Dokedy mám prevárať deťom mlieko?

vrn
30. jan 2012

Maminky, do akeho veku prevarate detom mlieko? Trojrocnej dcere ho uz neprevarim, kedze je osetrene UTH, nekupujem surove z automatu. Manzel mi na to hundre ze to nestaci, kto ma pravdu?

lillah
30. jan 2012

Ja som nikdy mlieko neprevarala.... 😅 akoze normalne, v obchode kupovane? Ked sa manzelovi nepaci, nech prevara on 😉

desmodka
30. jan 2012

nas ma 19 m a neprevaram mu mlieko, pije ho od roka a ani raz som ho neprevarila

lujza123
30. jan 2012

ja prevaram len surove automatove.....teda vacsinou kupujem priamo na salasi to prevarim vzdy..ale krabicove len zohrievam.. a to ma len cosi vyse 2 rokov

traktor
30. jan 2012

krabicove mlieka su uz upravovane, cize netreba prevarat, staci ich len zohriat 😉

lji
30. jan 2012

nikdy som neprevarala, nemyslim ze mlieko z obchodu je potrebne prevarat. len neviem ako stare mas dieta. my sme s kravskym mliekom zacala po roku.

cat
30. jan 2012

po skončení dojčenia pili moje deti do 2 rokov Nutrilon a odvtedy normálne mlieko z obchodu a to som teda neprevárala nikdy.

junovka
30. jan 2012

ja podobne ako @cat, s tym rozdielom, ze pokial nenastupila do skolky, tak som este prevarala 🙂

luba142
30. jan 2012

My kupujem cerstve krabicove mlieko, pasterizovane, a mala ho pije od 2 rokov, ale neprevarala som nikdy...netreba ho prevarat, ako pisu baby ed uz je pasterizovane 🙂

jasminet
30. jan 2012

nikdy som krabicove neprevarala, nevidim dovod

tetapetra
30. jan 2012

ty mas pravdu. UHT sa neprevara, ale ked Tvoj manzel dokaze ohriat mlieko na 135°C, tak nech prevara 😝

titkovamiriam
30. jan 2012

krabicove netreba prevarat,ja ich ale nekupujem-radsej kupim cerstve a prevarím 😉

Dobrý den, chcem sa opýtať do kedy treba dietatu prevarat mlieko. Moj syn ma teraz 2 roky, či mu treba stale davat iba prevarene, alebo staci ohriať. dakujem

Odpovedá MUDr. Marta Špániková

Ak je to mlieko z automatu, tak prevariť alebo aj mlieko od kravy čerstvé, prevárať. Päťdňové mlieko je potrebné tiež prevariť. Krabicové trvanlivé mlieko nie je pre výživu detí vhodné vôbec.

henulienka
30. jan 2012

Manžel sa asi veľmi nudí, treba ho zamestnať 🙂
Krabicové som v život neprevárala.

miskax2
31. jan 2012

ja som malu kojla kratko a potom bola na umelom mieku cca do roka a pol od vtedy je na krabicovom mlieku a tiez som ho nikdy neprevarala pytala som sa na to aj pediatricky. prevara sa len cerstve kravske alebo kozie tie v obchodoch su uz pasterizovane 🙂

annaopialova
31. jan 2012

lepsie je prevarene ale ak jej nevadi neprevarene tak to nechaj tak

lenusik410
16. nov 2013

dakujem za raduuuu velmy pekne dakujem

zuzka1008
16. nov 2013

nikdy som neprevarala, no čo, ked je kupovane, to malo dobreho čo obsahuje, ešte znicim varom, a čo ostane ?

11vlasta11
16. nov 2013

ja som dospela a nevypila by som neprevarene mlieko:-0

stanislavao
16. nov 2013

v zivote som trvanlive mlieko neprevarala.

blueeyeska
16. nov 2013

ja krabicové preváram,od kedy som ho malej začala dávať,čiže od roka a o mesiac má dva roky....ešte som vlastne ani nepočula,že sa mlieko neprevára,,,,

tatiana1985
16. nov 2013

dcera od roka pije krabicove, pije ho doteraz a nikdy som jej ho neprevarala.

simca06022011
16. nov 2013

Kupovane mlieko nie je treba vobec prevarat... iba cerstve domace sa prevara. Ked tak sa opytaj manzela co to znamena ze je ostrovane, pasterizovane, pripadne vacsina beznych z obchodov aj homegenizovane... nech si to precita a potom povie PRECO je potrebne kupene mlieko este raz prevarat. Vobec to netreba.. ja malej kupujem domace mlieko, ktore samozrejme musi byt pred predajom osetrene a ja ho doma uz len ohrievam. KEby som davala babatku obycajne mlieko asi by som nad tym uvazovala, ale pre 2-3 rocne deti naco? Ale babatkam sa dava UM 🙂