Granulovaný čajík pre bábätko

viki128
19. okt 2020

Maninky čo dávate piť aj čajík, dávate aj tie granulované čajiky pre bábätká čo majú v obchodoch? Väčšinou vidím názory ze lepšie sú klasické čaje vo vreckách detské. Ale prečo? Je niečo zle na tých granulovaných? Je v nich snáď veľa cukru alebo niečo iné? Ďakujem 🙂

pribinak
19. okt 2020

@viki128 áno je v nich cukor. Preto sú lepšie sypane alebo v malých sackoch
Aj to akú majú farbu, je niekedy na zamyslenie

syslik81
19. okt 2020

@viki128 lebo je to sama chemia a cukor ... aj klasicke caje su viac humusu ako osohu ... najlepsie domaci sypany caj alebo zaliat len ovocie vodou ... pripadne cista voda

zuzzinkaa
19. okt 2020

@viki128 je v nich strašne veľa cukru stačí keď ho sama ochutnas a uvidis. A rozhodne ani nie su najlacnejšie 👀 a aj napriek tomu moja mala iný čaj nevypije odkedy ju v nemocnici ladovali len sladkým čajom 🤦‍♀️ (Cistu vodu vypije, čistý čaj nie) Hold, vzdala som to a obmedzila cukry v strave na úkor sladkého čaju.

klip0
19. okt 2020

Je to len sama chemia, ved staci prečítať zlozenie, absolútne nevhodne a nepotrebné pre male deti (aj dospele osoby minochodom)

patka06
19. okt 2020

Dávala som granulovaný HIPP od bábätka feniklový, harmančekový, potom som pridávala ostatné ...ako zmenu k vode, džúsu, dcéra je už veľká a nič sa jej z nich nestalo, dokonca ani nie je závislá na sladkých nápojoch

0silvia0
19. okt 2020

@viki128 ak kojis, caj ani nemusis davat, staci materske mlieko, neskor voda. Teda ja som caje nikdy detom nedavala. Pri umelom mlieku neviem.

nikpa
19. okt 2020

@viki128 prečítaj si zloženie a uvidíš, treba si zvyknúť čítať zloženia hlavne keď máš dieťa a chceš mu dávať kvalitnejšie potraviny

nika_m
19. okt 2020

Nedavam absolutne tie granulovane caje...stacilo mi precitat si zlozenie 🙂 syn pije cistu vodu alebo detske caje, hlavne v zime...nesladene samozrejme 🙂

stanulienkat
19. okt 2020

Granule nie su cajik. Uz aj rozum mi napovie. Je to granulovany cukor s farbivom,prichutou a aromou. Neponukla by som to ani dospelemu. Potravinarsky odpad.

marcellka32
20. okt 2020

@patka06 to isté presne, dcéra má už 12 rokov, je štíhla, nemá kazive zuby...ale je pravda že to nie je caj

patka06
20. okt 2020

@marcellka32 moja má 14 a tiež úplne zdravá ...možno sa už zloženie zmenilo, ale za našich čias v tom čajíku nebolo nič nebezpečné len dextróza a extrakt z danej bylinky. Kupovala som iba HIPP.