Dokrmovanie UM, odsatým MM. Máte skúsenosti? Poraďte

julie6
7. jan 2008

Ahojte pre slabe priberanie len 120g-140g tyzdenne /nedostatok MM/musim dokrmovat 2.5 mesac.synceka UM,alebo odsatym MM/ak to stihnem/ tak 3x 30ml,skusali sme lyzickou, odmieta,leje sa to vsade naokolo, kyva hlavou, pri striekacke bucha o nu s dasienkami tak ako aj o lyzicku, teraz skusam striekackou popri malicku,no cakam kedy z cucania mojho prsta chyti nejaku ifekciu,hoci ho predtym cistim....,taktiez po takychto sposobom prikrmovanie strastne grga a casto aj vygrcka UM spat,niekedz som uz dala vecer Avent flasu 60ml, krasne sa napapal aj odgrgol v pohode a paradne zaspinkal, lekarka ma strasti ze potom nebude chciet prsnik, je to naozaj az take tragicke???
Myslim ze zo striekacky vytiahne mliecko ovela skor ako z tej flase, taktiez lycikou sa mu predsa naleje na 1x dost do pusy, takze ak ide o rychlost akou mlieko tecie tak z flase je to najpomlasie
V letakoch Avent,pisu ze tie cumle su tak tvarovane aby dieta salo ako z prsnika. Viem ze je lepsie davat castejsie po trochu aby sa budil na krmenie, zhanala som aj tu cievku na vyzivu novorodencov aby som ju nastokla na striekacku no nikde ju nemaju,nuz a ked lyzickou tak akou je lespie??umelou??? mam strach aby som hranami na kovovej lyzicke mu nedrazdila dasienka
ta propagacia alternativych sposobov prikrmovania je uzasne ale v praxi je to horsie,nohovoriac ze musim s nim na rukach pred ci po kojeni rychlo pripravit UM,hoci len tu 30ml. Cez den staci moje MM,hlavne vecer je kriza no vsade odporucaju rozdelit prikmovania medzi vsetky kojenia???Ak mate skusenost s takymto prikrmovanim poradte prosim,

alenaf
7. jan 2008

Ahoj Julie,

ako casto maleho kojis?Ja osobne som mala problemy s kojenim malej,tiez sa mi tvorilo malo mlieka,ale zial som urobila tu chybu,ze som ju zacala dokrmovat flasou a teraz sme uz takmer vylucne na flasi a umelej vyzive. Mozno by bolo pre teba riesenim suplementor (da sa vraj zohnat v Bratislave na Namesti Hraniciarov,videla som ho predavat aj cez bazary na nete) a takisto castejsie prikladat pripadne medzi kojeniami odsavat,lebo aj odsavanim sa stimuluje zvysena tvorba mliecka.Skus kontaktovat aj laktacnu poradkynu,urcite ti poradi (zoznam poradkyn najdes lahko cez lubovolny internetovy vyhladavac,ia zadaj heslo laktacne poradkyne).Vela stastia prajem 😉

helen
7. jan 2008

Julie ale preco si myslis, ze 120-140g je slabe priberanie? Povedala to doktorka? Podla mojho nazoru nema pravdu, ak je babatko iba na MM a pribera, je dolezite ze pribera, nie kolko! Navyse cisto dojcene babatko moze kludne cely tyzden na vahe stat, potom dalsi tyzden priberie viac. Podla mojich zdrojov (Mama a ja special) ma babatko pribrat v 1.-2. mesiaci 130-140g, v 3.-4. mesiaci 70-110g a v 5.-6. mesiaci 35-55g tyzdenne. Takze neprikrmuj ho, ved pribera krasne! Zbytocne si znizis tvorbu mliecka.

liluska
7. jan 2008

My tiež prikrmujeme z Avent flaše MM ale vždy len večer alebo ked náhodou nemôžem "vytiahnuť" prsník.
Malá zatiaľ nemá problém z prisatím na prso a už to tak robíme vyše 3 týždnov.
Večer dokrmuje z flaše aby vydržala dlhšie spinkať lebo ak nedám z flaške ale z prsa tak spinká len 2 hodinky.
Večer mi vypije z flaše 125ml ale odsať sa mi na jeden krát podarí max. 50ml tak celý den zbieram aby som mala na večernú dávku.
Mám doma aj UM ale ešte som zatial nemusela dávať. Už mám dokonca aj MM zamrazené a ak bude náhodou kríza tak použijem to 😉

lante
7. jan 2008

Julie, skúšala si brať aj homeopatiká na podporu tvorby mlieka?? Mne pomohli, ja som síce s nimi začala hneď po pôrode, ale s mliekom problémy nemám. Neviem či by bol problém ak ho kŕmiš aj z fľaše. Poznám baby čo v pohode kombinujú, ja som už pár kráť tiež dávala MM z flaše, lebo som musela odsať a drobec ešte spal, alebo ho kŕmila mamina, keď ho strážila a nemôžem povedať, že by mu robil problém prsník alebo fľaša. Môj Vilík bude mať 19.1. tri mesiace. 😉
A tie homeopatiká sa volajú "Ricinus comunis 5Ch" stoja okolo 6O.-Sk čo sa mi zdá do pohody. Berú sa 3x denne po 5granuliek nechať rozpustiť pod jazykom a pol hodinu po ich rozpustení nejesť a nepiť. Ale po každom kojení je treba vypiť aspoň 3dc tekutiny, lebo ich odovzdávaš v mlieku, tak ich musíš aj prijímať vo zvýšenej miere...

liluska
7. jan 2008

súhlasím z lante.
Mne veľmi pomohli tie homeopatiká a aj čaj na podporu tvorby mlieka. Fakt to pomáha. A aj veľa vody.
Toto dodržujem a nemám problém s mliečkom... 😀

zuz11
7. jan 2008

jusnina • 1d • Dnes o 15:33
Stříkačkou přikrmuji už pět měsíců a malý nic nechytil. Ruce si umeju předtím mýdlem a jde se na to. Z flašky jsem to zkoušela párkrát a je fakt že pak hůř pil z prsa. Já mám MM dost, ale malje je línej, tak si někdy po kojení musím odsát a dát mu to takhle. Možná je to trochu zdlouhavější, ale dá se to.

pucik • 1d • Dnes o 19:57
Ahojky Juli, já jsem musela od 3 měsíce přikrmovat jako ty pro nedostatek MM a malé přibírání, malýho jsme krmili stříkačkou a to byla přímo katastrofa, řval u toho kroutil se, hodně nalapal vzduchu, pak to vyzvracel. Potom se nám zázrakem podařilo naučit na flašku, na radu tady z konika, moc díky za to, že je. S tou stříkačkou t prostě nešlo, bylo mi ho hrozně líto. Jedině se mi podařilo to trochu zlepšít, když jsem mu dla prso a pomalu mu přistříkávala stříkačkou,ale byla to hrůza. teď pije z flašky naprosto v pohodě a prso rozhodně neodmítá. V noci, když si ho vyndám a nerozsvěcuji, tak ho nemusím ani hledat, přisaje se sám, najde si prso a už jede. možná, že každý mimčo je jiný,ale nám to určitě nezměnilo pití z prsa ani náhodou. Tak držíma palečky a ať jste zdraví a silní jako buk 🙂 😉

vilkakatka • 1d • Dnes o 20:03
Ahojte 😉
Aj my musime prikrmovat, lebo mame malo mliecka ... zatial prikrmujeme avent flaskou, ale tiez sa trosku obavam, ci sa malinka neodnauci cuckat aj s prska. Zatial sa vie pekne prisat, len nam to straaaasne dlho trva, kym sa napapkame, lebo stale zastava alebo zaspi ... tak dojcime aj cez jednu hodinu ...

kombloudek • 1d • Dnes o 20:39
Ahojky,já taky musím už 2 měsíce pravidelně každý večer přikrmovat.Zpočátku jsem se držela rady z porodnice a používala stříkačku,ale malá to moc nechtěla,takže jsem pořád dokola mlíčko musela přihřívat,pak jsem dostala od kamarádky avent lahvičku.Než si na ní zvykla tak to chvili trvalo,ale tedka už v poho a nemám pocit že by prso nako odmítala a když začínám mít pocit,že pije z prsa hůř,tak jí dám zase stříkajdu..ale to bylo tak 3krát.Jinak taky dělám to,že jí dávam menší otvor saviček,ted by měla mít 3 dírky,ale já jí koupila tu se 2,aby to neměla úplně jednoduchý a musela se snažit..

bramburka • 1d • Dnes o 21:10
klidos používej tu avent flašku s nejmenší dírkou do jak dlouho budeš potřebovat - třeba do pul roku, pokud je to jen na příkrm. My ji taky používáme a prso chce stejně - nic moc, ale ne kvuli láhvi. Stříkačkou to pro nás bylo utrpení, přesně jako u tebe, lžičkou se dusila a zalykala, z lahve jí to jde nejlíp. Ještě jsem koupila láhev od mum - pro nejmenší a ta mi přijde ještě lepší, jen malinká dírka a nevydoluju z ní mlíko ani na vyzkoušení teploty. Malá musí sama...

lante
7. jan 2008

Helen to sa mi nezdá tie priberania, sú podľa mňa nizke čo uvádzaš. Ja malého tiež iba kojím a zo začiatku priberal až 350g za týždeň potom 280g a teraz nejakých 200.

Liluška ja som malému dávala mlieko odsaté ale najviac mi vypil 90ml. Tiež by som chcela aby spal dlhšie, ale zatiaľ máme max. 5 hodín z toho 6 medzi kojeniami, ale to preto lebo celé poobedie až do večera nespal 😒
Ina sa budí po troch max štyroch a prvý mesiac každé dve hoďky, či cez deň alebo v noci. Na jedno odsatie z prsníka zvyknem odsať 100 až 130ml

vilkakatka
7. jan 2008

Tak nam sa podarilo dnes vecer papkat len s prsicka, a aj ked malinka trosku mrnka, zatial si nepyta flasku 😝 klop...klop...klop... aby som to nezariekla. A aj sa nam prvykrat pogrckala, tak si myslim,ze to je znak toho, ze mala dost 😵

liluska
7. jan 2008

lante to je dosť na jednu dávku 100 to potom máš veeeela mliečka. 😀
Držím palce a dúfam, že aj ja raz na jeden krát tak veľa odsajem 😵

helen
7. jan 2008

Lante, tie priberania su v poriadku. Aj moja mala pribrala prvy mesiac vyse 400g tyzdenne, teraz pribera este stale 100g, ale to neznamena, ze menej je este prilis malo! Tieto hodnoty hovoria, ze vyrazne menej, ako uvedene, uz v poriadku nie je. Preto podla mna ak dieta vo veku 2-3 mesiace pribera 100g tyzdenne, je to krasna hodnota! Navyse to, co uvadzam ja, je podla WHO. Zbytocne zacat prikrmovat moze mat okrem ineho za nasledok naopak znizenie tvorby mlieka.

julie6
autor
8. jan 2008

ak odsajem po 3 tyzdnoch odsavania, ak 3-5x denne stale len 20-30-40ml z obidvoch za 20 minut znamena to ze mam malo mlieka????asi ano vsak? pretoze aj maly priberal malo, a teraz sa trocha rozbehol no to vdaka prikmovaniu nutrilonom, aj odsatym MM