Hruška do príkrmu. Áno alebo nie?

murinka
24. sep 2009

v literature,na internete...som citala ze hrusku mozno zavadzat medzi prve prikrmy.no ked som malej chcela dat hrusku moja svokra sa dobre nezblaznila-ci viem ze ju moze ,,nafuknut,, a bude ju boliet brusko ☹ co je vlastne pravda?dat hrusku malej alebo radsej nie? 😒 dakujem

vinifera
24. sep 2009

Nooo. Tak s hruškami aj býva aj nebýva problém.

1. Každé bábätko reaguje inak. Údajne nafukuje aj z karfiolu, z mrkvičky vraj zapeká atď.... Mne sa napr vysypal z banánu. A iné v pohode. Musíš vyskúšať.

2. Môj drahý je M. Hruška. Mňa z neho nenafukuje. (Teda ak nerátam tehotenstvo🙂) Ale zato mi poriadne dvíha môj nízky tlak🙂)

3. Môj syn T. Hruška zasa spôsobuje, že som absolútne nevyspatá (Včera sme šli spať o 23 vnoci 3 x kojili a vstávali ráno o pol 7 mej)

Takže hrušky pôsobia rôzne. A to, či bude tvoje bábo nafukovať nezistíš kým nevyskúšaš...

babofka
24. sep 2009

ahoj murinka
moj maly papa hrusku skoro kazdy den, jemu problem nerobi. asi treba vyskusat. myslim, ze je dobra na kakanie.

cestovatelkaandrea
24. sep 2009

murinka, mojmu synovi hruska nerobila problem. tiez som ju zavadzala ako jedno z prvych ovoci pre maleho. ale len z poharika. no a teraz po roku uz aj surovu.

lenka.pav
24. sep 2009

ahoj, nas maly papa hrusku surovu uz asi od osmeho mesiaca a skor posobi tak, ze sa z nej okamzite pokaka, ale zastavene vetry z nej urcite nema, praveze to ma skor opacny ucinok - podla mna
vinifera, si ma pobavila 😀 😀

nada.hope
24. sep 2009

Ajoj murinka, ja som mojej malej pomixovala jednu hrusku, jablcko a broskynku ........... Ninuska mala 6 mesiacov aj jeden tyzden a velmi jej to chutilo, a nemyslim ze jej to sposobilo nejake problemy. 😉 😉 😉 ale kazde dietatko reaguje inac na rozne potravine, my napriklad nemozeme mrkvu, banan ani ryzu, strasne nas z nej zapeka 😉 😉

veronika81
24. sep 2009

vinifera 😀 😀 😀

..a ešte hruška, z ktorej na druhý deň bolí hlava 😎

murinka, vyskúšaj a uvidíš 😉

ingulka
25. sep 2009

vinifera 😀 😀 😀 😀 😀

nikollette
25. sep 2009

Tiež si myslím že je to individuálne, treba vyskúšať 😉

katkaking
25. sep 2009

ahojte maminy, podla mna tiez treby vyskusat...ja som tiez este neskusala, mam voci hruske akysi respekt alebo co 😉 ale v najblizsich dnoch sa chystam vyskusat, potom napisem ako to dopadlo. 🙂

mamaj
25. sep 2009

ahojte, pokial ja viem, tak hruska nafukuje len neosupana. Takze supku prec a nemal by byt problem. U nas teda nie je a to sme si koliky uzili az az. Ale je aj pravda, ze kazde dietatko je ine, takze ja by som povedala, ze treba osupat, uvarit a vyskusat co na to povie brusko vasho drobca 😉 Drzim palce, aby bolo vsetko ok.

pajinka23
26. sep 2009

baby ak ked sa babu dava prvy krat hruska tak ju treba podusit???

katkaking
27. sep 2009

ahojte, tak mame skusenost...vcera som spravila malej prvy krat hruskovu kasu...hrusku som osupala, chvilu povarila a zmiesala s ryzovou kasou...a ochutila...malej chutilo a nic jej nebolo 🙂 🙂 🙂

babofka
27. sep 2009

my sme ovocie nikdy nevarili, doktorka povedala, ze ak sa prvy mesiac varila zelenina, dalsi mesiac moze ist ovocie uz surove.

pajinka23
27. sep 2009

babofkaa odkedy si zacala dokrmovat???takze ked malemu teras davam zeleninku varenu,tak o mesiac mozem aj surovu a aj ovocko surove??? 😉

alias313
27. sep 2009

nam hruska robi trosku problemy, maleho trochu po nej zapeka, ale z ovocia mi zje len to 😕 takze mu ju davam skoro kazdy den.

babofka
28. sep 2009

pajinka, plne sme kojili do 6M, potom varena zelenina a medzi 7a 8M maso a surove ovocie (postruhane). surovu zeleninu zatial nepapa, myslim, ze to neni pre neho dost makke, nevie to pohryzt (ma 6 zubov) /rozzuzlat a bojim sa, aby sa tym nezacal dusit 😖 .ja uz nemixujem, ani nestruham, davam kusky. ale surova postruhana mrkva by asi bola aj pre mensie deti, len som citala, zevraj je nutricne hodnotnejsia varena 😕