Do kedy sterilizovať výbavu na jedenie?

lubiduch
11. feb 2013

Mam 7,5mesacneho syna a chcela by som vediet do kedy sterilizujete detom veci na papanie. Ja mu v parnom sterilizatore sterlizujem dudlik, raz denne, plastove nadobky na uchovanie potravy po kazdom pouziti a hrncek na vodu raz denne. Flasky nepouzivame. Tanieriky a lyzicky mu nesterilizujem (jednu som a ohla sa mi 🙂)
Je to ok, alebo prehnane, alebo malo? Dakujem za odpovede 🙂

diusik
11. feb 2013

@lubiduch no podla mna je to uplne prehnane,ja som v takomto veku absolutne NIC uz nesterilizovala,a ani teraz nesterilizujem a pre deti vobec nie je vhodne STERILNE prostredie,deti maju 2 a 3 roky,ale tabletku este nevideli

tetapetra
11. feb 2013

Ani raz. Vsetko umyvam. Cumel nepouzivame, ale na flasi som vysterilizovala len raz, pred prvym pouzitim. Podla mna trosku prehnane 😉

lady511
11. feb 2013

vieš každe babo potrebuje naike tie"bakterie" aby si samo vytvaralo imunitu..proti takemu prostrediu,,všade su niake bakterie,,musí byt telo na ne zvyknute..ja sterilizujem tak raz za dva týždne alebo raz za 3týždne,,kedže používame ,,flašku aj na čajík aj na miečko,,aj cumlík občas vyvarím aj ekd ho používame minimálne,,tanierik,a plastove ližičky,,umývam 😉

miselkat
11. feb 2013

Do pol roka dietata snad, ale potom uz nie, normalne umyvam.

zonjushe
11. feb 2013

ja som sterilizovala iba pred prvym pouzitim..iba umyvam, ak spadne cumlik, umyjem ho pod tecucou vodou..

anjelicek26
11. feb 2013

Podobne, absolutne nic som nesterilizovala, to nie je prirodzene prostredie...

kika1111
11. feb 2013

ja som sterilizovala tak do 3 mesiacov.. potom už nie..len teraz sterilizujem znovu, lebo nás čaká operácia úst - podnebia, tak aj kým sa mu to nezahojí, tak budem, ale potom zase len tečúca voda..

andrejka1983
11. feb 2013

iba pred prvým použitím, určite nie po každom spadnuti na dlažku neutekam stelirilovat...ofukam alebo oplachnem a hotovo 😉 dietatko potrebuje aj nejake "bakterie" aby si samo vytvaralo imunitu,a nemožeš do konca života za nim behat a všetko pred nim umývat ...potom bude cintlavka, lebo niekto nanho fukne a hned ti ochorie.... 🙂 takže čistota, ale všetko s mierou 😉

lea6419811
11. feb 2013

zo zaciatku sem tam a nove kupene ale inak nesterilizujem tiez nic 🙂

svetlusska
11. feb 2013

ja sterilizujem akurat tak dudlik raz za cas vacsinou umyjem pod tecucou...,nic viac..flasky nepouzivam...vsetko som pekne poumyvala a tak pouzyvam...

pastelka74
11. feb 2013

ked som kúpila nové,vyvarila vo vode a bolo....potom som iba umývala....aj cumle,dudle a fľaše..... 😉

florio
11. feb 2013

Pred prvym pouzitim sterilizujeme podĺa návodu cumeľ aj fľašky na pitie. Cumliky som raz denne vyvárala do šestonedelia, neskôr len ak spadli na zem vonku, alebo boli inak hygienicky podozrivé, ale ak spadli na zem doma, stačil saponát a čistá voda. Čoraz častejšie len voda 😀 Príbory, taniere, mištičky etc umývame saponátom s našim riadom od začiatku prikrmovania. Na sterilizovanie tohoto nevidím zmysel pravdupovediac.

monika15
11. feb 2013

u nas voda neni vobec vhodna :(( otras... tak ja som do roka sterilizovala a teraz tiez ked je chory tak sterilizujem....

vampgirl
11. feb 2013

Ked dieta zacne jest prikrmy, tak riady a pribor sa vobec nemaju sterilizovat. S flasami a cumliki kazdy radi inak, ale my sme nesterilizovali vobec, iba pred prvym pouzitim, ako tuuz viacero bab pisalo. Je to zbytocne, deti sa musia dostat do kontaktu s beznymi bakteriami, aby si budovali prirodzenu obranyschopnost.

mahulenka87
25. júl 2013

bála som sa, že to som len ja taká "leniva" a nesterilizujem. :-P Len pred 1.použitím. inak len umyjem so saponatom na fľašku... Veď z toho pije len malý, tak načo preháňať.

cecil36
25. júl 2013

Nesterilizujem nic, len pri prvom pouziti. Co myslis, ze sa mu stane, ak nebudes sterilizovat? Ja som pri prvej dcere sterilizovala a stale mala zabu, mi druhom dietati nesterilizujem nic, a zabu nemal ani raz.

harper
25. júl 2013

tiez som flasu vyvarila vo vode pred prvym pouzitim aj dudlik, ale ten nechcela pouzivat 🙂

martinka117
5. sep 2014

Baby teraz mozno blba otazka ale neni to aj o tom ze ked trebars necham nedopite mliecko v tej flaske a umyjem ju neskor ze tam vznikne z toho daky,, bordel" a preto to aj umyt aj sterilizovat ci?

evittam
6. sep 2014

martinka117 - no umyť určite ale sterilizovať? Na čo? Ako píšu vyššie. 🙂