Dojčenie a prvé príkrmy

gulka2010
11. aug 2018

Mamičky, tie ktoré dojcite, a chcete dojčiť čo najdlhšie, kedy, v akých mesiacoch ste zaraďovaní prvé príkrmy. Nechcem sa ponáhľať, pomaly chcem zavádzať, myslíte že pokiaľ dieťa priberá krásne z MM, treba do neho hneď všetko pchať alebo pomaličky do roka zaradiť. Čoraz viac vidím 8 m deti, ktoré už papaju všetky chody dňa. Mne to príde skoro veľmi. Čo vy na to?

evittam
11. aug 2018

@gulka2010 Tak ako ti uz napísali inde. Riad sa sebou a dieťatom. Ja som zacala syna v 5.5 mesiaci, dcerku v 4.5. 8mesacne dieťa uz ma mat normálne ranajky,desiatu, obed, olovrant, večeru. Rocne deti jedli všetko co my. Varim aj pre nas zdravo, pestro, kvalitne. Deti nemaju problém zjest čo dostanú na tanier.

silvia610
11. aug 2018

Začala som po troškách keď mal malý 4 mesiace kojiť som prestala keď mal rok aj trištvrte

ukulela
11. aug 2018

@gulka2010 v 6 mesiaci som začala. 8 mesačný mal mlieko, desiatu. Mlieko, príkrm, mlieko, večeru, mlieko. Na večeru často zvyšok z obeda. Len pomaly. Stále viac mlieka v 8 mesiacoch, ako iného ....

kreata
11. aug 2018

Aj mne pripada velmi skoro ked 8mesacne babo je takmer vsetky chody dna. Dcerka jedla v 8 mesiacoch dva chody aj to raz trochu napareneho pomixovaneho ovocia a raz obilninu so zeleninou alebo obcas masko. Niekedy len jedno jedlo za den okrem mm mala. Na syl jednej ci dvoch druhov naparenej pomixovanej zeleniny par lyzic.Vacsinu dna len mm. Ked babo vladze a pekne pribera nevidim dovod davat mu viac jedla. Tiez som bola jedna z mala mam ktore to robili takto ale ked to vyhovuje tebe a babu to staci myslim si ze je to dokonca lepsie ako ked ma v 8 mesiacoch 4 az 5 prokrmov. Pri druhej dcerke sa to tirz tak chystam robit ak budem vidiet ze jej to staci.

gulka2010
autor
11. aug 2018

@kreata kedy ste pridali 3. Chod? Stačí v 10. mesiaci? Potom v 11. A 12. Posledné dva chody? Pribera mi pekne, celú noc spinká a to aj počas dňa pýta mliečko každé tri hodiny, stačí mu, nechcem ho nasilu prepchavat

myjusiatko
11. aug 2018

@gulka2010 na to, co by si chcela, mi pride najvhodnejsia metoda BLW. Takzvane jedlo do rucicky - baby led weaning. Skus si o tom nieco precitat. Dietatko si samo riadi kolko spapa a davas mu ked prejavi o jedlo zaujem. 🙂 my sme tak s malou fungovali a super.

siska53
12. aug 2018

@gulka2010 ja som zacala od ukoncenenho 6.m. ak by som.nesla.na operaciu,dcerke bybsom.prikrmy dala neskot.

gulka2010
autor
12. aug 2018

@siska53 takže v podstate ste začínali až v 7. mesiaci? Ako ste potom pokračovali, do roka ste mali zavedené všetky chody dňa?

m_s7
12. aug 2018

@gulka2010 My sme začali s príkrmami v piatom mesiaci, na obed kúsok zeleniny.. Potom na desiatu ovocie, od šiesteho mesiaca aj kúsok mäska na obed... Na večeru kašu mliečnu, ryžovú alebo pod. a pred spaním ešte cucnúť mlieko.. Na raňajky mával len mlieko cca do 13/14 mes. lebo spával do deviatej tak som mu už nechcela dávať dva chody naraz 😀. Ale pediatrička odporúčala skôr príkrmy, nejak v 4mes. kvôli tomu imunológickému oknu, aby dieťatko vyskúšalo čo najviac, no aj tak som začala od toho piateho a dobre je.. A myslím že to, že 8 mesačné dieťa papá 5 chodov nie je problém, lebo tie porcie sú v podstate malé a potrebuje už aj inú výživu ako mm... 🙂

siska53
13. aug 2018

@gulka2010 do roka mali vlastne 4chody ineho. Desiata,olovrant ,obed a vecera. A do toho dojcenie. Rnao len dojcenie,lebo ine velmi nechceli. Neskor uz aj ine,no dlho im stacilo len mlieko. Teda maly od 11.m.uz UM,mala do 2rooov MM,ale ta uz neskor obcas aj ine zjedla.

kreata
15. aug 2018

@gulka2010 Ked ja si to uz uplne presne nepamatam kedy som pridala treti chod...bolo to pred vyse 4 rokmi. Ale tak okolo roka mala tie tri chody. Ona bola taky mojkacik stale si pytala kojit a ja som mala dlho dost hutneho mlieka. Nechaj to tak samo plynut. Ono ti to samo pride ked bude treba doplnit dalsi chod. Taka ta intuicia a vnimavost kazdej mamy voci svojmu dietatku ti to nasepka. Hlavne ze rastie a je spokojne. To znamena ze vsetko je ako ma byt.

gab_riella
18. mar 2019
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

najskor som dokrmovala mliekom SUnar, neskor som pridavala mliečne a ovocne kaše, al einak som prikrmovala od 5 piateho mesiaca dietata

gab_riella
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
essenceee
2. máj 2019

mam dve deti a prikrmovat som začala koncom piateho mesiaca, vedy som okrem prsnika začala davat aj umele mliečko, pomaly im davala aj rozne detske kaše

damoska
27. máj 2019
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

ake detske kaše ste davali?