Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Hovädzí vývar ako príkrm pre dieťa?

Detské príkrmy
lupcup
24. jún 2019
Zdravim,
chcela by som poznať váš názor na hovädzí vývar so zeleninou ako príkrm. Uvarila som ho pre maleho z takej riadnej kosti a dodala som plno zeleniny , potom rozmixovala a zamrazila. Potom som sa dočítala, že hovädzí nie je vhodný pre deti , zaujíma ma prečo. Lebo je mastnejší ? Mäso bolo domáce žiadne hormóny. Malý má pol roka. Plánujem dávať len po troche aj s prílohami. Dakujem za názory 🙂
tosomja
24. jún 2019
a preco by si nemohla? Mna skor odradza to zmrazovanie. Ale moja ako polrocna jedla polievky aj maso z polievky mixovane so zeleninou.
kiara3
24. jún 2019
@lupcup No raz som čítala že hovädzie mäso je najťažšie stráviteľné...Tak asi preto....ale ja som malému v tom období musela dávať kolo anemii
kiara3
24. jún 2019
@lupcup ja by som ale este počkala s hovädzinou este neskor aspon od 10m
nikusiak9
24. jún 2019
Asi lebo hovado jedia kde co vonku. A hlavne napr.zemiaky sa nemaju mrazit
lupcup
autor
24. jún 2019
No mäso tam nebolo, to som vybrala a iba zeleninu vo vývare som rozmixovala. Ani zemiaky. Ja som sa potešila že ake fajn domáce bude mat a potom citam že mäso od kosti nie je vhodne na vývar pre deti.
evka258
24. jún 2019
@lupcup Vo vyvare masko nie je, tak by som neriesila, aj tak toho naraz vela nespapa.
diaem
24. jún 2019
Môžeš mu kľudne dať 😉
lupcup
autor
24. jún 2019
Dakujem za názory!
denisah1
24. jún 2019
Kludne daj ved je to len vyvar so zelninov neboj nic sa mu nestane🙂
arcticcode
25. jún 2019
My davame nasmu chlapcu nieze vyvar, ale normalne rozmixovane hovadzie stehno od siesteho mesiaca a zije 🙂
renatka100
25. jún 2019
@lupcup ked to nebude jest kazdy den v pohode, preco nie, kludne aj z mraznicky.
evittam
25. jún 2019
@lupcup Kľudne daj a menej citaj. Riad sa zdravym rozumom.😉
galioska
25. jún 2019
Raz za čas neublíži a keď nakombinujes so zeleninou...ja som za čerstvú polievku
deti95060810
25. jún 2019
deťom som nikdy nemrazila jedlá...navarila som len malé množstvo na 2-3 dni... Hovädzie mäso som varila až od roka...Mne lekár poradil na začiatok domácu kuru...sme na dedine takže problém nebol...
siska53
25. jún 2019
@lupcup hovädzie sa neodporuca kvoli obličkam, lebo sa vyvijaju az do 2 rokov. Rovnako sa bielok z tohto dovodu neodporuca do 1 roka vobec.
A hovädzie az po roku,ale len trosku.
kika831
25. jún 2019
@lupcup uplne v pohode- skus po malych davkach, aby ho to naraz velmi nezatazilo, ale je to uplne v poriadku. 👍
arcticcode
25. jún 2019
@siska53 A čo má spoločné hovädzie a obličky?
zuzana76
25. jún 2019
@arcticcode obsahuje vysoký podiel bielkovín, asi kvôli tomu, ale to aj tuniak, losos a aj kuracie mäso
zabina27
25. jún 2019
dala by som kludne, nie kazdy den, ale tak priebezne
danielita18
25. jún 2019
@lupcup kludne
arcticcode
25. jún 2019
@zuzana76 To hej, ale bielkoviny sú dôležité, bez nich ti decko nevyrastie. A kuracie? Však kuracie je uplny zaklad, to sme dávali asi ako druhy, alebo treti prikrm. No dobre, tak piaty, ale proste na začiatku.
Aj pre dospelych môže byť kriza s obličkami ak žerú veľa bielkovín, našťastie 90% obličkových chorôb je spôsobených nedostatkom vody, takže u mňa nehrozi 🙂
siska53
25. jún 2019
@arcticcode ale prosto v potravinach je rozny pomer bielkovín.. a tie, ktore ich obsahuju prilis, aj tvaroh je z tej skupiny, nie su prilis vhodne, kedze na vyvijajuce sa oblicky to nema dobry vplyv. Nam to potvrdil aj nas znamy - urolog.
Uz neskor to nevadi, ale do určiteho obdobia ano. Ale ako si kazdy zariadi, tak ma...mamicka sa pytala prečo, tak som jej dala odpoveď, aku som dostala ja a co som aj citala..
deedol
25. jún 2019
no neviem, v obchodoch je kopa prikrmov s hovadzim masom a pochybujem, ze by vyrobcovia az tak riskovali mozne poskodenie obliciek a nasledne zaloby... (nielen u nas v SR, su to zahranicne znacky). jasne, nie vzdy sa da riadit tym, co je na obale - napr. ze sa nieco moze od 6m, ale zas, toho masa je tam minimum. a k otazke autorky, vo vyvare nie je ziadne...
a co sa tyka bielka, ja som zila v tom, ze sa nedava hlavne kvoli tomu, ze je to potencialny alergen, ale mozno sa mylim.
malinajahoda
25. jún 2019
@deedol aj ja som doteraz žila v tom, že bielko je alergen. A inak teľacie mäso som dávala, keď som mäso zavádzala do prikrmov.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli