajne? Napr. Ovko, Hamánek, Sunárek, Coop...
Aky je v tom rozdiel? Len ten, ze tie lacnejsie obsahuju cukor?

shela
15. mar 2008

Mamicky...ja nie som vegetarianka...ja to neuznavam..len tu na mna na konikovi vyskocili 2 vadne baby..vraveli ze ja satomu nerozumiem atd..ja mam neterku ktorej matka ju navadzala k vegetarianstvu a teraz ma take alergie ze jej ide o zivot.. ☹ tak ja len preto som sa opytala bo uz som fkt rozmyslala ci ja som vadna alebo tie 2 z receptov pre deti 🙂

martinaema
15. mar 2008

kútiky úst nahor a ignorovať takú premúdrelosť 😀

shela
15. mar 2008

martinaema...mas pravdu...som sa ichpytala ze cim chcu nahradit maso..a oni ze sojou a strukovinami 😔 blbe to jak taga...

lusil2005
15. mar 2008

☹ chudatka tie deti...

shela
15. mar 2008

lusil..no vo mne uz vrie...zevraj som im nedala dost produktivne nazory 😔 to su ale.. no nehresim..fakt chudatka deticky...a ked si pozries album tej prvej to dieta vyzera no dost chuducke ☹

trixi
16. mar 2008

Ja sa trosku vratim k vyzivam. Ja som presla na kupovanu vyzivu, pretoze zelenina, ktora sa teraz predava v obchodoch sa mi nepozdava. Naposledy, ked som isla varit malemu zemiacik, tak z jedneho zemiaka mi zostal po ocisteni maly oriesok. Ked tak skoncil treti zemiak, som sa rozhodla, ze nebudem davat malemu zeleninu druhej a tretej akosti. Strasne ma stve, ze na Slovensku sa predava ovocie a zelenina nizkej kvality. A tiez chut niektorej zeleniny mi pride ako keby som jedla plast. Napr. karfiol. Brr, je ako odliaty vo forme, bez vone a chuti.
Mamicky mi tu radili na dlhe cesty zavarat doma pripravene jedlo.
Ja som dala prednost kupenej vyzive, cestu mame za sebou, maly bol spokojny kupene vyzivy mu chutili, nemali sme s tym ziadny problem.

A este k vegetarianstvu. Bola som vegetariankou 10 rokov, v case, ked nebolo v obchodoch sortimentu pre vegetarianov, o soje a sojovom masku nikto ani nechyroval. Urcite by som svoje dieta "netrapila" vegetarianstvom, pretoze maso obsahuje take stavebne prvky, mineraly a vyzivne latky, ktore nedokaze nahradit ziadna soja a ine vegetarianske nahrazky, ktore su potrebne pre vyvoj cloveka. A mam kamaratku, ktora uplatnovala vegetarianstvo aj vo vyzive svojich deti, a skoncila s tymi pokusmi, pretoze deti sa nevyvijali tak ako sa mali.

lusil2005
16. mar 2008

trixi ved to. ked sa dospely clovek rozhodne ze bude vegetarian, je to ok. dokonca si mslim ze na taky rok - dva je to super ocista. ale pri takych malickych detoch by som neriskovala.

a co sa vyziv tyka - hovoris mi z duse. aj o tej zelenine a ovoci co tu dostat kupit 😖

martinaema
16. mar 2008

to máte recht, okrem jabĺčok netuším, aké ovocie malej dávať- banány neznáša, na citrusy má ešte čas, a tie slivky, hrušky, broskyne atď odniekiaľ z Brazílie by som sa neodvážila zjesť ani ja. Takže výživky to istia. My kupujeme ovko - je z nich veľký výber, nie sú drahé, a tie, ktoré sú sladšie vylepším lyžičkou bieleho jogurtu 🙂

trixi
16. mar 2008

My mame nazavarane jablckove vyzivy od jesene, nasa babka zavarila z jablk bio z ich zahrady. Nas dedo nestrieka stromy a ono to ani neboli jablka, skor take jablcka. Ale ostatne ovocie je v tych obchodoch na hranici nezavadnosti. Ked kupim banany, vvydrzia tak cca 2 dni, u nas v meste ziadne bio nezozeniem. A nas maly chce papat vsetko, takze sa neuspokojuje iba s jablckovou vyzivou. Teraz sme na lyzovacke v AT, a aj v malom obchode v Alpach maju krasne bio ovocie, super bio banany. Ovocie aj zelenina je vo vybornej kvalite. A cenovo lacnejsia ako u nas. ☹

sammy
20. mar 2008

Chutia vasim babatkam tie kupovane zeleninove prikrmy viac, menej alebo rovnako ako varene doma?
A este prosim napiste, ktore mate osvedcene, ze malym najviac chutia - znacka a prichut.

susik77
20. mar 2008

ahoj sammi, malej chutilo velmi od hippu zelenina s ryzou a kuratom, brokolica s ryzou a cestoviny s rajkcinami a sunkou.vsetko hipp

susik77
20. mar 2008

inak, uz sme sa rozpapali, tak zacnem varit. nakupila som mraz. bio zeleninu, bio maso-to rozporcujem a dam do mraznicky, potom sladky zemiak-ze vraj to detom chuti-vyskusame 😉

susik77
20. mar 2008

ovocne vyzivky budem kupovat-teraz ziadne cerstve ovocie nie je a stale davat banany-kt. sa mimochodom dovazaju zelene 😒

certica
20. mar 2008

moj zjedol totalne vsetko, ja som zvykla aj kombinovat varene s vyzivou, neskor sme uz len na varene presli...
najviac sa mi pozdavali hipp-ky, sem tam som kupila aj hame, ale inac hame a sunar-ky mi pripadali na jedno kopyto, vonou aj vzhladom jak morcadella na spagety 😅 😀

trixi
21. mar 2008

sammy, nasmu malemu chuti hlavne hipp, hami a alnatura. Vsetko v bio kvalite. Nechuti mu vsak cukina - to sme utierali aj zo steny 😅 , tak daleko to dokazal doplut. Inak mu velmi chutilo od hami - zeleninka s kuracim maskom a jablckom. Je to pre deti od 4 mesiacov. To je jeho oblubena vyzivka. A este cisto zeleninkova. Z ovocnych spapa vsetko. Teraz davam hotove kupovane vyzivy, ked budu mat nasi na zahrade cerstvu zeleninku, tak budem len domacu stravu, masko kuracie a kralicie mam z domaceho chovu.

lusil2005
21. mar 2008

malej tiez kupujem hippky, tie jej chutia vsetky ovocne, a zo zeleninovych najviac miesana zeleninka. ale aj ostatne ako brokolica s ryzou, cukina so zemiakom, a este karfiolova jej strasne chuti (???). maskove vobec nie. teda skusala som len jednu, ale po tom proteste som uz viac neskusala a masko jej varim sama.
a este jej chuti sunarka broskyna s cerealiou a hami jablkova a hruskova.

sonyay
24. mar 2008

Ja varím doma, tiež som si myslela že je lepšie zo začiatku dávať kupované príkrmy pretože sú kontrolované a sú bio. Dopracovali sme sa k tomu že sa mi dcéra vyhádzala a dostala detský ekzém....Doteraz neviem z čoho. Začala som študovať etikety a zistila som kopec vecí, napríklad že okrem soli ktorá by mi veľmi nevadila tam dávajú aj paradajkový pretlak, alebo pór čo sú alergény a do jedného roka sa nedoporučujú dávať. Podľa mňa kúpená mrazená bio zelenina urobená na pare v parnom hrnci rozmixovaná a podaná je " zdravšia" ako to čo predávajú pre deti v " perfektnej" kvalite... Nie je pravda že deti potrebujú soľ do jedla pre chuť. Skúste si spraviť zeleninu s mäsom v parnom hrnci a bude vám to chutiť aj bez soli či iných biliniek a prichucovadiel... Rozhodne lepšie ako nejaká hipka či hami. Tiež veľa cestujeme, nie je problém to zavariť, či zmraziť.... Ja viem je jednoduchšie kupovať už urobené a netrvdím že je to zlé ale napriek tomu môžu vadiť.. tak opatrne.

petrulla
24. mar 2008

Baby - ja som vegetarianka - cestne sa priznavam 😉 ale malemu isto iste masko davat budem. (zacneme az buduci tyzden) a tiez neodporucam detom davat len vegetariansku stravu. Ono tie zivocisne bielkoviny by sa dali nahradit, ale to by chcelo prisnu kontrolu nad tym co a hlavne kolko detom davat - aby dostali vyvazenu stravu.

Este ma zarazilo - por je alergen?? Ja som niekde citala, ze por sa moze davat .... a ja som uz malemu trosku do zeleninkovej kasicky pridala 😒

lusil2005
24. mar 2008

petrulla ale ked to krpec zvladol bez ujmy, tak je dobre :P aj cibula je vraj alergen. aj zeler ktory je v niektorych vyzivach. inac - neni to skoro davat masko? ci malicky uz neni kojeny?

susik77
24. mar 2008

Ahojte, ja som zacala malej varit. nedavam sol ani korenie, mne to strasne chuti, ale mala si da par lyziciek a potom zacala prskat-vsetko co som jej dala do pusy, vyprskala.A strasne sa na tom bavila.Teraz neviem, ci je to nova zabava al. jej to nechuti 😎 Mali ste to tiez? Co ste robili?

valhali
24. mar 2008

susik,mne to zacala robit mala pred vcerom a tak sa jej to paci,ze sa na tom zabava teraz uz pri kazdom jedle. Asi sa to detom paci. Hlavne,ze ja mam prikrm na vlasoch, tricku, autosedacke... 😀

tonicka
24. mar 2008

ja som len spomenula ze sa to nerobi s papanim, ale nic zvlastne som proti tomu nerobila, malu to rchlo preslo, zistila ze aj lyzicko sa da trieskat, potom dalsie veci...je to take obdobie, kedy zistuju co vsetko sa da robit s tým jedlom 😀

miriamkac
24. mar 2008

sonyay suhlasim s tebou vo vsetkom....Ja som varila aj malej, a varim kazdy den aj chlapcom. Davam kazdy den cerstve jedlo z mrazeneho masa a zeleniny, ale davam, ked mam, aj cerstvu napr. mrkvu, kalerab, brokolicu, karfiol. Velmi sa mi osvedcila brokolica, nie je potreba jedlo prisolit, lebo ma vyraznejsiu chut....a nedavam detom ziadne hotove prikrmy....neverim tomu.

petrulla
24. mar 2008

lusil - maly nie je kojeny. A zacali sme s prikrmom ked mal 5 mesiacov a 2 tyzdne. Po cca 15 dnoch sme pridali aj ovocie a od buduceho mesiaca ze mame pridavat masko.
Inak ked som bola tehotna, tak som masko nejedla a maly je ok a mal skoro 4kg ....ale bielkoviny si mohol cucat zo mna. Teraz je to masko pre neho dolezite. A ten porik uz radsej vynecham. A co cvikla? Tu som nikde nenasla. Malemu chutila so zemiacikom - dufam, ze to nie je silny alergen 😒

lusil2005
24. mar 2008

petrulla hmmm myslim ze som ju nikde medzi alergenmi nevidela... ako hovori malej kozna lekarka "skuste a uvidite". no neni zlata?

susik u nas to trvalo asi 4 dni. akonahle dostala nieco do pusky hned usmev od ucha k uchu a uz to bolo vsade vo okoli jedneho metra okolo nej...

susik77
24. mar 2008

baby, tak dufam, ze aj ju to skoro prejde 😝 nebojim sa, ze by moc schudla-je dobra baculka 😎 akurat ma to krmenie nebavi, doteraz sme to zvladali celkom v cistote 😎

zuzula28
24. mar 2008

ja po dlhom zvažovaní plánujem ešte niekoľko týždňov dávať len hotovú stravu...dôverujem jej omnoho viac ako terajšiemu "čerstvému" karfiolu, brokolici a pod., ktorá vyzerá aj 2 týždne stále rovnako, neviem čím bola polievaná a hnojená. Bol aj jeden veľky rozbor v Čechách na všetky výživy a až na pár výnimiek boli všetky vysoko kvalitné.
Nedávno bola na TA3 dobrá relácia a teda okrem obligátnej rajčiny a petržlenu, čo každá asi vieme sa nedoporučuje do roka z našej zemepisnej šírky dávať do varenia ešte zeler...o póre viem tak, že je vhodný 😅
Najradšej máme sklíčkové BIO-Alnatura z DM...vždy všade pozriem zloženie a používam len tie, ktoré spĺňajú to čo považujem za dôležité... 😉

miriamkac
25. mar 2008

zuzula28 pisu v tom zlozeni, cim bola polievana a hnojena zelenina, ktoru oni pouzivaju?....Zuzi nechcem sa hadat, /kazda dava dietatu to, co povazuje za najlepsie/, ale podla mna, pouzivaju presne tu zeleninu, ktora je dostupna....a ked to zoberies aku dlhu trvanlivost maju tie flasky?...co myslis, co pouzivaju, aby sa to nepokazilo?....A este nieco....teraz som mala v ruke detsku vyzivu...je vyrobena v Madarsku...hmmm...neviem, ake tam maju normy na detsku vyzivu....alebo aku zeleninu tam pouzili.....

susik77
25. mar 2008

ahojte.tak som zistila, ze mala mi prska len to jedlo, co uvarim ja a kupene papa ☹ tak skusim davat par dni hotovky.
miriamkac: co myslis, co pouzivaju, aby sa to nepokazilo? ved cele zlozenie mas na etikete , mozes precitat 😉 nic ine to neobsahuje 😎

susik77
25. mar 2008

este k tym hotovkam: aj ked pouzivaju tu istu zeleninu, urcite to nie je skladovana, kt. neobsahuje uz skoro ziadne vitaminy, ale je to cerstva zelenina. A tie, kt. su oznacene bio musia vyhovovat pozadovanym normam-svokra robila hygienicku, kontrolovali to a povedala, ze su to kvalitne vyrobky.