Dieťa nechce piť mliečko. Poradíte?

hedtep
10. apr 2013

Davidko nechce pit miecko od 1 roka. Teraz ma 1 rok 5 mesiacov. Sestra ho kojila 5 mesiacov. Nema ziadne zdravotne problem. Ja osobne nemam deti a Davidko je moj jediny synovec. Poradte mi, prosim. 😢

lilitela
10. apr 2013

Niektore deti mlieko nepotrebuju, ak maju vyvazenu stravu.

katkas1
10. apr 2013

moja dcera sa odstavila ked mala 9.5 mesiaca a do 2.5 roka nemala v ustach ziadne mlieko, teraz pije kazde rano kakao a nic jej nie je

anjelicek26
10. apr 2013

@hedtep - mlieko netreba pit po prirodzenom odstaveni. Dieta si toto najlepsie reguluje samo. V strave sa da plnohodnotne nahradit, moji tiez mlieko nepiju a su tu. Neviem, aku radu cakas, nasilu mu ho nikto nenanuti. To, ze je mlieko v strave nevyhnutne je prezitok dobre 50 rokov stary, kde nebol dostatok vyvazenej stravy a mlieko bolo jednym z mala zdrojov zivocisnych bielkovin... dnes je to cele uplne inak.

zanin
10. apr 2013

ja som starsieho syna kojila do 23 mesiacov. Potom som ho odstavila ale tiez nechcel ziadne mlieko. Prve mlieko potom vypil ako 3 rocny a bolo to kakao. A je zdravy nic mu nechyba on papal syry tie mu chutili a jogurty. Nieje pravda ze musi dieta pit mlieko ked nechce nechce. Casom si zvykne.

sviezost
10. apr 2013

moj syn nepi mlieko od 11 mesiacov ale papal mliecne vyrobky potom neskvor mi prestal papat aj tie mali sme dlhu pavzu ked mi nechcel mliecne vyrobky od roka mi zacal pit kakavo aj papat mliecne vyrobky ,Niektore deticky si daju pavzu od mlieka ak papa mliecne vyrobky tak to nevadi ze nepie mlieko. 🙂

aristka
10. apr 2013

to sa stáva a netreba to riešiť,nahradiť jogurtmi a tvarohmi a všetko bude ok

janka2501
11. apr 2013

ahoj moja dcerka prestala pit mlieko ked mala 5 mes., tak som jej pridavala do prikrmov, doteraz nechce mlieko, ale miluje jogurty, pudingy a kase... a tam jej to mlieko davam... inak mame rok a ziaden problem nema...