Detské výživy. Aký je rozdiel medzi nimi?

flipinka
13. mar 2008

Ake davate babatkam vyzivky, ked nevarite? Skusali ste okrem tych drahych Hipp aj take obycajne? Napr. Ovko, Hamánek, Sunárek, Coop...
Aky je v tom rozdiel? Len ten, ze tie lacnejsie obsahuju cukor?

lusil2005
25. mar 2008

Ktoré pravidlá porušuje: | Zrušzuzula28 pisu v tom zlozeni, cim bola polievana a hnojena zelenina, ktoru oni pouzivaju?....Zuzi nechcem sa hadat, /kazda dava dietatu to, co povazuje za najlepsie/, ale podla mna, pouzivaju presne tu zeleninu, ktora je dostupna....a ked to zoberies aku dlhu trvanlivost maju tie flasky?...co myslis, co pouzivaju, aby sa to nepokazilo?....A este nieco....teraz som mala v ruke detsku vyzivu...je vyrobena v Madarsku...hmmm...neviem, ake tam maju normy na detsku vyzivu....alebo aku zeleninu tam pouzili.....

miriamkac vacsinou si tieto firmy (ako napr. hipp) pestuju zeleninu sami. a tie flasky (teda ak myslis tie pohariky v ktorych su vyzivy) maju taku trvanlivost ako kompoty ktore zavaris... na konzervaciu pouzivaju zavaranie. tak ako pri spominanych kompotoch.

miriamkac
25. mar 2008

lusil2005 neviem, co si tym sledovala, ze si skopirovala cely moj prispevok ale dobre, no. Pozerala som si stranku hipp, efektne spravena, ale aj napriek tomu ja zostanem pri cerstvej zelenine, taku mrkvu dokazem dopestovat aj sama.....xixi..samozrejme nie v zime. Este mam stare zasoby....a ekologicky som polnohospodarila... 🙂
A precitaj si, co sa moze stat....tiez:

Česká Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia (ŠPPI) zakázala predaj detských výživ Hello a Tesco od výrobcu Linea Nivnice, pretože obsahujú veľa pesticídov. V ČR sa ich predalo už vyše 40 000.

Spolu s ďalšími 3 druhmi desiatových produktov od firmy Linea pritom chybné výrobky nesú národnú značku kvality KLASA.

Produkty boli vyrobené z jahodovej drene pôvodom zo Španielska, ktorá limity pesticídov spĺňa. Prečo je teda vo výživách pesticídov priveľa? "Pre výrobu detských výživ platia prísnejšie normy. Limity pre pesticídy sú u nich mnohonásobne nižšie," vysvetlila rozdiel hovorkyňa inšpekcie Martina Šmídtová.

A poslem ti aj link, aby si nepovedala, ze som si to vymyslela:
http://ekonomika.hnonline.sk/c1-22531290-v-cr-z...

Poznas normy v Madarsku, lebo vyzivu, co som drzala v ruke bola vyrobena v Madarsku...od Hipp...ale myslim, ze to je Nemecka firma? Ak sa mylim, oprav ma....

susik77
25. mar 2008

miriamkac: a co bolo s tou vyzivou z madarska? nejak mi asi usli podrobnosti 😕

miriamkac
25. mar 2008

Nic zvlastne, len sme si trosku s dievcatami vymenili nazory: Varit jedlo pre dieta - verzus - hotove prikrmy.
K tomu "prskaniu" mne mala neprskala....ale mala som giganticku spotrebu lyziciek....xixixi...po kazdom obede som ich lovila spod gauca, stola a ja neviem kade......potom ju to preslo, nastaste.... 😎

susik77
25. mar 2008

ja neviem, ci to suvisi s tym, ze jej varim a predtym dostavala hotovky...proste mi spapa 2 lyzicky a vsetko ostatne vyprska-potom uz do nej nic nedostanem-tak rezignujem a dam jej kasu na dopapanie z flase ☹
rozmyslam kupit nej. osvedcene hotove prikrmy, kt. ma rada, popri tom varit a proste ju postupne zvykat na varene...

trixi
25. mar 2008

Ani sa necudujem, ze nejake No Name vyzivy Tesco stiahli z predaja. Kolko Hippiek alebo Alnatura uz stiahli z predaja? Je to totiz aj o cene. Verim, ze vyziva Tesco, alebo jej podobna je sice lacna, ale kde je zaruka kvality? A urcite to neboli bio produkty.Tiez som citala par testov na detske vyzivy a ziadna Tesco, ci hello tam ani testovana nebola. Mne minule nasi kupili v Metre za dobru cenu Bio Hamanek. Videli Bio a hned to kupovali malemu. A ako som sa mohla presvedcit nie je Bio ako Bio. Boli to 3 druhy ovocnej vyzivy, a kazdy druh bol sladeny! sukrom, boli tam pridane rozne antioxidanty, zahustovadla a kyselina askorbova a este nejake stabilizatory. Samozrejme, ze ma ani nenapadlo dat tuto vyzivu malemu. Ked sa vsak pozriem na zlozenie Bio od Alnatury, ci Hipp, alebo Hami, vsade je napisane, ze neobsahuju ziadne zahustovadla, aromy, farbiva, a tiez ich neprisladzuju. Okrem toho je tam napisane, ze su zo surovin z ekologickeho hospodarstva. Tak pochybujem, ze ich spracuvaju z takych istych surovin ako kupime u nas v hypermarketoch.

miriamkac
25. mar 2008

Jasne Bio je bio......mne bolo doporucene od lekarky varit cerstve jedlo.....mozem posluchnut, nemusim....ja som sa rozhodla na radu lekarky varit cerstvu stravu. Malym to chuti, nemam preco to menit...mala mi papa uz normalne jedlo a nemala s tym problem.

susik77 skusala si to zmyksovat do hladka? Inac je mozne, ze si zvykla na chut hotovych prikrmov....nic na to ti neporadim, len skusat....alebo to skus zmiesat varene s hotovym prikrmom.
Dievcata, raz budete musiet prejst na varenu stravu, predsa do troch rokov nebudete davat hotove prikrmy?! Alebo ano? A vidite, aky ma problem susik77.....

miriamkac
25. mar 2008

trixi tu nejde o nejake no Name vyzivy.....tu ide o to, ze to bolo robene z produktov, ktore presli kontrolou a boli nositelom medzinarodnej znacky. Ja len to, ze su to vsetko zahranicne produkty, a robia sa zo zahranicnych surovin v zahranici a tam mozu mat ine limity a inu legislativu ohladne noriem povelenych latok vo vyzive deti....A to nie je napisane na etikete. Ja sice kupim brokolicu, karfiol ja neviem odkial, tiez neviem cim bol osetreny ale viem, ze to varim v pitnej /prip. dojcenskej/ vode, mixujem cistym mixerom, "tankujem" nerezovou lyžicou a nezohrievam v mikrovlnke, neprejde mi to cele dlhou cestou v kamione neviem pri akej teplote a v akych podmienkach....a samozrejme aj zeleninu si vyberam, lebo ked ti ju dovezu zoschnutu, zvadnutu...tak na nej to vidis. Nikoho nepresviecam.....je vela pre - vela proti....Ale raz deti musia jest to co navaris 😀 , tak sa treba ucit co najskor.... 🙂 ......aj tak ta to neminie....

susik77
25. mar 2008

trixi: nechcem brat iluzie...hippky tiez niekt. obsahuju cukor, sol a dokonca korenie-myslim ze to bolo dokonca v prikrme od 4.al. 5.mesiaca...a hippky su tiez zahustovane-ovocne-ryzovou muckou...keby to bolo cisto ovocne, boli by ovela drahsie. myslim, ze ten bio hamanek je na pod. urovni 😎 inak mam pocit, ze Hami prikrmy su prave v tom lepsie, ze neobsah. sol-aspon som nenasla na obale...
inak, ja som chcela varit aby si mala zvykala na kusky, ale vysl. je hrozny...asi skusim to robit tak, ze najprv jej dam varene a dojem ju tou hippkou...
povodne som chcela kupovat suroviny

susik77
25. mar 2008

pokracovanie...chcela som kupovat bio-zelen. a ovocie, ale je to strasne drahe-tak robim kompromis-kupujem mrzanu bio-zeleni nu a co nezozeniem bio, kupujem obycajne.aj tak vecne nebude papat bio...

susik77
25. mar 2008

sorry-mrazenu 😀

lusil2005
25. mar 2008

miriamkac pardon za skopirovanie tvojho prispevku, skopirovala som si ho aby som nezabudla na nieco z neho zareagovat a chcela som ho potom zmazat. zabudla som. este raz prepac 😅
ja nemam zasoby z minuleho roka :( takze radsej kupujem vyzivy ako "cerstvu" zeleninu a ovocie teraz v zime. v lete sa urcite zasobim na buducu zimu.

susik hipp je tusim jeden druh ovocny prisladzovany a solene su len masove hippky. co som ja pozerala - hami sa mi pacili zlozenim ovela menej ako hipp...

susik77
25. mar 2008

inak, najvacsi podiel ovocia obsahuje frutapara od hami

miriamkac
25. mar 2008

lusil2005 nemusis sa ospravedlnovat, to je v pohode, sak od toho su diskusne fora aby sa diskutovalo...a tiez som sa vela dozvedela noveho....ja detom vobec nesolim, a malej velmi malo, takze ked k nam niekto pride na obed, tal to vyzera u nas, /resp. chuti/ "ako u ladviniakov" 🙂 .....inac prikrmy hotove nedavam, ale kasam sa nebranim...osvedcili sa mi HAMI a sunarka ..vlastne nasim chlapcom to je jedno...ti zjedia vsetko...
prajem prijemny den 😎

andy75
25. mar 2008

Susik77: jedlo malej mixujes alebo len roztlacas vidlickou?
Mne tiez mala nechcela jest,to co som ja pripravila,vypluvala, neotvarala usta a kupovane pekne zjedla 😠
Tak som skusila zeleninu,co som uvarila poriadne poroztlacat,aby neostali hrudky a zlepsilo sa to

susik77
25. mar 2008

andy: prave ja to rozmixujem uplne ponornym mixerom skoro na taku konzist., ako su hippky.akurat mam pocit, ze tie hippky su take trochu viac hladsie-akoby tekutejsie...ale myslim ze to asi bude tym, ze neprisolujem-oni su prisolovane...
baby, teraz nie som si ista-musi mat 7 mesacne mimco kazdy den maso, al. zltok?nemohla by som dat cisto zeleninovy jeden den?

miriamkac
25. mar 2008

susik77...ja som davala aj len zeleninovy jeden den.....nie pravidelne, ale bolo.....ale potom nasledne jedlo muselo ist o pol hod. skor, lebo boli o chvilu hladni....

susik77
25. mar 2008

miriam: mna stve, ze my sme uz krasne papali...pravidelne. ja som si zmyslela, ze idem varit-zvykat malu a odvtedy ma na obed tak 2 lyzicky, samozrejme, za polhodinu jej musim urobit kasu a za chvilu zase mlieko...este rozmyslam nad tym pridat malilinko soli, co to urobi...

andy75
25. mar 2008

Ja jej tiez nedavam kazdy den maso, spravim jej len zeleninku
susik 77 a ako dlho to trva? Ja by som sol nedavala, skus este par dni vydrzat a ona sa rozpapa zase

andy75
25. mar 2008

u nas to bolo podobne-uz pekne papala a potom ochorela a prestala jest uplne.Moje jedlo vobec nie a z kupovaneho trochu. A postupne sa rozpapava -najprv kupovane vyzivya potom som jej zase postupne zacala varit ja a dnes som sa tesila -zjedla 3/4 vyzvivovej fl. s doma varenym 🙂

miriamkac
25. mar 2008

susik77 ....skus tak ako ti andy75 poradila....este nesol......skor to skus nejako pomiesat...ci uz varene s hotovym, alebo lyzicku z toho, lyzicku z toho, inac neviem....skus to este vydrzat....alebo ked nechce, neprikrmuj ju....ale o pol hod. jej skus ponuknut znova varene.....

trixi
25. mar 2008

miriamkac, ako vies ci varim alebo nevarim? Myslim, ze ucit sa nemusim. 😝 Ja mam zavarenu napr. jablckovu vyzivu z jablcok od mojich rodicov a tie su skutocne bio. Urcite nie som odporca varenej domacej stravy ale tiez ked nemam ine moznosti dam aj kupenu vyzivu. Neviem ake mas skusenosti so zeleninou a ovocim u vas v meste, ale u nas sa predava len 2. a 3. kategorie, pomrznute, nahnite. Uz sa tesim az nasim vyrastie cerstva zeleninka, nie je sice reprezentacna, ale je bez hnojiv, dusicnanov, je skutocne bio.

susik, viem, ze aj niektore Hipp obsahuju cukor, ryzovu muku. Dokonca obsahuju potraviny, ktore su pre dany vek nevhodne. Preto ak kupujem vyzivu, vzdy si precitam co kupujem. Zatial ma nesklamala Alnatura.

miriamkac
25. mar 2008

trixi....ja som ta nechcela urazit....ja som to myslela so srandy....alebo lepsie "povedane" podrypla som, asi som to prehnala, prepac......Ja kupujem zeleninu a ovocie aj v hypacoch aj u nas v zelovoci, pokial je pekna a nie je zvadnuta a doudierana.....A ak sa mi stane, ze mi nahodou v chladnicke zacne hnit, ze si to nevsimnem okamzite to vyhadzujem...

marcelka11
25. mar 2008

Tiez by som dcerke rada varila z bio zeleniny, ale u nas zozenieme len mrkvu v Tescu, kt. napr. dnes bola den pred expiraciou a v zalostnom stave. Moj manzel tvrdi, ze je to len oblb ako z ludi vytiahnut viac penazi. Urcite nechceme setrit na ukor zdravia nasho dietata, ale ked sa v hypermarketoch prebaluje maso a minule mu predavac ponukal plesnivy eidam, tak ako mozno verit, ze zelenina je skutocne bioprodukt?
Kedze mi v lete ani nenapadlo zasobit sa zeleninou a ovocim do mrazaku, tak varim z toho co bezne dostat v obchodoch a okrem toho som zacala malej davat ovocne vyzivky Hipp.
Moja mamka a babka pestuju vlastnu zeleninu, ale ta urcite nie je bio, pretoze susedia z jednej aj z druhej strany pravidelne pouzivaju kadejake postreky a v pripade potreby aj nasi. Takze v mojom pripade je asi jedno odkial zeleninu mam.

flipinka
autor
26. mar 2008

Miriamka, neberiem ti tvoj nazor, ze neveris kupovanym prikrmom, ok.
Ale nechapem ako mozes tak benevolentne kupovat hocijaku zeleninu a ovocie v hypermarkete? 😲 Ved to je tak hnojene, striekane a neviemesteco, ze az. Aj kvoli tomu aby to vyzeralo dlho cerstve.
Ty si myslis, ze tie prikrmy nevaria v pitnej /prip. dojcenskej/ vode, nemixuju cistym mixerom? A ta surova zelina ktovie akou dlhou cestou v kamione neviem pri akej teplote a v akych podmienkach presla 😀
Takze zas az taka vyhra tie "cerstve" veci nie su.

miriamkac
26. mar 2008

flipinka uz ma to nebavi stale vypisovat, riad sa kym chces, cim chces, mne je to 3-5...ja sa riadim radami svojej lekarky to po prve, a riadim sa sebou a svojim instinktom, to podruhe. Ty to robis tiez tak je zbytocne sa tu o niecom takom bavit. Ale ber to tak, ze pride den, kedy budes musiet prestat s hotovym prikrmom a potom si mozes zeleninu nechat posielat aj z Marsu. KAzda chceme pre tie svoje deti to najlepsie tak si rob ako uznas za vhodne. Janebudem davat svojim chlapcom hotove prikrmy a vyrobene v zahranici uz vobec nie. Keby boli robene u nas, podla nasej legislativy a noriem tak o tom rozmyslam, inac je to pre mna bezpredmetne. Tot moj nazor viac sa k tomu nevyjadrujem. Inac v podstate tu islo o nieco ine.

flipinka
autor
26. mar 2008

A ja som pisala, ze kupujem hotove prikrmy? 😀
Nie, kupujem len bio zeleninu a bio ovocie v speci bio obchodoch, pripadne nam daju svokrovci dopestovane vo vlastnej zahrade bez hnojiv a postrekov.

miriamkac
26. mar 2008

flipinka neviem odkial si, ale u nas nepoznam bio obchod...a dopestovanu svoju mam aj ja pokial sa da, ale teraz sa neda a som zavisla len na tom, co je dostupne.

miriamkac
26. mar 2008

flipinka mozno, ze som bola trosku ostra, ale naozaj uz ma nebavilo odrazat "utoky".

marcelka11
26. mar 2008

Filipinka, ale nie kazdy ma moznost kupovat biozeleninu a bioovocie, ak zije napr. v malom meste. Aj na dedinach ludia pouzivaju postreky, ak ich nepouzijes ty ale tvoj sused, tak to je podla mna to iste. Ale to je ina tema. V kazdom pripade som presvedcena, ze kazda mama chce svojim detom to najlepsie a robi to tak ako jej to kaze materinsky instinkt a dovoluju jej moznosti.