Dokrmovanie

petrag25
16. nov 2016

Zdravim prosim ako je to s dokrmovanim,naozaj treba cakat dotych 4mesiacov alebo je mozne dokrmovat aj skorej. Viete poviem vam ako je, jednq cast rodiny uz chce dokrmovat od troch mesiacov, dalsia od 5 no vacsina pokrmu v je od 4..malicka nema ani 3mesiace a uz papa mrkvicku varenu a ryzu, ale to na odporucenie dr..Malicku trapia koliky a tak som rozmyslala ci by ich dokrmovanie nezredukovalo. Ďakujem

zuzik307
16. nov 2016

@petrag25 nie je to dokrmovanie, ale prikrmovanie...a ano, caka sa minimalne do ukonceneho 4.mesiaca, traviaci trakt babatka potrebuje dozriet...neriadila by som sa tym, kto z rodiny chce kedy dokrmovat, je to tvobe dieta- treba si o tom nieco precitat...btw to akoze vazne davas ryzu a mrkvu ani nie 3-mesacnemu?

jakubik
16. nov 2016

To je strasne skoro, vymenit mudr.

moni244
16. nov 2016

@petrag25 vymenit doktorku, prestat pocuvat rodinu, to potrebujes odobrenie xy ludi? Nastuduj si nieco na nete, chuda dieta, take male a uz ryzu jedava

sardinka336
16. nov 2016

@petrag25 a čo ty si nesvojprávna? no časť rodiny by ma mohla ,,bozať v riť,, snad je to tvoje dieta a ty si za jeho starostlivost zodpovedna. Na gugli mas jasne napisane, ze deti dojčené do 6. mesiacov nepotrebuju ziadne prikrmy (pokial prospievaju) a deti na umelom mlieku su prikrmované od ukončeného 4. mesiaca. Trošku nerozumiem prečo ti Dr. odporučila prikrmovat tak skoro a nehladala ine moznosti, pomahaju rozne antikolikove kvapky neviem čo si skušala Espumisan, INfacol...to je pokus omyl ktore sadnu, alebo probiotika Bio Gaia. Ono svojim sposobom tie koliky su zial u niektorých detičiek bežné a musia z toho ,,vyrásť,, ten traviaci trakt dozrieva. A zrejme ti koliky prikrmovanie nezredukovalo, kedze malá ti uz papa mrkvu, ryžu a aj tak pišeš ze koliky má. Takze ,,tudy cesta asi nevede,,.

janickacrazy
16. nov 2016

@petrag25 Nechápem, čo to máš za doktorku preboha. Deti bežne mávajú koliky okolo toho 2-3.mesiaca, to je normálne a majú to aj dojčené aj tie, čo sú na UM. Prikrmovanie na to nepomože, skor naopak. Neviem, či kojíš alebo je dieťa na UM, ale niekedy pomože aj zmena mlieka alebo vylúčenie niektorých potravín z tvojej stravy, ak kojíš.

evittam
16. nov 2016

@petrag25 Nepíšeš či dojčíš alebo nie.....Vys.r sa na rodinu, doktorku, okolie. Po prvé je to skoro - dokrmovať tuhou stravou tak malé dieťa - ja som syna výlučne dojčila do cca 4.mesiaca, potom som ho začala dokrmovať UM - každý druhý deň len večer. Príkrmy som mu začala dávať cca od 5,5 mesiaca. Dcérka bola dokrmovaná UM od narodenia - mala som menej mliečka, príkrmy som jej začala dávať od cca 4,5 mesiaca - nikdy som sa neriadila nejakými tabuľkami alebo podobne, ale zdravým "sedliackym rozumom" - začínala som zeleninkou, postupne mäso, žĺtok, až omnoho neskôr ryžu, bezvaječné cestoviny......

Ja nechápem ako som mohla toľké roky prežiť (či už tehotná, dojčiaca, atď.) bez odobrenia všetkého ženami na MK....Čím ďalej tým častejšie mám pocit, že niektoré ženy si bez súhlasu MK,googlu, susedy, rodiny... ani neprdnú..... 😅

evittam
16. nov 2016

@petrag25 A ty máš naozaj už 3.dieťa?! Tie prvé dve si ako a čím kŕmila?! 😕 A od kedy si ich začala prikrmovať? Trojnásobná matka potrebuje rady rodiny, MK, lekára a neviem koho?

petrag25
autor
16. nov 2016

Nemam 3 deto ja neviem ako na to modry konik prisiel, este nedavno som tam mala 36t a chcela som si nastavit ze som porodila uz a muselo mi tam rovno 3 hodiť..jasne ze vsetko je varene a zmixovane a vareni mrkvu a ryzku papa lenn kvoli stolici ktoru ma velmi riedku a casto hlienovitu. Robili nam aj krvny obraz aj malickej vytery, dieta je len kojene a vsetko ma v poriadku len ta stolica nie a nie ustupit preto ta mrkva a ryza..nepapa ich kazdy den len ked je treba...A prestudovala som o prikrmovani vsetko co sa dalo, ja ju nechcem prestať kojit a o dva mesiace jej natierať chlieb mne sa jedna len o take prikrmovanie abby sa jej ta stolica upravila

petrag25
autor
16. nov 2016

Pisem cez mobil a dost narychlo tak mi par slov poprehadzovalo

evittam
16. nov 2016

@petrag25 Ak len dojčíš tak ničím neprikrmuj - preboha! A akú čakáš, že bude mať 2-mesačné dieťa stolicu len z MM? To čo máš za pediatra? Čakáš, že bude kakať tuhé hovná ako dospelý? Ach jáááj. Buď rada, že normálne kaká a nezapeká ju......

petrag25
autor
16. nov 2016

Normalne kaka? To ze kaka prakticky len hlien a ako keby vodu to normalne nie je

janickacrazy
16. nov 2016

@petrag25 Skús vylúčiť mlieko a mliečne výrobky z tvojej stravy, možno je alergická na mlieko, vtedy býva taká stolica. Len treba počkať 3 týždne, kým sa to prejaví.

petrag25
autor
16. nov 2016

A len tak medzi recou presli sme si vsetkymi moznymi liekmi espumisan, infakol, coliprev, teraz berie leen biogaiu..skusali sme aj caje rozne ale nic jej nepomohlo..naopakleen stolicu mala horšiu

petrag25
autor
16. nov 2016

@janickacrazy praveze ja niee som vobec zatazena na mlieko ani jogurty, ani polievky na kyslo a ziadna zmena..preto mi doktorka poradila tu mrkvu, jasne ze jej nedavam 5mrkiev denne casto len cajovu lizicku-lyzicku a pol za den

petruldo
16. nov 2016

@petrag25 ty piješ kravské mlieko a ješ mliečne výrobky? skús ich prestať jesť aspoň na týždeň a uvidíš či malá bude mať tie hlieny alebo nie. môže takto reagovať na laktózu. a pediatra vymeň, mne poradiť aby som 2 mes. dieťa začala prikrmovať ryžou a mrkvou, beriem kartu a idem inde. toto mi príde ako rady spred 40 rokov, mne tak matka dala ako 3 mes. pomarančovú šťavu.

petrag25
autor
16. nov 2016

Vieš ako da hovori, topiaci sa aj slamky chyta a ked jej nezabera nic tak mi poradila klasiku, kolko deti na tom vyrastlo

ipetrulova
16. nov 2016

Pani dr.velmi radi davaju rady ako treba prikrmovat a davat sunare, vyzivy. Ja som kojila do 6 mes., ked uz zacala odmietat mliecko pretoze mi ju zacali krmit pribinakmi a vsetkym moznym ked varovali. Tak som cez den trpela a v noci kojila. A nemyslim si, ze by mala bola hladna a ani nikdy neplakavala. Dokonca spavala v kuse aj 10 hod, v spanku prebalili aj nakrmili. A v tom 6 mes.sme presli na mix zeleninku a rozne polievky...pridam foto malej, ked mala 3 mes a pan dr.mi tvrdil ze ,,len moje mliecko jej iste nestaci. Viac zahybov mala na rukach ci nohach ako druhe deti, ktore prikrmovane uz boli.

petrag25
autor
16. nov 2016

Ja viem ze mlieka mam dost, papa kazde 2-3hodiny aj v noci cez den castejsie ale lepsie ako ju napchavaat umelym mliekom. Dr mi ju tiez radila vylucne kojit

janickacrazy
16. nov 2016

@petrag25 No treba vylúčiť úplne všetko, čo obsahuje mlieko, čiže aj obyčajné maslo, syry, čokoládu, kadejaké sladkosti a uvidíš, či bude nejaká zmena.

sardinka336
16. nov 2016

@petrag25 ja som vzdy ked sa mi stolica dietata nezdala nasadila Bio Gaiu...a vzdy pomohla. Mozno treba skusit probiotika...ak si neskušala. Ako sa vraví topiaci sa aj stebla chyta.

petrag25
autor
16. nov 2016

Ved biogaia su probiotika, ale teraz som skusila probiofix uvidime ci bude zmena

delmondo
16. nov 2016

@petrag25 a po tej mrkve a ryžu vidíš aj nejaku zmenu? A okrem toho kakania ako, dieťatko priberá, prospieva?

petrag25
autor
17. nov 2016

Ano stolicu ma hustejsiu a nie tak hlienovitu a malicka pribera tak pol kg za dva tyzdne a jej to chuti papa krasne po lyzicke, maximalne dve cajove lyzicky denne

delmondo
17. nov 2016

@petrag25 tak to ti priberá ukážkovo, v tomto prípade by som tu stolicu neriesila. U kojenych deti môže byť stolica hocijaká. Poraď sa aj s iným dr. okrem vašej.

steinbock
23. nov 2017

ahojte, môže mi niekto vysvetliť ako funguje prikrmovanie UM mám 4.mesačné dieťa doteraz bolo dojčené (1.dieťa som dojčila 20.mesiacov takže nemám ani šajnu o prikrmovaní UM) vďaka