Dvojročná dcérka papá takmer výlučne rukami

stannkal
5. apr 2022

Ahojte, moja dcera ma 2r a 3m a zatial papa takmer vzdy len rukami. Nie ze by mi to nejak moc vadilo, len by zaujimalo, ako to bolo u inych. Uz som tu na MK hladala fora ale vacisnou ide o to, kedy dieta prestane byt krmene lyzickou a zacne ju samo pouzivat. Moja dcera ale nikdy nebola moc krmena pretoze odmietala ked jej niekto iny pchal lyzicku do ust, takze som jej skratka robila tuhsie kasicky a tie potom papala rukami. Zhruba od 1r jej davame vzdy k jedlu aj pribor. No nikdy som ju nim nenutila jest. Malicke pokroky tam uz su, sem-tam vezme lyzicku aj vidlicku do ruky, niekedy skusa sama, niekedy si zela aby sme jej my nabrali na vidlicku a ona si to potom sama da do ust. Nakoniec ale aj tak ostane pri rukach. Takze si viete predstavit ako vzdy po papani vyzera ona, stolicka a cele okolie :D
Stari rodicia samozrejme vzdy rypu, ved my sme sa len narodili a uz sme vedeli pouzivat pribor- ved to poznate :D.
Mal niekto podobne dieta, kedy sa to potom zacalo menit a bol vacsi zaujem o pribor? Nehladam odpovede typu ze ju to mam ucit a ze to treba trenovat, moja dcera neni cvicena opica :D

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ildiko36
5. apr 2022

@stannkal moj syn ma 11mes a papa sám s vydličkou, hned som ho tak učila

marzuz89
5. apr 2022

@stannkal uprimne? Ja by som to nedovolila. Tak velke dietatko ma papat ako clovek a nie ako zvieratko. Nehovorim, ze tvoje dieta je zvieratko 🤗 ale svoje by som tak rozhodne v tomto veku vnimala. Smerovala som syna vzdy k veciam, ktore vyzerali od zaciatku tak, ako su spravne. Tak ked zacal papat sam, ukazovala som mu, ze ma vzdy naberat na lyzicku. Sam papa od 13m.

Pises, ze nie si zvedava na odpovede, ze to treba cvicit a trenovat, ze tvoje dieta nie je opica. Tak neviem, ako ju ucis ostatne veci? Ci neucis ju nic, lebo nie je cvicena opica?

Kazdopadne je skvele, ze ma zaujem sama a necaka pasivne kto ju kde nakrmi. Ale korigovat - za mna - je to potrebne. Nam pomohlo, ze sme od prveho prikrmu vzdy jedli spolu, ci ranajky, ci obed, tak mu to prislo prirodzene.

sona96
5. apr 2022

@stannkal jete všetci spolu pri stole? Je zvláštne, že to po vás neopakuje. A ako papá polievočku?

henka123123
5. apr 2022

Moj starsi zacal sam od seba od 2.5 jest lyzickou vidlickou.dovtefy sa nehal krmit abo jedol rukami...prislo to same.terax mam druheho ma 18 m a krmim ho.ten vobec nema zatial zaujem jest sam.to pride

didi2102
5. apr 2022

@stannkal moja má 2r 1m a teda.ja ju poväčšine kŕmime ale vždy ma aj ona lyžicu v ruke , polievku je tak že ja jednu lyžicu a jednu ona podľa toho či niečo naberie,teraz boli zemiaky a rezeň ,mala vydlicku napichuje si ale dáva si nakrájané mäso rukami do úst, ja neznasam bordel po jedle čo mám vždy pri 2detoch ale kašu by som tiež nedovolila jesť rukami
Syn bol nejedko,nejedol sám do 3r kŕmila som ho,odmietal aj rukami,teraz bude mať 4 naje sa normálne s príborom

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nwnw
5. apr 2022

@stannkal od 15-18m uz sa krmili sami. V 2r uz vsetko sami lyzickou. Varime normalnu stravu pre vsetkych tu istu. A ani od kedy zacali skusat jest (12-15m) bolo viac jedla na stole, zemi, stene.
Piju z hrncekov na kavu tych po babke 🤣

marianarem
5. apr 2022

@stannkal Moj ma tolko co tvoja a najradsej jedava tiez rukami. Obedujeme a veceriame spolu pri stole, takze vidi, ako jeme my. A teda vie jest lyzickou a vidlickou, no akosi ho to nebavi. Uz davno-pradavno to zacal po nas opakovat, vidlickou sa naucil rychlo, nejaky cas len vidlicka, ale omrzelo ho to. Ale teda u nas je vyhoda taka, ze zababrane ruky mu vadia. Takze kase, Pribinacik a podobne veci jedava lyzickou, no este nevie jest tak, ze by mu ani kvapka nespadla mimo. Ked je aj nieco tuhe, co mu zalepi prsty (napriklad cestoviny s pestom), tak si to radsej napichuje. Polievku najradsej vypije z misky. A casto aj chce byt krmeny, ale to sa uz teraz nejako vzdy dohodneme, ze par lyziciek teda ja a potom uz ide sam. Bordel po nom zostava, ale neni to nejaky strasny vybuch, to sa snazim nejako korigovat a usmernovat, aby co najmenej padalo na zem, vylievalo sa a podobne.

larazivago
5. apr 2022

@stannkal nedovolila by som. Dokola poukazovať na to, ako jeme my-rodičia. Ja by som asi aj tanier vzala.

beata_k
5. apr 2022

Mna len zaujima ako jedla hustu kasu rukou?

stannkal
autor
5. apr 2022

diky za odpovede, aj tie nekonstruktivne :D ... no aspon mam prehlad ako to ini vnimaju a riesia a dobre padne pocut ze nie sme jedini na svete 🙂
Samozrejme jedavame vsetci spolu pri stole takze vzory ma a tiez ju posmelujeme nech to skusa ale proste to netlacime ked nema zaujem. Samozrejme viem, ze ona to musi trenovat, ja som to myslela skor tak ze ju nechcem nasilu ucit nieco o co zatial nema zaujem. A navyse ked zatial nie sme tlaceni externymi faktormi ako skolka a pod. Mne skor islo o to kedy to u inych prislo tak prirodzene, ze tam zrazu ten zaujem bol, lebo ja si myslim ze potom to uz pojde rychlo.

@beata_k fakt si to nevies predstavit? No namoci ruku do kase a oblize, je to super sranda, aj jogurt tak jedavala 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz