Detské výživy. Aký je rozdiel medzi nimi?

flipinka
13. mar 2008

Ake davate babatkam vyzivky, ked nevarite? Skusali ste okrem tych drahych Hipp aj take obycajne? Napr. Ovko, Hamánek, Sunárek, Coop...
Aky je v tom rozdiel? Len ten, ze tie lacnejsie obsahuju cukor?

susik77
26. mar 2008

miriam: to je pravda, nech robi kazdy co mu najviac vyhovuje, hadkami si kazdy len zhorsuje naladu a ublizuje najviac sebe 😎
ja som preto chcela zacat prikrmami, ze mala na zac.spapala malo, 1 flasticku mala aj na 3 dni. no a teraz mi nechce papat varene 😎 dnes jej davam hotovku-pokus, ci bude vypluvat aj to. 😎 drzte palce 😉

miriamkac
26. mar 2008

susik77 potom podaj spravu.....som zvedava...

trixi
26. mar 2008

Ja som nakupila bio banany na dovce v zahranici, su neuveritelne dobre, najprv som kupila len 2 na skusku, ale hned po obede som kupila 2 kg. Chutovo su uplne ine, take naozaj bananove 😉 . Dnes som ho malemu nerozmixovala ale len popucila vidlickou (dodnes chcel len rozmixovane) a bola som zvedava ci to bude papat. Najprv zostal zarazeny, ze su tam male kusocky, ale potom sa do toho pustil s takou chutou, ze aj na obed zeleninku nebudem mixovat, ale ju len popucim a uvidim, ci aj to spapa bez prskania 🙂 .

miriamkac
26. mar 2008

Mojich chlapcov z kuskov stravy "nadrapuje" 😠 takze mixujem do hladka. Malej som tiez dlho mixovala a potom mi presla hned na kusky stravy....preskocili sme "pucenie vidlickou" Chalani mi este nemaju zubky 🙄 ....

susik77
26. mar 2008

trixi: mna odradila na bio bananoch ta cena-stali myslim 70 kc kilo 😎 .ale mozno kupim, ci su fakt tak skvele 🙂
miriam: napisem 😉 inak, ju teraz trapia dost zubky a rovnako prska aj cez den-mozno to bude tym. skusim jej este pred papanim dat do pusy mundisal gel

trixi
26. mar 2008

susik, 1 kg bananov Chiquita stal 1,89 Euro, 1 kg nejakych inych stal 1,99 Euro a 1 kg bio bananov stal 1,99 Euro. Tak som vzala tie Bio. Priznavam, ze uz som vyse kila zjedla sama 😀

lusil2005
26. mar 2008

ja tak tuzim vojst do nejakeho obchodu a najst KRASNE bio ovocie alebo zelenino 😖
co predavaju tu v BA je uplny vysmech.

susik77
26. mar 2008

ahojte, hlasim, ze na obed sme spraskali asi 100 g hippky bolonske spagety bez prskania 😎 tak asi jej fakt hippky viac chutia 😎

michalka12
26. mar 2008

vasa tema ma zaujala, pretoze v piatok cestujem s malym tiez na lyzovacku do Alp. Na cestu su najlepsie kupovane vyzivky aj ked su dost drahe. Inak ja som nasla ovocnu aj bez cukru. Je to jablkova Hami. A je velmi dobra. Trixi, prosim ta ak by si mala cas napises mi niake triky ako vydrzat taku dlhu cestu s drobcom? My ideme 900 km a mam z toho dost hrozu. Dik kartas@zoznam.sk

lusil2005
26. mar 2008

leeen pekne nesukromnicte a napiste tie triky sem. aj ja chcem! 😀
inac michalka, skoro vsetky ovocne hipp su bez cukru. okrem slivkovych tusim. a hami su jablkove a hruskove bez cukru. a este broskynova sunarka s cerealiou je bez cukru. to su moje poznatky 😅

susik77
26. mar 2008

aj ja chcem tie tipy, my chceme ist v lete do talianska autom...

lyzenka
26. mar 2008

je lepsie vyzivu ...napr.rozmixovanu mrkvu a tak.....zamrazit alebo normalne sterilizovat....?

susik77
26. mar 2008

lyzenka: ja si myslim, ze zamrazit: tym sa nenicia vitaminy 😉

lyzenka
26. mar 2008

sussik,

a ako to robis? normalka rozvaris mrkvu, pridas aj cukor a kyselku? alebo len samotnu mrkvu popucenu das do poharkov a do mrazaka?

susik77
26. mar 2008

lyzenka: ja to nerobim 😎 inak, mala neznasa mrkvu 😎 skoncili sme znovu na hippkach.cukor a kyselku by som nedavala.aspon do 1 roku nie 😉

michalka12
27. mar 2008

ja som iba nechcela tlacit sem novu temu, ale kludne sa o tej ceste moze napisat aj sem. Budem iba rada.
Inak od kedy vam drobci papali hrusku? Ja sa bojim malemu dat, pretoze ja som v nemocnici jednu zjedla a maly sa mi vyhadzal. Od hippky maju jablko- hruska, ale neviem ci to mam riskovat.
S tym zamrazovanim je to pravda, niekde som to citala, ze staci to troska predvarit a zamrazit. Nestracaju sa tak vitaminy.
Kyselku a cukor by som asi tiez nedavala min. do roka

trixi
27. mar 2008

Ahojte, neviem ci sem mozem pisat ako sme prezili 800 km v aute so 6 mesacnym mimcom, predsa je to tema o vyzive 😉 . Najprv k vyzive, vela mamiciek mi radilo na cestu si zavarit doma urobene jedlo. Ja som dala na kupovanu vyzivu, ako som tu pisala, mam velmi dobre skusenosti s Hipp a Alnatura. Nie ze by sa mi nechcelo zavarat, ved som zavarala jedlo pre nas dospelych, ale viem, ze nie vzdy moze dobre chytit vicko, moze nieco zostat v pohariku a pod. A uz vobec by som na cestu nebrala mrazene jedlo, pretoze, hoci bolo vonku zima, snezilo, predsa to zmrazene povoli a potom co s rozmrazenym jedlom. Nebrala som toho vela, pretoze mam skusenosti, ze v Rakusku je ovela vacsi vyber a hlavne to vyjde lacnejsie ako u nas. Je tam ovela sirsi sortiment, takze sme tyzden lyzovacky prezili ciastocne na vyzivach a ciastocne na varenej strave (neodolala som bio ovociu a zelenine).
Z cesty sme mali dost obavy, ako to bude maly zvladat. Vyrazili sme o 2.30 rano, pred odchodom som maleho nakojila a sup do sedacky este v pyzamku, aby sa citil pohodlne. Do tretej bol hore, nechapal co sa deje, ale o tretej zaspal a spal az do siestej. To sme uz presli poriadny kus cesty. Par minut pred siestou, ked som videla, ze sa prebera, som tatinovi zavelila, ze budeme stat, tak na najblizsom Raststation (restauracia) zastal. Vzali sme tasku a sup sa prebalit, prezliect. Mal spotene pyzamko. Vo vsetkych raststation maju velmi dobre vybavene miesto pre prebalovanie, a hlavne je to ciste, vsade su makucke podlozky a k dispozicii papier pod babatko, aby ste ho nemuseli davat priamo na podlozku. Ja som mala na cestu aj tie podlozky, ale nemusela som ich pouzit. Ked sme sa prebalili, tak sme sa poprechadzali, popozerali auta, malemu sa vsade velmi pacilo, hlavne velke kamiony z tych bol uneseny. Kojili sme sa v aute, pretoze maly sa nevie nakojit ked je ruch, ludia okolo neho a hlavne potrebuje svoj kojaci vankus. No a potom sme pokracovali. Dve hodiny sme sa vzadu hrali, mali sme tasku s hrackami pri sebe, ale po dvoch hodinach, uz bol mrzuty (mame doma rezim, ze po spanku vydrzi 2-2,5 hod. hore a potom si musi zdriemnut), tak sme zasa stali na prebalenie, natiahnutie sa, zasa v Raststation. Bol cas na ovocnu vyzivu, ale tu sme papali uz v pohybe. Tak nam cesta rychlo ubiehala a maly sa papanim zabavil. Trochu si pomrnkal a zaspal zasa na hodinu. To sa zasa opakovalo, ked sa zobudil, zasa sme sa 2 hod. pohrali, ale uz mu bolo dlho. Tak som mu na ukludnenie dala hryzkat jablcko, cestou spat banan a tesne pred cielom aj kukuricne "cerviky". Celkovo sme stali 3 x po pol hodine, maly bol uzasny, zvladol to na jednicku. Po prichode na miesto sme rychlo zlozili kocik a kym tatino vykladal auto,tak ja som s malym uz jazdila po horskych chodnikoch. Zeleninkovu kasicku sme papali az po spanku na cerstvom alpskom vzduchu. Pocas prestavok na ceste bol kojeny. A raz papal ovocny vyzivu. Michalka, neviem ci som Ti dala nejaky navod my sme mali len 800 km, vy mate viac 😀 . Chce to len klud, a pohodu. Ak nebudes soferovat, snaz sa zdriemnut si, ked maly bude spat.
Pre nas bola horsia cesta spat, pretoze bola silna poladovica, snezilo, zostali sme uviaznuti cca 2 hod. nad ranom na jednom kopci, ale zvladli sme to. A dovolenka stala zato. Hned by som isla zas.

bystricanka
27. mar 2008

michalka...mám taký pocit, že hrušky a jablká môže dieťa od 6.mes. 😒

trixi
27. mar 2008

michalka, my papame aj hruskove vyzivy, hruskovo jablkove. My sme zacali vyzivami vhodne pre 4 mesiace, pretoze niekde som citala, ze ked je babo kojene a zacina sa vyzivami, tak treba zacat tymi 4 mesacnymi. A tam ponukaju aj hrusky a jablka. Dokonca som niekde videla aj cucoriedkami a jahodami. Tu by som malemu nedavala, lebo som zasa niekde citala, ze su to silne alergeny. Jaj, ale som mudra 😀 😀 😀 .

miriamkac
27. mar 2008

trixi na cestu som aj ja davala vyzivu...jablckovu. Tomu sa zas nebranim, raz za cas.

lyzenka
27. mar 2008

a kolko moze byt v mraznicke spravena vyziva?

michalka12
27. mar 2008

trixi, dakujem to je naozaj obsirne napisane. Urcite si mi s tym pomohla, aspon viem, ze sa to da zvladnut. Celkom sa mi paci, ze ste vyrazili tak skoro rano, v podstate este v noci. My mame planovany odchod o 7 rano. Radsej by som isla tiez v noci, ale nejdeme sami / dokopy 3 auta/ tak neviem co by na to oni povedali 🙂
Aj ja beriem do zasoby kupovane vyzivky- jablckove a mrkovo- jablkove. Skusim mu aj nieco skuchtit, ale asi budem hlavne kojit.
Tak este raz dik za rady, dufam, ze to aj my takto dobre zvladneme a hlavne ze maly bude na cerstvom vzduchu.

Inak by som sa vas chcela opytat ked varite detom niake jedlo napr. zeleninku alebo polievku, robite to vzdy cerstve alebo si urobite aj do zasoby na druhy den? Ja robim kazdy den nove, ale niekedy by sa mi celkom hodilo keby som to mala hotove, len neviem kolko to v chladnicke vydrzi.

Takze s tymi hruskami ste nemali problem? Tak skusim aj ja snad to bude OK.

miriamkac
27. mar 2008

S hruskami ja som mala problem....jeden z chlapcov mi dostal hnacku. Ale treba skusit, ja zase skusim 😎
A co sa tyka vareneho jedla, robim vzdy cerstve, ak mam malo casu hodim to do kuchty /tlakovy hrniec/

marcelka11
27. mar 2008

michalka12, ja varim vacsinou na dva dni, myslim ze za 24hodin sa tomu nic nestane. Ked navarim tak rozdelim na dve casti, jednu spapame a tu druhu "nedotkunutu" dam do Via poharika chladit.

martinaema
27. mar 2008

ja tiež robím do chladničky na 2 dni - ved aj na kupovaných výživách píšu : po otvorení spotrebovať do 48hod.

lyzenka
27. mar 2008

a v mraznicke kolko moze byt spravena domaca vyziva?

trixi
27. mar 2008

michalka, my sme isli 2 auta, ale to druhe vyrazalo az o 7 rano. Neboj zvladnete to. Hlavne bud kludna a pospi si ked bude maly spat.
My sme s hruskami nemali problem, naopak pomahaju malemu ked sa nemoze vykakat. Mrkva a aj bananik ho zapeka, tak ked ma velmi tvrdu stolicu, dam mu hruskovu alebo marhulovu vyzivu.
Inak cerstvo navarene jedlo mozes v chladnicke skladovat do druheho dna a dat to na druhy den malemu. To som zasa niekde citala. 😉

lencici
27. mar 2008

ja keď niečo malej uvarím tak mi to nespapá a kreď jej kúpim zeleninovu výživu tak to spapá celé. Som z toho blázon 😲 ovocné kupujem len ovko tie sa mi najviac osvedčili

michalka12
28. mar 2008

trixi, no vyzera to, ze asi pojdeme az rano, ale snad to bude v pohode. maly mi cez den spinka 3 x tak to skusime rozdelit, aby to vyslo na celu cestu. len dufam, ze nebude az moc prespaty a potom nebude spat v noci 🙂
ale nebudem si uz rbit starosti, ale tesit sa
inak moj maly je tiez niaky zapeceny, asi z bananika, pojdem mu kupit marhulovu vyzivu, snad mu to pomoze

trixi
28. mar 2008

michalka, ja malemu nemozem davat banan kazdy den, lebo by sa nevykakal, hoci ma banan velmi rad. Musim to prave striedat s marhulkovou vyzivou alebo hruskovou vyzivou. Niekedy staci surove nastruhane jablcko, to mu tiez pomaha.
Nas maly po ceste v noci spal horsie, viac sa budil. Predsa mal inu postielku, bol na novom mieste, boli sme tak prvy krat, ale dalsie noci uz bol v pohode.