Používame cookies. Viac informácií tu. OK
mailinka
12. aug 2011

@kukujka niektore deticky su take ,ze priberaju pomaly,prikladom su moje dve mladsie deti.prvej(najstarsej) som davala k materskemu mlieku aj cajik(pred 8 rokmi sa to tak davalo a priberala tak normalne),ale tymto dvom mladsim nie a vzdy som si myslela,ze priberaju pomaly len z mojho mliecka,no tuto najmladsiu uz musim prkrmovat a aj tak pribera pomaly,aj napriek tomu,ze uz papa aj UM.takze uz si z toho vobec nic nerobim a viem ze papa menej ako ostatne deticky a pribera si svojim tempom 🙂

kukujka
autor
12. aug 2011

@mailinka ahoj a ako ti mala pribera?

mailinka
12. aug 2011

no boli na zaciatku tyzdne ked pribrala za 2 tydzne len 100g,alebo raz za 10 dni len 50g a to som ju uz aj dokrmovala.ale ked som ju cisto kojila,tak strasne s vahou skakala.ale tak zhruba tych 600g za mesiac,neikedy len 500g.

kukujka
autor
12. aug 2011

@mailinka no my sme na tom zatial lepsie priberieme tak cca 130 za tyzden ja som aj skusala dokrmit po dokojeni,ale nechce odmieta ked som ju prevazovala tak vypije 60ml co sa zda dr.malo ja som uz aj vahu odlozila nebudem sa viac stresovat ved je spokojnucka a nicjej nechyba len som to s tym cajikom chcela skusit

domeli
12. aug 2011

@kukujka, ak priberá, hoci len po troške, je spokojná, má dosť pocikaných plienok (5-8/deň by to tuším malo byť, no aj to nie je úplne smerodajné), nemáš sa čoho obávať, nemusíš ani čajík ani nič iné okrem vlastného mliečka ponúkať. Som síce rovnako prvomamina, ale dosť som sa priučila práve od laktačných poradkýň tu z koníka aj na stránke annag a stretla sa s maminami, ktorých babätká priberali veľmi máličko, resp. aj istý čas "stáli" na váhe napriek častému dojčeniu, nič nepridávali, neprikrmovali a majú zdravé usmiate ratolesti. Iba trošičku menej vážia. Ak teda nechudne, teš sa zo svojho zlatíčka 🙂

kukujka
autor
12. aug 2011

@domeli dakujem za povzbudenie.tiez som tam chodila po rady lebo mala mi papa len cca 5-10minut a dost a taktiez ma ukludnili,ze ked je spokojna tak jej to musi stacit

mailinka
12. aug 2011

@kukujka to bude dobre,aj maje papavali len okolo 5 min,naozaj ak je spokojna,netreba riesit to pomale priberanie,je to len zbytocny stres.asi chce byt modelka 😉 odmalicka.

kukujka
autor
12. aug 2011

@mailinka ja som to dako ani neriesila len dr.zacala s tym,ze je to malo ved od narodenia chodime kazdytyzden na vazenie uz soms toho na nervy

domeli
12. aug 2011

@kukujka váženie týždeň čo týždeň? Pani doktorka nemá čo robiť alebo pod tlakom farmaceutických firiem a výhod, ktoré jej z toho môžu plynúť bude nahovárať na UM... Nechcem, aby to vyznelo dehonestujúco na adresu pediatrov či iných lekárov, ale prax ma čoraz viac presviedča o tom, že nie vždy človek dostane napríklad na predpis to, čo je pre ňho najlepšie, ale skôr pre lekára najvýhodnejšie... Ty sa hlavne teš, že sa Tvoje drobuliatko teší 🙂

kukujka
autor
12. aug 2011

@domeli ja mam tiez taky isty nazor ,ze velmi casto presviedcaju na UM a aj ked som chora tak mi stale dr.predpisuje rovnake antibiotika ma s toho vyhody u dilerov az ked jej poviem,ze ved to som mala naposledy a este nepresli tri mesiace takze ucinok bude nulovy tak potom sa spamata a da mi ine

domeli
12. aug 2011

@kukujka - žiaľ, krutá realita - peniaze hýbu svetom. To je už ale mimo témy. Maj sa a užívaj si svoje 5-10 minútové prsníčkové zlatíčko 🙂 Ono ešte môže prísť čas, že sa nebude chcieť od prsa odtrhnúť. A nebude to o priberaní alebo nie, len proste bude chcieť byť "nalepená" pri Tebe. Ako tá moja 15-mesačná "závisláčka" - tuším sa teraz dojčíme častejšie, ako kedysi. Ale je to pekné 🙂

miskap
12. aug 2011

@kukujka Určite malej nedávaj čajík, dojčené dieťa ho nepotrebuje. Dojči na požiadanie, vždy, keď malá chce, prípadne, ak sa dlhšie nehlási, tak jej aktívne ponúkaj prsník ty. Dieťatko môže mať už aj iné záujmy ako dojčenie a papá menej. Takisto dieťatko už môže priberať menej, ako v prvých dvoch mesiacoch. Ak by sa ti ešte niečo nezdalo, radšej kontaktuj laktačnú poradkyňu, prípadne mi napíš IP. Akonáhle dáš UM, bude sa tvorba tvojho mliečka znižovať. Pokiaľ je malá v pohode, má dosť pocikaných plienok a priberá, dojčenie by malo byť dostačujúce.

dejka77
12. aug 2011

@kukujka 130g za tyzden sa ti zda malo? Podla mna je to taky priemer. Kolko ti vazi teraz? Caj by som tiez nedavala. Je to uplne zbytocne ked kojis a co to dietatu da? To sa ani neda porovnavat s mm. Plus ako je pisane v prispevku nadomnou, znizila by sa ti tvorba mlieka a to predsa nechces.

mailinka
13. aug 2011

@kukujka to ti verim,aj my sme chodili,strasne nervy som z toho mala,kolko a ci vobec pribrala.potom Dr.zistila,ze asi pojde takym pomalym tempom a prestala to riesit.u tejto najmladsej sa nad tym uz ani nepozastavila ,ze pomaly priberala,lebo vedela ake ja mam deturence 😀 .ale hlavne je dolezite prikladat malinku podla jej potreby a ked jej to staci, k tomu ,aby bola spokojna,tak je vsetko ok.moze aj postat na vahe,ako tu uz niekto spominal,ale nesmie chudnut.

kukujka
autor
13. aug 2011

@dejka77 mne sato nezda malo,ale dr.ano.teraz vazi 4520-pred dvomi dnami takmala

dejka77
13. aug 2011

@kukujka Tak kasli na to, co hovori doktorka. Kazde dieta predsa pribera inak a pokial ti neplace od hladu tak je vsetko v poriadku. Len tak pre porovnanie - moja mala po 2 mes. a tyzdni asi o 1,6kg viac, to je len o trocha viac ako tvoja. Priberala tak vselijako, niekedy za tyzden aj 250g, inokedy 150g a raz dokonca len 80g a nikto mi nic na to nepovedal. Vychudnuta nie je, mam pocit, ze by papala stale 🙂 Mama do mna hucala uz od zaciatku nech jej davam caj. No fakt neviem na co by uz len to bolo dobre. Ja som na to absolutne nemala cas (manzel v praci a s malou mi nemal kto pomoct) a zdalo sa mi to na hlavu padnute davat dietatu co este len prislo na svet caj ked moze mat nieco ovela prirodzenejsie ako je mm.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli