Detské výživy. Aký je rozdiel medzi nimi?

flipinka
13. mar 2008

Ake davate babatkam vyzivky, ked nevarite? Skusali ste okrem tych drahych Hipp aj take obycajne? Napr. Ovko, Hamánek, Sunárek, Coop...
Aky je v tom rozdiel? Len ten, ze tie lacnejsie obsahuju cukor?

sammy
28. mar 2008

Mam kamaratku, ktora zacala s prikrmami v 6. mesiaci - normalne to varila sama. Nemala uspech, po 5 tyzdnoch jej maly zjedol najviac 3 lyzicky - stale vsetko vypluval a napinalo ho z toho. Pritom to mixovala uplne na hladko, aj vsetky mozne druhy zeleniny skusila, ale tak nevzdavala sa. Az raz po tych 5 tyzdnoch museli niekam cestovat a dala malemu hotovu Hippku - nejaky zemiak s mrkvou, 125 g. No a maly to zjedol cele naraz, este sa oblizoval 😲
Skusila ine prichute a vsetko zjedol. A potom mu zas vyskusala dat varene doma - bez uspechu.
Tak az do 15 mesiacov jedol len kupovane, a potom sa jej horko-tazko podarilo ho navyknut aj na varene, ale museli jest na obed cela rodina to co maly, len tak bol ochotny to zjest 😀

machr
28. mar 2008

čaute chcem sa ešte vrátiť k cvikle:
v časopise Dieťa 1/2008 píšu v radách pre malých papkáčov na str.76 že cvikla sa odporúča detičkám od 9 až 12 mesiacov, má výraznú chuť a patrí medzi také v ktorých sa môže hromadiť vyššie množstvo dusičňanov, navyše má vysoký obsah látok kt. zhoršujú vstrebávanie minerálnych prvkov do organizmu. Pri konzumácii väčšieho množstva by bábu mohol chýbať vápnik,železo, zinok a ďalšie minerálne prvky.
Mám rada túto rubriku v časopise už veľakrát som tam našla dobré rady čo pod zúbok mojej nezbedníčke.
😝

zuzula28
28. mar 2008

ja mám napríklad v mrazáku zamrazené, nami uvarené, čo viem, že z akej zeleniny a mäska som to varila (domáce-100% bio to bude ťažko, ale sa to tomu aspoň priblížilo)...a do toho musím pridať aj kupované, aby mu chutilo a takto pomaly uberám... 😕
Aj na kupovaných pozerám zloženie, lebo niekde je naozaj to, čo by tam byť ešte nemalo...soľ, lepok, rajčiny...V mikrovlnke zásadne nič nič malému nehrejem, len na vodnom kúpeli, tak ako je doporučené...A vrámci EU sú nároky na všetky produkty legislatívne zosúladené...Nič nie je na 100% a fakt nemá zmysel sa hádať, jedna mamina si robí tak, druhá inak... 😉 Ale každá to chce robiť čo najlepšie, nie? 😉

dobko
18. apr 2008

Rychlo som to preletela co tu pisete a jedno mi nejde do hlavy. Vsade sa pise ze kupenske je lepsie lebo to podlieha prisnej kontrole. Ako je potom mozne ze sa tam nachadzaju soli a koreniny, ktore lekari neodporucaju? V dnesnej dobe si clovek fakt nevyberie, pretoze vsetko ma svoje za a proti. Na jednej strane kontrola sodika a dusicnanov v kupenskych vyzivach na druhej strane doma cerstvo uvarena zelenina bez sterilizacie nestrati tolko vela cennych latok. Pacil sa mi odkaz od "SMARY" v inej teme. Aspon nejaky zachytny bod-

http://data.idnes.cz/g/eko/infografika_kojeneck...

kingstonka
12. sep 2008

ahojte..moja mala este nezacala s prikrmami, ale chcela by som jej nieco pripravit teraz... viete poradit ako urobit a zavarit detsku vyzivu (napr. jablkovu al.hrusk) bez cukru...aby bola vhodna od tych 6 mes? nema vela skusenosti...

ukana
12. sep 2008
elinka27
22. sep 2008

baby neviete mi poradit?nasla som recept na detsku vyzivu a je tam uvedene ze tam maju ist vanilkove pudingy,a teraz riesim dilemu, ci tam maju ist pudingy uvarene a ak ano tak ako ich uvarit,alebo len klasicky ich tam nasypem do tej zmesi?

wali
23. sep 2008

elinka, ja detsku vyzivu robievam so zlatym klasom a ten rozmiesam v troche vody a supnem to k tym uvarenym a uz rozmixovanym jablkam, necham chvilu povarit (cca 5min) a davam do poharov. tak si myslim, ze s tymi vanil. pudingami to bude to iste - ze ich rozmiesas v troche vody a supsnes k jablkam.

cvika
19. okt 2008

baby moze sa podavat vyziva uz aj 4 mesacnemu babu?mala je na UM....a viem ze kamaratkin maly tak isto stary a uz mlsa vyzivu a zalizuje sa..tak neviem mozem?

cvika
19. okt 2008

k

andrii
19. okt 2008

nečítala som všetko,ale ja robím detskú výživu úplne jednoducho. Načistím jablká, pokrájam na kocky, pridám trocha vody a nechám podusiť,kým z toho nevznikne kaša. Podľa chuti pridám trošku cukru,ak sú jablká kyslejšie. Ešte horúce rozmixujem, naplním do pohárov a 15 min. sterilizujem. Takto mi výživa vydrží aj rok. Je bez všetkých tých E-čok. Keď výživy robím,tak tam pridám mrkvu, marhuľový kompot a pod. aby bola iná chuť. Nie je to žiadna veda.

denisocka
26. jan 2009

no nečítala som tu všetko,len by ma zaujímalo,ja davam občas vyživu- jabkovu,bananovo/jablk,alebo jablko/mrkva a verumpo dlhom sledovani možem povedať,že po nej sa nám zhoršuju líčka!!!!

skušala som samy banan a nič,bananova/jablkova -do hidiny ma červene lička. Už nechapem,pozerala som zloženie,bez konz.latok a farbiv,iba E 1422 - čo som sa dočítala že je neškodna a kyselina askorbova,ta je asi tiež neškoda..... tak neviem,vychadza mi to na jablko,ale ked dám doma obyčko jablko,tak nie vždy má lička zle,tak ma už napadali tieto Ečka,ale asi aj to je trefa vela 😎 😖

dvojicka22
26. jan 2009

ahojte,
tiež som tu nečítala všetko ale iba posledný príspevok a možno môj bude od veci ale akúste pečené jablčko v alobale a potom rozmixované, je to skvelá domáca výživa....moj mylý sa len tak oblizuje

lucinka02
15. júl 2010

Trixi, aj ja prikrmujem ovocnou vyvivou Ovko. Paci sa mi, ze maju aj Dia bez cukru. Su podla mna dost jemne a malej chutia najviac. Co sa tyka zeleniny, tiez nie som spokojna s kvalitou. ..Odporucam ti aj masovo-zeleninove pokrmy od Ovka. Je to velmi prakticke najma, ked travime cas vonku ;)

ivanka85
12. nov 2010

my jedine Sunarek a Babylove

amandas
16. júl 2014

my sme doma vyrabali vyzivy.. ale teda malej moc nechutili. a to sme skusali rozne variace..rozne kombinacie.. je velmi vyberava v jedle.. a so vsetkym sa viac hra, akoby jedla.. momentalne mala uplne fici na vyzivach OVKO.. najradsej ma jahodovu.. ale teraz sa snazime jej najviac davat tie bio vyzivy od Ovka..

floranse
2. aug 2017

podľa mňa je vo výživách hodný rozdiel niektoré sú presladené iné nechutia veľmi dobre niekde je málo ovocia alebo nevhodné kombinácie ako ten špenát.Ja mojej malej dávam iba sunárek je čistý a bez pridaného cukru majú rôzne kombinácie je cenovo fajn.Treba si čítať aj obsah a nepozerať sa iba na obal