Hovädzí vývar ako príkrm pre dieťa?

lupcup
24. jún 2019

Zdravim,
chcela by som poznať váš názor na hovädzí vývar so zeleninou ako príkrm. Uvarila som ho pre maleho z takej riadnej kosti a dodala som plno zeleniny , potom rozmixovala a zamrazila. Potom som sa dočítala, že hovädzí nie je vhodný pre deti , zaujíma ma prečo. Lebo je mastnejší ? Mäso bolo domáce žiadne hormóny. Malý má pol roka. Plánujem dávať len po troche aj s prílohami. Dakujem za názory 🙂

tosomja
24. jún 2019

a preco by si nemohla? Mna skor odradza to zmrazovanie. Ale moja ako polrocna jedla polievky aj maso z polievky mixovane so zeleninou.

kiara3
24. jún 2019

@lupcup No raz som čítala že hovädzie mäso je najťažšie stráviteľné...Tak asi preto....ale ja som malému v tom období musela dávať kolo anemii

kiara3
24. jún 2019

@lupcup ja by som ale este počkala s hovädzinou este neskor aspon od 10m

nikusiak9
24. jún 2019

Asi lebo hovado jedia kde co vonku. A hlavne napr.zemiaky sa nemaju mrazit

lupcup
autor
24. jún 2019

No mäso tam nebolo, to som vybrala a iba zeleninu vo vývare som rozmixovala. Ani zemiaky. Ja som sa potešila že ake fajn domáce bude mat a potom citam že mäso od kosti nie je vhodne na vývar pre deti.

evka258
24. jún 2019

@lupcup Vo vyvare masko nie je, tak by som neriesila, aj tak toho naraz vela nespapa.

diaem
24. jún 2019

Môžeš mu kľudne dať 😉

lupcup
autor
24. jún 2019

Dakujem za názory!

denisah1
24. jún 2019

Kludne daj ved je to len vyvar so zelninov neboj nic sa mu nestane🙂

arcticcode
25. jún 2019

My davame nasmu chlapcu nieze vyvar, ale normalne rozmixovane hovadzie stehno od siesteho mesiaca a zije 🙂

renatka100
25. jún 2019

@lupcup ked to nebude jest kazdy den v pohode, preco nie, kludne aj z mraznicky.

evittam
25. jún 2019

@lupcup Kľudne daj a menej citaj. Riad sa zdravym rozumom.😉

galioska
25. jún 2019

Raz za čas neublíži a keď nakombinujes so zeleninou...ja som za čerstvú polievku

deti95060810
25. jún 2019

deťom som nikdy nemrazila jedlá...navarila som len malé množstvo na 2-3 dni... Hovädzie mäso som varila až od roka...Mne lekár poradil na začiatok domácu kuru...sme na dedine takže problém nebol...

siska53
25. jún 2019

@lupcup hovädzie sa neodporuca kvoli obličkam, lebo sa vyvijaju az do 2 rokov. Rovnako sa bielok z tohto dovodu neodporuca do 1 roka vobec.
A hovädzie az po roku,ale len trosku.

kika831
25. jún 2019

@lupcup uplne v pohode- skus po malych davkach, aby ho to naraz velmi nezatazilo, ale je to uplne v poriadku. 👍

arcticcode
25. jún 2019

@siska53 A čo má spoločné hovädzie a obličky?

zuzana76
25. jún 2019

@arcticcode obsahuje vysoký podiel bielkovín, asi kvôli tomu, ale to aj tuniak, losos a aj kuracie mäso

zabina27
25. jún 2019

dala by som kludne, nie kazdy den, ale tak priebezne

danielita18
25. jún 2019

@lupcup kludne

arcticcode
25. jún 2019

@zuzana76 To hej, ale bielkoviny sú dôležité, bez nich ti decko nevyrastie. A kuracie? Však kuracie je uplny zaklad, to sme dávali asi ako druhy, alebo treti prikrm. No dobre, tak piaty, ale proste na začiatku.
Aj pre dospelych môže byť kriza s obličkami ak žerú veľa bielkovín, našťastie 90% obličkových chorôb je spôsobených nedostatkom vody, takže u mňa nehrozi 🙂

siska53
25. jún 2019

@arcticcode ale prosto v potravinach je rozny pomer bielkovín.. a tie, ktore ich obsahuju prilis, aj tvaroh je z tej skupiny, nie su prilis vhodne, kedze na vyvijajuce sa oblicky to nema dobry vplyv. Nam to potvrdil aj nas znamy - urolog.
Uz neskor to nevadi, ale do určiteho obdobia ano. Ale ako si kazdy zariadi, tak ma...mamicka sa pytala prečo, tak som jej dala odpoveď, aku som dostala ja a co som aj citala..

deedol
25. jún 2019

no neviem, v obchodoch je kopa prikrmov s hovadzim masom a pochybujem, ze by vyrobcovia az tak riskovali mozne poskodenie obliciek a nasledne zaloby... (nielen u nas v SR, su to zahranicne znacky). jasne, nie vzdy sa da riadit tym, co je na obale - napr. ze sa nieco moze od 6m, ale zas, toho masa je tam minimum. a k otazke autorky, vo vyvare nie je ziadne...
a co sa tyka bielka, ja som zila v tom, ze sa nedava hlavne kvoli tomu, ze je to potencialny alergen, ale mozno sa mylim.

malinajahoda
25. jún 2019

@deedol aj ja som doteraz žila v tom, že bielko je alergen. A inak teľacie mäso som dávala, keď som mäso zavádzala do prikrmov.