Dokedy pili vaše bábätká v noci mliečko?

katarina822
22. aug 2010

Ahojte tak informacne do kedy pili vase babetka v noci mliecko. my mame rok a moja pije pred spanim o 19hod. potom kolo 22hod.ked idem spat ak by som sla skor zobudi sa najneskor o 23hod. a chce mliecko zvyk vypije mliecko a spi kludne a nadranom vie sa budit kolo 5. 5,30hod. viem jej zrobit mliecko a pospi aj do 7hod. uz sme si zvykli neviem oducali ste babetka ze ste im ponukali caj alebo vodu ak sa budili alebo to prislo samo a jednej peknej noci prespali celu noc.

tinika
22. aug 2010

nas spi asi od 3m s tym ze sa budil o 3 na mliečko a teraz az o 5-6 ma skoro 9m.

jaja32
22. aug 2010

my sme pili mliecko v noci asi 3 mesiace. Teraz prespinkame celu noc a ked sa zobudi ponuknem vodicku a ked nezaspinka tak urobim mliecko, ale to sa nam stava mozno 5x za mesiac.

desszi
22. aug 2010

@katarina822 mame uplne rovnaky problem a takmer na vlas presne casovanie co sa tyka papania mliecka. Zatial sa nam takisto nepodarilo oducit synceka od nocneho papania, a ked sme skusili namiesto mliecka vodicku alebo cajik, okamzite to rozoznal aj v polospanku a musel dostat mliecko. Takze som zvedava na rady mamiciek, pripadne budem rada ak sa ti nejaka metoda alebo napad osvedci a napises mi IP. Dakujem a pekny vecer.

alca85
22. aug 2010

ahoj.....moja má tiež rok a mliečko pije večer o 20:00 a potom až ráno o 8:00 (+ - 30 min). Úplne prestala v noci piť, keď som začala dokrmovať UM, asi tak okolo 6 mesiaca (neviem presne). 😉

maryanna
22. aug 2010

@katarina822 my do polroka, keby sme pili dlhšie ako do 7 mes tak by som ho odúčala, ročné dieťa neieje hladné je to len zvyk a treba sa ho čo najskôr zbaviť, odporúčam aj Každé dieťa sa vie naučiť spať, kniha je aj online dostupná, pomôže ako odučiť od zvyku....alebo nechať pár nocí poplakať a pochopí.....

robka
22. aug 2010

nas maly si pytal do pol roka mliecko v noci a to o polnoci a o 4 rano a potom to prislo jednoducho samo prespal celu noc bez budenia...zaspava okolo pol 8 a spi do rana do 6,30

perla200
22. aug 2010

no tak na toto som zvedavá....lebo nasa simonka tiež pýta dvakrát za noc teda vlastne okolo jednej v noci a potom nad ránom okolo 6.h a potom spí do pol 8 a to má 13 mesiacov.... tiež by som rada prijala radu ako ju odučiť od toho zvyku....

betina1984
22. aug 2010

Ahojky. Moja má 2,5 roka takmer a doteraz si pýta mlieko v noci takmer každú noc. Večer vypije, potom buď okolo 23.30 alebo až 3.30 a potom hneď ráno, ako vstane, okolo 6.30-7.00. Ale nevadí mi to, lebo inak ho cez deň nevypije. Stále jej robím Sunar.

stvura
22. aug 2010

Asi do tych 14 mesiacov {ale maly bol a je kojeny}....ono suhlasim s poslednou odpovedou, ale okolo druheho roka sa mi maly zacal budit kvoli zlym snom, neustalemu vstrebavaniu novych veci....
Pises ze nekojis, takze nevidim problem v tom ze bude v noci pit len vodu, pripadne naozaj postupovat podla knizky kdsvns lebo umele mlieka su sytejsie ako materske mlieko.

zucha
22. aug 2010

Okolo roka prestali pit v noci a prespavali celu noc

mojkamirka
22. aug 2010

ahojte, my máme 22 mesiacov a mliečko pijeme okolo 23.tej a potom okolo druhej. Netusím tiež ako ho od toho odnaučím, kedže je nervák ak nie je po jeho. Vodu mi rozozná hned. Do roka sme sa kojili a potom sme prešli na UM.

janulienka89
22. aug 2010

ahoj, syn vypije mliecko vecer o 19:00 a potom az rano okolo 6-7 obcas sa zobudi v noci a to mu dam pit a spi dalej a takto mi prespi od 3- 4mesiacov nepametam si presne.

sorciera24
22. aug 2010

tak nam pomohla jedine spominana kniha, 2 noci som nechala vyplakat...(ale vobec to neboli hodiny revu, par minut) a 3. noc prespal celu....a to bol aj je kojeny....proste uz ked sa za noc zobudil 6-7krat, som povedla dost, lebo rocne dieta uz nie je hladne, ale je to o zvyku....teraz zaspi o 20.00(predtym mlieko) a zobudi sa okolo pol5 rano (to uz moze byt hladny, smadny)...tak mu dam mlieko a spi este 2 hodky....takze ja odporucam to jednoducho stopnut a nedat....ani mlieko, ani nicim nenahradzat....

maggie2
22. aug 2010

Moja dcéra už vo veku 2 týždňov prespávala celú noc, t.j. cca od 20-21 hod večer do 7-8 hod ráno. Čiže mlieko v noci nebolo vôbec potrebné. Chválapánubohu. My sme obe také spachtošky 😀

andika10
22. aug 2010

mojipijú už len pred spaním ale v noci pilii do 22m

tanitta
22. aug 2010

od 6mesiacov ani mlieko ani caj... vecer pred spanim cca o 21°° 100ml a potom az rano o 8.30 110ml mlieka

kozorozec27
22. aug 2010

Ahojte,aj my mame problem s nocnym papkanim.mala sa zobudi niekedy aj kazdu hodinu a je to pekne unavne.nam sa este nestalo,aby prespala celu noc.vzdy sa zobudi aspon 2-3x.

bubelko
22. aug 2010

@katarina822 starsi prespal sam od seba, ked mal 6 tyzdnov a mladsieho som oducala pomocou caju, ked mal 4,5 mesiaca, hoci je kojeny. bol hore v noci kazde 3hodiny, tak som jednoducho kojila okolo 23tej a potom davala caj, trvalo 3 dni, kym si zvykol, ze prso nebude a spal do takej 4tej. potom sme presli na kojenie uz o osmej a zase caj. odvtedy spi od takej osmej-pol deviatej do stvrtej-piatej. 😉

jankapiknova
23. aug 2010

od 19 mesiacov 😉

babatko88
23. aug 2010

náš prvý synček pil v noci mliečko len asi do pol roka, potom pekne prespal... a keď sa aj zobudil, dali sme ho k nám do postele a spinkal až do rána... náš druhý synček má len 3mesiace, ale v noci papal mliečko len prvé dva týždne, odvtedy prespí minimálne do 4h

nanika
23. aug 2010

Nemyslim si, ze by to bol problem, ktory treba riesit. Pribera primerane? Alebo je to maly sumo? Ak je dieta ok, neviem, preco by nemohlo pit mliecicko aj v noci. O sytosti UM mozme polemizovat, Oli bol na umelom a aj tak sa budil do roka a pol kazde dve hodiny na mlieko. Potom sam od seba prestal a hned sme spali uz kazdu noc v kuse.

moon1979
23. aug 2010

nas drobec papal v noci asi do dvoch mesiacov, odvtedy papa vecer o 20tej a potom az rano o 6tej, v noci sa vobec nebudi a teraz ma 5 mesiacov 🙂

mirka907
23. aug 2010

cca do 9teho

sakura77
23. aug 2010

moj prvy syn do 1,5 roka-ale to som mu uz sama "zrusila"-trvalo to dve noci,jednu som ponukla cajik,druhu sa aj pojedoval troska,a odvtedy uz nepytal-ono to uz bol viac menej zvyk len,kedze vecer sa poriadne napapal kase,takze hladny urcite nebol 😉
a druha mala potvorka ma teraz 9 mesiacov a este pyta jedenkrat v noci...

kamilecka
23. aug 2010

My sme prestali pit v noci mliecko na 10 mesiacov... dovtedy bola zvyknuta pit o 19 a potom o polnoci ......to polnocne som nahradila cajikom...asi 3 noci po sebe a potom uz nechcela ani cajik a spime od 20 do 6 rano 🙂

bublinkajasminka
23. aug 2010

my tiez sme pili od dvoch mesiacov vecer o 22ej a potom az okolo 6 rano a uplne sme prestali okolo6 mesiaca a to papala az rano po vstani

berus222
23. aug 2010

ja som do 8. mesiaca kojila 2x nocne, potom 2 mesiace UM a teraz, ked bolo v noci teplo, tak maly pil vodu. takze tak 13 mesiacov v noci pil. teraz uz prespi celu noc bez pitia.

marcelkatt
23. aug 2010

Kojila som 6 mesiacov, v noci papal 2x, potom umelé mlieko do roka sa budil iba raz v noci a od roka v noci už nejedával.

murinka
23. aug 2010

moja dcera sa budila do 10mesiacov-bola na um.odvtedy spi celu noc 🙂

mojko178
23. aug 2010

ahojky moj maly ma rok aj 2 mesiaciky aa stale pije mliecko v noci zaspinka oklo pol 9 a potom sa zobudi bud o pol 2 hod alebo az tak neako nad ranom ale uz sa nam stalo ze prespal celu noc a az o 6 staval stale si pyta keby som mu nedala plakal by prikrmujem uz od 4 mes.tiez pije len vecer cez den papa ine