Existujú príkrmy od ukončeného 3tieho mesiaca?

pajinka23
19. aug 2009

Len tak sa chcem informovat ci existuje aj nejaky prikrm skor ako od stvrteho mesiaca?? 😉

marrrka
19. aug 2009

podla mna nie 🙂

pajinka23
autor
19. aug 2009

a davali ste dokrm napr vyzivy skor ako po ukoncenom stvrtom mes ci to musim presne dodrzat??? 😕

cessy
19. aug 2009

urcite nie, cely zazivaci trakt dietatka nieje este prisposobeny na to, aby prijalo nieco ine ako je MM alebo UM.
ani ladviny su neni este dozret, ja by som to neakymi vyzivami v 3 mes. neriskovala.

gucz
19. aug 2009

pajinka a na čo tak skoro príkrm??? keď je mimi kojené, úplne stačí ak začnete s príkrmami od 6 mesiaca. Ak nieje kojené tak od 4 - 5 mesiaca, ale nieje kam sa ponáhlať, v mliečku je všetko čo potrebuje

cessy
19. aug 2009

moj maly je na MM a s prvym prikrmom som zacala v 6,5mes.
nic sme nezmeskali

jankapiknova
19. aug 2009

my sme na UM a maly zacal s prikrmami az pocas 6mesiaca lebo skor odmietal tak som cakala na vhodnu chvilu a
veru nic sme nezmeskali 😉

bihan
19. aug 2009

oficiálne neexistujú, lebo prikrmovanie pred ukončeným 4. mesiacom nie je v medicínskych normách.

atrami
19. aug 2009

Tiež si myslím, že nie.
Zažívací trakt sa stále vyvíja, takže skor by to ublížilo.

petaba
19. aug 2009

my sme zacali az v 8. mesiaci... dovtedy sme len kojili 🙂 ... a ani pri druhom neplanujem zacat skor.

annag
19. aug 2009

pajinka, prvé 4 mesiace sú obdobím výlučne mliečnej výživy - teda buď je bábo na MM alebo UM, ale nemá papať nič iné. Nie je dosť zrelé na to, aby dokázalo pevnú stravu prežúvať, posúvať do žalúdka. Všetky jeho orgány - žalúdok, črievka, pečeň, obličky ... sú nezrelé a príkrm by ich zaťažil, dokonca by sa mohli poškodiť. To nemusí byť viditeľné. Každé bábo váži a meria inak, no každé bábo je rovnako nezrelé a nepripravené. Daj svojmu bábetku čas a dopraj mu ešte pár týždňov len mliečko , určite ho ľúbiš najviac na svete , nechceš mu ublížiť a chceš, aby bolo zdravé. Predčasné zavádzanie príkrmov je hazard so zdravím svojho dieťatka. 🙂

sue
19. aug 2009

Pajinka, je úplne zbytočné dokrmovať plne dojčené dieťatko do polroka minimálne a na UM stačí od ukončeného 4.mesiaca...a aj to by som rozmýšľala veľmi 😉

cestovatelkaandrea
19. aug 2009

Pajinka tiez by som pockala az do dosiahnuteho 4 mesiaca ak je krmeny UM.Mozes tym babatku skor ublizit ako pomoct ked ho zacnes prikrmovat velmi skoro 😉

pajinka23
autor
19. aug 2009

dakujem babenky ste zlate 🙂 🙂 vsak ja mu nejdem nic este davat len ma zaujimalo od kedy sa to moze 🙂 🙂 ani nemam potrebu mu nieco davat ine ako um,lebo krasne prospieva 😉 😉 ma uz 6360gramou,takze je riadny tucniacik 😀 😀 😀

segricka
24. aug 2009

dokonca aj pri detoch na UM uz odporucaju az po 5. m.

pajinka23
autor
24. aug 2009

nam doki povedala ze od uk stvrt.mesiaca mame zacat dokrmovat zeleninkou 🙂 🙂

miskachrumka
24. aug 2009

pajinka mozes podla man od 4mes ked je na um! 😉

ktore
5. feb 2013

ja by som v ziadnom pripade nerizkovala prikrmovat tak velmi skoro.vies ako bude trpiet zaludocek?najskvor od 17 tyzdna.aj to ked dietatko uz moze a to ti povie pediater alebo je to opisane aj na strnkach niekde na nete.a malo. by mat okolo 6 kil ak uz skvor.vsetko zavisi od vyvinu.ale skvor ako 17 tyzdnov to urcite nie.....

wawrita
26. feb 2013

ja prikrmujem od 3mesiaca aj 2tyzdne, odporucila mi to dr. lebo malemu uz nestacilo mliečko a vsetko je ok. netreba sa bat je to normalne. davam na obed príkrm, - mrkvu ,zemiak atd... a večer kašu. a maly je ovela spokojnejší ako ked bol iba na mliečku... podotýkam ze je na UM.