Do akého veku ste podávali mixovanú stravu?

arasidka123
18. dec 2012

ahojte 🙂 dokedy ste babatku podavali mixovanu stravu?len cisto informativne sa pytam takze poprosim tie, ktore by ma chceli hned ukamenovat nech ani nepisu 🙂

hanah3
18. dec 2012

Ja som mixovala iba pokial si moj drobec zvykol na nove chute, potom som mu už len roztlačila vidličkou, alebo pokrájala na drobné kúsky

arasidka123
autor
18. dec 2012

a nemal problem s tym ze zrazu mal malicke kusky stravy?

xenicka13
18. dec 2012

ja som synovi mixovala do dvoch rokov, dceram som po roku prestala, aby nezleniveli ako synator 😀 , koho budu kamenovat 😅 , kazde dieta je ine, ale niktore nepojde do skolky s mixerom, nam robilo problem maso u vsetkych

raszuz
18. dec 2012

@arasidka123 ja som malému pomixovala raz a vypľul to, odvtedy mu pučím cez taký lis a v pohode ...má 6 mes.

nikolet_89
18. dec 2012

ahoj ja mixujem este stale mame za 2 dni 10mesiacov....sem tam skusam davat mix mixovaneho a trochu popuceneho, pretoze este nemame ani jeden zubok a mala cisto popucene ju napina, tak ju netrapim velkymi kuskami, sem tam, ked jej dam vyzivu urcenu na jej vek tak tam niesu uplne kusky, ale ani mix cize ja si myslim, ze je to ok 🙂

sonula44
18. dec 2012

Ja som vsetkym mixovala tak prve 3tyzdne potom som do pomixovaneho
pridala 1-2-3 lyzicky popucenej zeleninky postupne som
pridavala viac a viac popucenych lyz. A v pohode sme presli na
popucenu stravu

aksniteb
18. dec 2012

ahoj, prosím o radu ako prejsť na nemixovanú stravu? malá bude mať čoskoro rok, pokiaľ má jedlo rozmixované, všetko bez problémov zje, ale ak sú tam nejaké kúsky, stačí aj guličková cestovina, tak ju z toho napína ... zje pár lyžičiek a dosť. Pritom ale, keď jej dám do ruky rohlík, kúsok chlebíka alebo tyčinku, tak s tým problém nemá.

peta_petruska
18. dec 2012

Ja keď som videla, ako iné deti okolo nás pekne papajú aj nemixovanú stravu, tak som si hovorila, že asi všetko robím zle. Ale nakoniec vždy prišiel čas, keď sa malý "sám rozhodol" urobiť pokrok. Takže ja myslím, že treba skúšať, treba ponúkať tak aj tak a všetko príde, keď na to dieťatko bude pripravené.

migulienka
18. dec 2012

Aj keď sa to babine nepáči ( a možno aj mnohým iným mamám a babám), ja som malú nechala sa s jedlom hrať. Papá tak sama slížiky, ryžu, zemiaky, kúsky jabĺčka, hrášok. Mixovať som nemixovala nikdy, lebo sa mi nechcelo. ale Určite som jej mesiac všetko pasírovala cez sitko. A neskôr som trochu rozdlávila vidličkou(tiež asi mesiac). A to mám doma veľmi zlého jedáka 😉

tortelinka
18. dec 2012

@aksniteb ja som mixovala asi do 8 mesiacov, potom som do mixovaneho pridavala po lyzicke aj take s kuskami, stale viac, teraz ma rok, uz len trochu pucim, a krajam, ziaden mix

zabka7
18. dec 2012

ja som mixovala možno do 6,5 mes., potom som už len roztlačila vidličkou. Mala bude mať za pár dní 11 mes. Zeleninu ešte stále pučím s vidličkou, ale už sama papá kúsky jablka, banán, zemiaky, rožok, vianočku... mäso krájam na drobné kúsky, drobné cestoviny kolienka ani nepučím rovno ich dám také uvarené

koralinka
18. dec 2012

ja mixujem aj teraz má rok a pol - nema problem zjesť sama napr. slíže alebo cestoviny ale ked obed má vždy tak pol na pol rozmixovaný nie na kašu má tam aj kusky ale napr. hovädzie maso je ťažšie užuť ako kuracie - tak to jej rozmixujem inak by sa drhla ale ako hovorim nema problem zjesť ani slíže treba sa riadiť potrebam dieťaťa

ja to hovorim pri všetkom - do školy nepôjde dieťa s plienkou, dudlom, prstom v puse ani rozmixovanou desiatou a potom nám bude luto ked už budu deti samostatne že ako by sme boli radi keby ešte s nami spávaju v posteli 😉

bosoriak
18. dec 2012

@arasidka123 Prvej dcere som mixovala asi do roka a pol, tak ako @koralinka. Sama mi dala najavo, ze uz je pripravena na cele kusky. A potom vlastne zo dna na den chcela jest nase jedlo, tak dostala a normalne cele kusky.
Druha dcera videla prvu ako je cele kusky, takze ona jedla mixovane mozno do pol roka, potom mesiac popucene a od tych 8 mesiacov je stravu ako my, myslim tym tvar.
Kazde dieta je ine, podla mna ich netreba nikam hnat. Ze susedove dieta uz v 6 mesiacoch chodi a bez problemov zje slaninu este nic neznamena 😀
Vela zdaru a trpezlivosti! 🙂

aksniteb
18. dec 2012

@tortelinka ďakujem, veru skúsim to takto postupne pridávať.

snehovavlocka
18. dec 2012

ja som nemixovala nikdy. jedna kamaratka mi poradila,ze poriadne uvarenu zeleninku (neskor aj ostatne jedlo) mam popucit vidlickou a nech sa pekne uci take. a veru som nikdy nemala problem. ani jedno z deti sa mi pri takom jedle nedusilo, nebol problem neskor- vedeli si pekne pozut alebo popremielat v pusinke (podla mnozstva zubov). takze prejst na normalnu tuhu stravu nebol problem.

verronicka
18. dec 2012

@arasidka123 my mame 8mes. a este stale mixujem, nemame este zubky a ked mu necham kusok tak to nechce...takze ako tu uz podaktore pisali kazde dietatko si asi casom samo urci kedy uz 😀 ale urcite treba skusat 😉

MAMIČKY.....a dokedy ste davali taku stravu rozmixovanu (rozpucenu), lebo ja davam cestovinu, ryzu, pohanku,zemiak.... varit spolu so zeleninkou a mäsom a vyberiem len to a vyvar zlejem. Nezlievali ste ten vyvar a davali to aj ako polievocku s trochou zeleniny a to mäsko, zvysnu zeleninku dali zvlast s nejakou tou prilohou???? (cestovina, kuskus, ryza, zemiakova kasa...) DAKUJEM

moni
18. dec 2012

@arasidka123 @aksniteb moja bola taka ista, akykolvek kusok ju napol na zvracanie. kedze bola mizerny jedak (a stale je), neriskovala som aby vyvratila aj to malo co som do nej dostala. asi v 14.mesiacoch konecne postupne presla na kusky - rozvarena cestovina, alebo ryza; makka zelenina. maso este neskor.
rob tak ako to vyhovuje tebe a malej! proste su deti ktore nemaju problem, ale su aj deti ktorym to vadi

cacika
18. dec 2012

@arasidka123 ja nieco mixujem stale, polievky hlavne, lebo tak ich ´dieta rychlejsie spapá. a cakam kym vyjdu stolicky, lebo bez tych si to babo nepozuje, ale prehlta cele kusky. ale davam aj nemixovane samozrejme: cestovinky, ryzu, masko, ovocie...

tessinka
20. dec 2012

Do žiadneho, nemali sme mixér, tak som len popučila vidličkou. A od ôsmeho mesiaca už ani to nie, lebo som mala pocit, že to zvládne - a tak aj bolo. Ja som chcela, aby dieťa videlo, čo je, ako to vyzerá, aby si spájalo chute a konkrétnym jedlom a také mixované jedlo sa mi nikdy na pohľad nepáčilo. Ale každé dieťa je asi iné a chápem maminy, ktoré to robia, ak to inak nejde. Hlavné, aby sa dieťa najedlo.

zuuzka
2. jan 2013

Aj my mixujeme, maly ma desat mesiacov. Ide o to, ze nie je velky jedak a som rada ked zje obed, takze kym by sa popasoval s pokrajanym maskom, uz by nechcel po par lyzickach. Ale ovocie struhame na tom najhrubsom struhadle a rano v pohode spapa chlebik, alebo si odkusuje z kalerabu a pod. No ja si tiez myslim, ze hlavne, aby sa najedli 🙂