Drobec nechce piť čajík

dadka246
14. jan 2013

Mamičky mám ďalší problém... mojej malej vôbec nechutí feniklový ani rumančekový čajík... nechcela ho z fľašky tak som jej ho skúsila dať lyžičkou, ale v tom to nie je... robí grymasi a vypľúva ho... aký čajík by som jej ešte mohla skúsiť dať?

junovka
14. jan 2013

@dadka246 a aky mas dovod davat dietatu feniklovy a rumancekovy caj??Fenikel pomaha na vetry, ak ma bolesti bruska, rumancekovy zase zjemnuje stolicu, ked ma zapchu, alebo sa nevie vykakat.Ja som detom do 1. roka davala vylucne len dojcensku vodu...podobne cajiky ake pises ty, som davala len ked mali nejake problemy.

madlei
14. jan 2013

my sme sa naučili piť vodu, čaj vôbec nechce doteraz...má 14 mesiacov...len neviem či kojíš alebo nie, lebo naša sa kojí, takže to je zase trošku iné ako pri fľaškových deťoch.

dadka246
autor
14. jan 2013

Dávala som jej ho keď mala tie problémy, aké si vypísala a nechcela ich... jedine zarobené v mliečku... takže keď nás bolí bruško a nemáme papať, tak je problém do nej ten čajík dostať...
a čo by som jej mohla dávať, mimo papania, aby nebola smädná???

dadka246
autor
14. jan 2013

@madlei Už nekojím a neviem aký jej mám dať čajík mimo papania, keď je smädná... lebo jej dávam tak po troškách na lyžičku ale väčšinú vypľuje... a vodu akú? napr. prevarenú Lucku? lebo keď som si pýtala v lekárni čajík vhodný pre také malé bábtka tak mi dala na výber iba tieto pri zaživacích problémoch...

denisenko
14. jan 2013

tak...aj ja by som chcela radu...nedostanem do neho okrem mlieka žiadnu tekutinu, ani čajík, ani voduu, ani polievočku...máme vyše 9 mesiacov, od Vianoc nie je kojený, tak asi by mohol aj niečo piť...ale on nechce...ani z pohárika, ani z fľašky, ani z lyžičky, ani sosáčika....vrieska pri všetkom, akoby som do čertíka priam svätú vodu chcela dostať..... 😠 plienky má pocikané, ale celý den nepije...len v noci a ráno mlieko a to je všetko..... 😔 😔 😔

junovka
14. jan 2013

@dadka246 tak skus od Hippu Spokojne brusko, mam to zarucene vyskusane,...ale len ked ma naozaj tie problemy...inak DOJCENSKU vodu.Apropo...vsimla som si v tvojom profile, ze uz zavadzas prikrmy...ak zavadzas prikrmy, tak by dieta malo pit vela tekutin.A nemala vtedy tie problemy s bruskom, ked si jej zacala zavadzat tuhe prikrmy???Moze to byt sposobene aj UM...neviem ake UM pijete, ?? 😕

katkapapacova
14. jan 2013

kojis?dadi, pokial je dieta kojene nepotrebuje ziadne ine tekutiny, ono si z mliecka vytiahne tolko vody kolko potrebuje, pokial drobca boli brusko skus skor espumisan alebo infacol,ja som kojila malu 11mesiacov,az potom co sme presli na mliecko rano a vecer mi zacala pit vodu, caje, stavy, nestresuj sa ze mala ti je smadna, ma isto vsetko tak ako treba, to iste ak len davas umele mliecko, to e davas dost casto takze jej to staci

junovka
14. jan 2013

@dadka246 voda Lucka

katkapapacova
14. jan 2013

@denisenko a nechcete ti ani z tej istej flasky ako dostava mliecko?kamoska tak mala ze jej dieta odmietalo akukolvek vodu az do vtedy kym jej nedala do tej istej flasky ako na mliecko

zivika
14. jan 2013

@dadka246 mne maly odmietal pit aj vou, aj caj az do 9. mesiaca...jediny sposob, ako som do neho dostala trocha vody bolo striekackou od nurofenu, aj to som davala, len ked mu mali brat krv, lebo raz sa mi stalo, ze museli brat zo zilky na hlavicke, co sa mu na ruke nevedeli dopatrat k zile 😒 a potom sa zrazu sam rozpil a bez problemov cistu vodu 🙂 myslim, ze pokial ma dost pocikanych plienok, tak jej tekutiny nechybaju...nedavaj nasilu, ponukni, ked nechce, nechaj tak...raz bude smadna a napije sa 😉

denisenko
14. jan 2013

@katkapapacova ani to nepomohlo..... ☹ potom z nej nechcel ani mliečko....až nakoniec sa umúdril...tvrdohlavé barančiatko.... 😵

katkapapacova
14. jan 2013

@denisenko chlapci su uz raz taky mam muza barana je s nim velka sranda ked chces nieco dosiahnut 😀

denisenko
14. jan 2013

@katkapapacova 😀 😀 😀 😀 tak to budem kludnejšie spať........... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja som totiž tiež 😀 😀 😀 😀 😀

kate1616
14. jan 2013

Nepíšeš aké staré je bábetko a či ešte stále dojčíš. Ja som malej začala podávať čajik od 9. mes a to ju ešte stále dojčím. Mne pediatrička povedala že bylinkové čajíky pre deti nie su vhodné lebo môže byť po čase na tu bylinku alergická. Ja som tiež mala s tým problém ale už pije. z byliniek jej dávam len medovku.

dadka246
autor
14. jan 2013

@junovka Papáme Nutrilon, zo začiatku mala problém sa vykakať aj 4dni, ale už to je ok... Takže by som mala skúsiť tú Lucku? Lebo ona niekedy stály vyplazuje jazýček, a niekde som čítala, že to je znakom smädu...

junovka
14. jan 2013

@dadka246 samozrejme 😉

dadka246
autor
14. jan 2013

@katkapapacova už nekojím, mesiac aj čosi papáme um... tak jej vôbec netreba teraz nič dávať mimo mliečka?!

dadka246
autor
14. jan 2013

@zivika veru plienočky máme dosť pocikané 😀 ... tak ako čítam aj ostatné mamičky dávali piť mimo mliečka neskôr... už som spokojnejšia... lebo stále som nad tým premášľala, či nie je smädnučká...

junovka
14. jan 2013

@dadka246 ja by som este s prikrmami pockala aspon 2 tyzdne 😉

dadka246
autor
14. jan 2013

@kate1616 Linduška má ešte len 4 mesiace a ako čítam vôbec jej čajíky ani vodičku netreba dávať... o tom som ani nepočula, že môže byť potom na nejakú bylinku alergická... 😒

dadka246
autor
14. jan 2013

@junovka tú mrkvičku som jej skúsila dať iba raz, ale ako som sa pýtala známych každý dával inokedy... tak ale asi počkáme, šak sa ešte nakŕmime dosť 😀

kate1616
14. jan 2013

No tak mi bolo povedané od pediatričky. Tiež sa tomu čudujem. Ale ja by som s čajíkom ešte počkala ked dojčíš. Netreba mu dávať ak nechce. Ked tak fakt len po lyžičkách prevarenu dojčensku vodu. A to som ja dávala len ked boli také hrozné horúčavy v lete ale to už ty budeš dávno podávať čajík, ked prejde na tuhú stravu.

junovka
14. jan 2013

@dadka246 pockaj 2 tyzdne.A prve co som zacala davat ako tuhy prikrm bol zemiak.Preco???Pretoze mrkva je sladsia ako zemiak, a riskovala by som, ze by mi potom zacala odmietat ostatne dalsie prikrmy.To vies, na dobre veci si clovek skor zvykne ako na tie menej dobre 😉

dadka246
autor
14. jan 2013

@junovka A čo mi jedna baba písala, že ona začala mrvkou... no to fakt každý inak dáva... musím si to teda naštudovať 😀 ...

tortelinka
14. jan 2013

@denisenko mali sme rovnaky problem, vonku bolo 36 st a on ani cucnut! uz som bola zufala, zacal pit az ked mal cca 11 mesiacov, dnes ma 14, nevypije velmi vela, ale je to ovela lepsie cca pol litra cajiku si da

luciannka83
14. jan 2013

@denisenko ani môj nechce čaj. Ani vodu. Len mlieko by chľapal a na litre 🙂 Robím mu redší Nutrilon, aby prijal aj vodu. A núkam mu ho každý deň, snáď jedného dňa mu príde na chuť. Pediatrička mi povedala, že keď bude smadný, bude si pýtať.

katkapapacova
15. jan 2013

@dadka246 neboj kym cica a kaka normalne bat sa nemusis, ono sa to rozbehne uvidis v lete, pokial je mala spokojna, nema zapchu a ma pocikane plienocky netreba sa stresovat, ponukat jej mozes dalej tym nic nezkazis 😀 drzkajte sa

monikajaco
15. jan 2013

@dadka246 ja som tiez caje nikdy nedavala .. len vodu a dnes ma 5 rokov a stale fici len na vode ....

kacena4
15. jan 2013

@dadka246 je vobec potrebne aby 4 mescne babo pilo cajik? ja som mala deti dost ale nenutila som ich pit caj ani vodu tak cca do roka ci uz boli kojene alebo na umelom mliecku. nie je to potrebne len v letnych mesiacoch ked je horuco a babtovsky organizmus sa rychlo dehydratuje

madlei
15. jan 2013

@dadka246 Dadka, kedze som odporcom vody a napojov v plastovych flasiach, kvoli ftalatom, malinkej davam vodu pitnu. dali sme kvoli tomu urobit aj rozbor vody, mame ju uplne v poriadku, cize davam tu. do polroka som vodicku aj prevarala, ale teraz pijeme uz len neprevarenu, cize nacapujem necham postat kvoli chloru, aby sa usadil a pijeme. aj na kase a na varenie pre malu pouzivam len pitnu vodu. caje podla mna nie su potrebne, naco babo nutit pit nieco co nechce, pokial to teda vyslovene nepotrebuje- napr. pri zapche, vetroch atd. nam sa tieto neduhy vyhli. inak ja som tiez sprvu skusala feniklovy hipp, len tak ci nebude chciet, ale nakoneic som ho vypila ja. fenikel podporuje tvorbu mlieka... inac podla mna pokial nie je vonku mega teplo, babo nepotrebuje pchat do seba litre vody alebo tekutin, nastuduj si to v prislunej literature. aj my sme zacali popijat az v lete, inak stacilo materske mlieko. v letnych horucavach sa nam najlepsie osvedcila vodicka, malinka sa dokonca naucila pit sama z pohara, bez sosiaka...mala 4 mesiace ked prvykrat pila normalne ako dospelak. skus si malinke naucit tiez na vodicku, aspon nebude ako prve siahat po ochutenych napojoch...bude mat zdravsie zubky aj zazivanie 🙂 drzim palce