Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dieťa nepije žiadne mlieko. Poradíte?

santiago2014
6. júl 2015

Ahojte baby mam mali problem zo svojim chlapcekom su mu 10 mesiacou a v 7 mi prestal pit mliecko ziadne nechce a skusali sme vsetko mozne ale nechce to.. po niektori mi tvrdili ze je to v poriadku lebo papa uz vsetko ale to mliecko potrebuje lebo nikdi mu tie vitamini a vapnik nenahradim ziadnim jogurtom alebo z niakim mliecnim vyrobkom dost mi schudol a preto ma to stve chapem aj to ze rastie a mozmo aj preto alr aj tak je premna strasne chuduckim oproti tomu ako vipadal ked to pil skuste my prosim vas pomoct co mam robyt .. vo pred vam dakujem. 🙂

gabrielakin
6. júl 2015

Ahoj ja som mala s dcerkou ten isty problem a jedine co vypila bolo granko s kravskym mliekom a aj to az po dlhsom odstupe a len na slamku.Mlieko nepije dodnes,ma uz takmer 3r a ja som z nej mala pocit ze jej zacalo smrdiet,pili sme nutrilon.Vraj dieta netreba nutit.Davala som vela jogurtov a neskor varila vela jedal s mliekom s tym problem nemala.Skus mliecne polievocky brokolicove alebo hraskovozemiackove zmixuj a dolej mliecko.Treba skusat pretoze jedlo z mlieka ma inu chut ako samotne mlieko.

tinki
7. júl 2015

Mlieko nie je jediny zdroj vapniku..moja dcera ma alergiu na mliecnu bielkovinu a vobec nemoze nic s obsahom mlieka..a je zdrava a nic jej nechyba..ale take male dieta predsa nemoze jest vsetko..A urcite nedavaj granko tak malemu dietatu..ak mu nechces pokazit totalne zubky..alebo mu pripravit zaklad na peknu obezitu...
Neviem cim dieta krmis..ked pises, ze papa vsetko..ale je dost mozne..ze si mu zatazila traviaci trakt..existuju mandlove mlieka, ryzove a obsahuju vapnik a vitaminy..detom chutia..sladke nedavaj..nebude ti uz nic jest len sladke mlieko..a tymto veru vitaminy dietatku nedoplnis...

lucy125
7. júl 2015

Mne maly od 15mes. pil aj sunar complex (rano) a kravske mlieko (večer).Od 2,5r mi rano prestal pit sunar,vobec už nechcel,tak som zvyšne krabice predala.Ale každy večer pred spanim vypije 350ml kakaa (kravske mlieko a granko) inak jogurty,syry,maslo a ine veci papa bežne.Tvoj je malinky,by som skusila ešte z lekarni rozne vzorky UM (ak ti kravske nechce) možno mu nejake zachuti(vzorky preto aby si nemusela kupit celu krabicu a nebude ti chciet) ak sa ani na žiadne UM nechyti tk potom už len mandlove,ryžove ako piše @tinki
Inak na obed by som robila nejke kremove smotanove polievky (aby mal vapnik aspon z nich) a neskor ked fakt nič nepomože,tak sa pord s pediatričkou,možno bude mat všetko ok že vapnik nebude treba z mlieka.

marthuska
7. júl 2015

Mlieko kravske by som nedavala detom, dospelym tiez nie. Ved nie som teliatko🙂) vam sa narodili male teliatka?🙂) vapnik pre nas z kravskeho mlieka je tazko vstrebatelny, lepsie je jest mak, sezam, kel, strukoviny, mozno sem tam syr. http://ezofit.sk/index.php?menu=1051

moni244
7. júl 2015

@marthuska nie, neporodila som teliatko, taketo zatazene matky, ze vsetko je zle, co sa tyka kravskeho mlieka zboznujem.

Moju som prestala kojit v 14 mesiacoch,skusila som 5 druhov UM, vselijake tie mandlove a podobne, nic, tak pije kravske mlieko, vela jogurtov, syrov a tak

1962viliam
7. júl 2015

Súhlasím s názorom marthusky, moja dcérka /dnes 31ročná/ sa narodila s alergiou na lepok aj mlieko, od cca 8 mesiacov pila iba ryžový vývar s mixovaným banánom - tzv, banánové mlieko. Je to výživné a zároveň chutné. Prajem každej z vás veľa lásky, trpezlivosti a hlavne pri rozhodovaní, čo potrebuje moje detia počúvať materinský cit.

mirinecka
7. júl 2015

môj prestal piť mlieko asi keď mal rok aj mesiac a to úplne vylúčil aj UM aj kravské. Zato jedol veľa jogurtov, robila som pudingy krupičnú kašu. Jedol maslový chlieb alebo syr. Tak som to neriešila lebo mlieko mal v mliečnych výrobkoch. Doteraz jedáva aj 3 jogurty denne. 😠 Koľko krát sa hnevám že čo si radšej nedá rožok so šunkou. A nie len jogurty. A pediatrička sa vyjadrila keď je mliečne tak je to v poriadku

mummy01
7. júl 2015

staci ak zje kasu ci puding,jogurt a ostatne potraviny s obsahom vapnika.Mlieko pit nemusi. Otazka znie preco ti schudol. Urcite neschudol preto ze prestal pit mlieko.

ukulela
7. júl 2015

10 mesacne dieta nema co chudnut - takze tam bude nejaky problem. konzultuj to so svojim pediatrom. toto neries so zenami na MK. tie ti nestanovia pripadnu diagnozu ... nebola si odvtedy minimalne raz na poradni? doktorka nic nehovorila? objednaj sa a chod k lekarovi.