Detské výživy. Aký je rozdiel medzi nimi?

flipinka
13. mar 2008

Ake davate babatkam vyzivky, ked nevarite? Skusali ste okrem tych drahych Hipp aj take obycajne? Napr. Ovko, Hamánek, Sunárek, Coop...
Aky je v tom rozdiel? Len ten, ze tie lacnejsie obsahuju cukor?

lusil2005
13. mar 2008

Sunarek ma taku ze s broskynami a cerealiami a ta neobsahuje cukor. len broskyne, ryzovu muku a vitamin C. a Hami tiez tie ovocne - jablkova a hruskova neobsahuju. no a okrem tychto davam skoro vsetky hipp (pozor! niektore obsahuju cukor ako napr. slivkova) ovocne a zeleninove. masove nie lebo tam uz je to zlozenie vselijake ako napr. zeler, por, petrzlen, citronova stava atd. riesim to tak ze zohrejem zeleninovu a do nej pridam mnou uvarene a rozmixovane masko...

susik77
13. mar 2008

ja davam hippky - ale sledujem zlozenie-napr. spenat so zemiakmi obsahovala mlieko a smotanu 😒
a Bio Hamanek-ten je lacnejsi ako Hipp 😉
naposledy som kupila aj 2 zelen-masove prikrmy od Hami-aby to mala mala pestrejsie 😉

lusil2005
13. mar 2008

hej hej nad tym spenatom som sa aj ja pozastavila 😀

trixi
13. mar 2008

flipinka, skoro vsetky ovocne vyzivy Hamanek obsahuju cukor. A kyselinu citronovu a este nejake antioxidanty. Zatial mi nasi kupili asi 5 druhov a vsetky boli s cukrom. Ja davam vyzivy od Alnatura, Hipp a bio od Hami. Pozorne citam zlozenie. Ako pise susik niektore hippky obsahuju mlieko a smotanu. Tym sa tiez vyhybam.

susik77
13. mar 2008

baby, este som kupila Humanu prikrmy-tie su bio, este drahsie ako hippky, ale vacsie 😉 malej velmi chutili 😉

susik77
13. mar 2008

este mi nejde do hlavy, ze niekt. prikrmy-hlavne s masom obsahuju sol-dokonca aj korenie...myslite, ze to nevadi?stretli ste sa s tym?

lusil2005
13. mar 2008

susik to je hlavny dovod preco malej tie hippky s masom nekupujem. nie ze niektore, ale vsetky su so solou! a k tomu este vselijake ine "mnamajze"

trixi
13. mar 2008

susik, vsetky neovocne obsahuju sol. Je to konzervant. Ide vsak o to, aby jej bolo co najmenej. Uz som to tu niekde davala - test detskych vyziv. Najlepsie dopadli Hami, obsahuju najmenej soli. A Hippky jej maju podstatne viac. Ale aj tak je to male mnozstvo.

junovka
13. mar 2008

ja len doma jej uvarim vyzivu.Do roka by som nikdy take vyzivy ake su Hipp, Hami, Hame....nedavala, nakolko obsahiju cukor a ine serepeticky 😝 😖 😖 😉

susik77
13. mar 2008

baby ale zase na druhej strane rozmyslam, ze maso bez soli asi musi chutit divne, nie? inak tie hami, aj ked nie su bio-sa mi zdaju ze maju celkom fajn zlozenie...

trixi
13. mar 2008

junovka, nie vsetky obsahuju cukor. Ako si to riesila na cestach? My vela cestujeme, prave balime na lyzovacku do Alp, cca 10 hod. cesty autom. Takze mi hotove vyzivy pridu vhod.

susik77
13. mar 2008

inak, ako je to s detmi okolo 10-12.mesiaca? mozu uz papat klasic.jedla?al. stale taketo priktrmy?chceme ist do tal. na dovcu v lete a neviem, ci malej uz objednat detsku stravu, al. pokupovat flasticky...
inak, doma jej uz zacnem varit, ked sa rozpapa a nahradime uz na obed mlieko uplne

trixi
13. mar 2008

susik, bola som na dovolenke pred tromi rokmi so sestrou a jej synovcom v Turecku. Maly mal vtedy 8 mesiacov. Sestra mala so sebou vyzivy a special stravu a malemu najviac chutili oblatky na zmrzlinu 😲 . Keby to videli mamicky, ktore striktne dodrzuju vyzivove pravidla asi by skolabovali. A sestra ma dorazila este tym, ze ked mal maly 10 mesiacov, tak nemala problem mu dat do ruky hranolcek 😠 . On totiz strasne zle papal, tak bol zazrak, ked nieco papat chcel.

lusil2005
13. mar 2008

trixi len tie masove. hipp zeleninove neobsahuju sol

junovka uz je to tu niekde pisane ze takto v zime su lepsie kotrolovane vyzivy ako dovozove ovocie/zelenina varene doma. v lete, ked bude plllno domaceho jej budem varit aj ja.

susik podla mna este tieto prikrmy. urcite nie jedlo varene v hotely. jasne ze sem - tam chrum z maminho taniera svet nezbori, ale nic viac. tot moj nazor.

andrea78
13. mar 2008

baby kuk: testované výživky 😉

http://data.idnes.cz/g/eko/infografika_kojeneck...

susik77
13. mar 2008

baby, tiez si myslim, ze na tom az tak nezalezi ci varene al. kupovane, hlavne ze papaju 😎 Mojej sestry mala ma 16 mesiacov a nechce papat skoro nic okrem maminho mlieka 😅 sestra uz chcela pred 4 mesiacmi prestat s kojenim a nemoze 😒 Mala sa jej budi na kojenie aj 5x v noci...

trixi
13. mar 2008

lusil2005, a co je sodik? Podla mna sol. Tak kuk na zlozenie a aj ovocne vyzivy obsahuju sodik.

nutka
13. mar 2008

...pridam sa aj a prilejem olej do ohna............ 😎

...ja som este ani raz nekukala na zlozenie vyzivky ci uz mesovej alebo ovocnej a ani nebudem!!!
Nas maly papa od 4 mesiaca prikrmy,zo zaciatku som mu varila doma cisto bez soli a oleja...a postupne som pridavala aj olej,sem tam maslo a z korenin davam,petrzlenovu vnat,kopor alebo pazitku...a teraz uz aj vegetu bez glutamanu....
a ovocne papa vsetky druhy a znacky....tie masove iba ked ideme na cest alebo nemam chut varit....
...maly uz papa s nami normalnu nedelnu polievocku-sice menej okorenenu ju varievame,chlebik s maslom, samozrejme normalne piskoty...........ochutnal aj uhorku,puding z normalneho mlieka...proste davam mu pomaly vsetko co aj my....

a ked som ja zdrava a na tom vyrastala tak aj on moze,nie??? 😉

a som stastna ze papa vsetko a nemame problemy s jedenim!!!

martinaema
13. mar 2008

nutka ja som myslela, že len mňa tak strašne prekvapilo študovanie zloženia. Radšej sa s tým nezaťažovať, lebo by tie chúdence pomaly nič nemohly jesť. Ani ja som nikdy nekukala na výživy, čo obsahujú. Len ked som to oblizla, tak ma zarazilo, že sú dosť sladké 😉

jaduska
13. mar 2008

ja malej varím všetko doma, aj mäsovo-zeleninové príkrmy, aj ovocie. Navarím toho trošku viac, rozdelím do sklíčok a dám do mrazáku. Nepoužívam žiadne prísady (soľ, cukor, korenie -nič). Ale pravda je, že ja jedlo nesolím ani sebe.

Trixi, ak chceš domácu výživu zobrať so sebou na cesty, tak ju zavar. Jedeň deň ti to vydrží aj bez konzervantov.

Nutka, niekomu taká strava neublíži, inému áno, takže ja sa nespolieham na to, že čo neublížilo mne pred 30-timi rokmi, tak to neublíži ani mojim deťom. Moja mamka mi občas prehodí, že keď som mala 3 mesiace, tak mi dávala jahody s cukrom a pomarančové šťavy a všetko možné a preto sa ja teraz trápim s enormne kazivými zubami. Možno je to tým, možno nie, neviem... Ale dávam pozor, čo malá zje 😉

petrulla
13. mar 2008

Ja myslim, ze studovat zlozenie na kupovanych vyzivach nie je na skodu.
Ked domaca vyziva zavarena vydrzi jeden den a tie v obchode niekolko mesiacov, asi nebudu az take panenske 😔

A suhlasim s jadusou, mna tiez krmili od troch mesiacov vsetkym moznym a dodnes mam ekzem a nepatrim k vychudnutym lankam (myslim, ze moja postava ma korene v detstve 😒 ).
Nuz, ale kazdy ma na to iny nazor 😉

nutka
13. mar 2008

...zase nie zeby som maleho dzgala vsetkym moznym...to zase som normalna a milujuca mamka,ja len ze netreba sledovat kazducke susto co dame malym do pusinky.....ved ked ich takto budeme presne do roka chranit a potom mozu uz aj solene, korenene,sladke....

to je akoby som mu zakazdym bezala umyt cumel,ked ho ma padnuty na zemi...a pritom vsetky hracky ma na koberci a zemi...a tie olizuje bez kazdeho umyvania........(samozrejme ze mu ich periem a cistim pravidelne!)

mne napriklad vraveli,ze susedovi davali ako 8 m. gulas a raz ked nechcel spat tak mu uvarili makovy odvar......a spal 3 dni!!!!...to zase taka kucharka ja nie som............... 😀

lusil2005
13. mar 2008

petrulla aj domaca zavarena strava vydrzi dlho a nie jeden den.

trixi sodik je to iste ako chlorid sodny? 😕 podla mna sodik nieje sol. ci hej? a myslim ze do jedal nieje pridavany "solenim" ale v surovinach...

lusil2005
13. mar 2008

a vlastne kde je sodik v zeleninovych vyzivach hipp? teda mozno mi nieco uslo - neviem 🤐

lusil2005
13. mar 2008

oki je tam sodik. ale nieje to sol lebo je tam vyslovene napisane "VYRABANE BEZ PRIDAVANIA KUCHYNSKEJ SOLI"
sodik je kov 😅 kokretne:
"Je to mäkký, ľahký, striebornolesklý kov..." (r) wikipedia

petrulla
13. mar 2008

kuchynska sol je NaCl v lepsom pripada KCl. Takze Na - ako sodik je stopovy prvok z potravin v danej vyzive.
Musim sa priznat, ze este som kupovane vyzivy nestudovala (zatial 😉 ), ale isto pred tym ako ich malemu naservirujem si ich prestudujem.

O tom, ze doma pripravena strava zavarena vydrzi 1 den som citala u Jadusky. Ja moc na zavaranie nie som, tak neviem ako na to a kolko to vydrzi. Takze nechcem moc mudrovat 😀
Ale tiez planujem malemu davat kupovanu vyzivu hlavne s kralicim, hovadzim maskom a tak. Ja som vegetoska a muzikovi pripravujem vacsinou len kuracinu . A len pre maleho sa nadrapovat s kralikom ... 😝
Ale chcem mu davat rozne druhy maska aj hovadzie, lebo vraj je uzitocne na krvotvorbu....

stanap
13. mar 2008

lusil2005 dočítala si to až do konca? Ja áno a v podstate má trixi pravdu, no len v podstate, lebo sodík sa vyskytuje len v zlúčeninách a to v zemskej kôre a v morskej vode
a co mi z toho logicky vyplíva ? ze aj ked prikrmy nesolia, ale zelenina ich obsahuje, lebo rastie v zemi, takze sa tam dostane sodik dostane...no moj nazor

lusil2005
13. mar 2008

hej hej hovadzinka je dobra na zelezo. my teda doma tiez len kuracinu (vacsinou) praktizujeme ale zohnala som malej domaceho kralika, uvarila som ho, rozmixovala a dala do toho umelohmotneho vyrobnika na lad a supla do mraznicky. potom som tie kocky dala do sacku a teraz kazdy den vyberiem jednu kocku a supnem mu ju rozmrazit do zeleninovej vyzivy.

so zavaranim - to mas ako kompoty. tiez ti vydrzia celu zimu. akonahle raz nieco zavaris tak kym to neotvoris, je to zakonzervovane. teda aspon zelenina a ovocie ale myslim ze so stavami by to nemalo byt inac. a to sa mi najviac paci na tych vyzivach hipp. napr. v mrkvovo zemiakovej je mrkva, zemiak a pitna voda. to je vsetko. rozmixovane, zavarene.

lusil2005
13. mar 2008

stanap to je fakt. ale take - dokonca teraz v zime este vacsie - mnozstvo sodika zo zeme je aj v kupovanych potravinach a ovoci a zelenine cize ked stravu pripravis doma, nic tym neziskas. to je to co sa snazim povedat 😅

stanap
13. mar 2008

lusil2005 s tym suhlasim aj ja si myslim ze v dnesnej dobe aj ked navaris doma , dokonca zo zeleniny z vlastnej zahrady nebude to lepsie
napr.u nas sa v pode zistilo vela dusicnanov takze aj keby som chcela dobru zeleninu pre maleho z nasej zahrady som nahrata

co sa tyka zavarania, citala som ze nici ziviny a je lepsie mrazit