Hypoalergénna dojčenecká výživa. Lacnejšia na predpis?

jenifer11
16. feb 2009

Vedeli by ste mi poradiť? Známi majú dcérku, ktorá má 5 mesiacov a chcú jej dávať hypoalergénnu BEBU, pretože mamička je alergička. Dá sa kúpiť lacnejšie na predpis? Máte s tým niekto nejaké skúsenosti?

katkaza
16. feb 2009

Ahoj.My sme mali Bebu HA 1 na predpis...len musíš dr.dať potvrdenie zo zdravotnej karty...že je tam alergia.Ale niektoré doktorky to nevyžadujú a v pohode predpisujú aj bez toho.

lilinka76
16. feb 2009

My sme mali na predpis bez problemov, mali sa narodili dost malinki a ja som astmaticka, ale dr. nechcela ziadne potvrdenie. Do roka dietatka mas narok, po dovrseni roka musi schvalit revizny lekar zo zdravotnej poistovne.

hankky
19. feb 2009

Ahoj, my sme mali po narodeni bolave brusko tak nas pediatricka poslala na gastro, tam nam predpisala humanu HA (tatik je alergik ale to lekarka nevie, prepisala HA asi preto ze je lahsia na brusko) No a odvtedy nam pediatricka predpisuje mlieko a na zadnu stranu receptu napise ze je to na odporucanie tej a tej lekarky 😉
A na predpis platime polovicu z beznej ceny

zuza.m
19. feb 2009

no my mame tiež na predpis a moja to potrebovala že je maly alergik.a ešte tak neochotne predpisuje to mlieko ako keby to išlo z jej vačku.ledvaj mi da 3na recept a to sa čuduje že to ma za 9dni vypite. 😠

miska12
19. feb 2009

ahojte, aj moja mala pije HA mlieko, mame ho na predpis. nasa doktorka nam ho predpisala vtedy ked bola malá chorá, ze vraj aby nebola casto chora, no neviem co si mám o tom mysliet?

danu
12. jan 2010

perla200 • 1d • Dnes o 08:25
aké mate skúsenosti? ktoré je dobré? resp. kvalitné?

pia22 • Dnes o 09:25
Perla zalezi na dovode, pre ktory je HA mlieko odporucane. Vsetky mlieka tohto typu funguju na rovnakom principe, zlozenie je tiez podobne, takze treba len odskusat, ktore babätku sedi. My sme zacali v porodnici s Nutrilonom HA, mali sme vsak problemy, tak sme presli na odporucanie Mudr. viacere HA mlieka z tejto znacky. Inak, HA mliecka moze predpisovat pediater, preplaca ho do urcitej vysky poistovna 😉

perla200
1. feb 2010

a beba H.A? aké sú skúsenosti?

jasminet
1. feb 2010

perla, nasa ma bebu ha, teraz uz dvojku a super. nutrilon obyc hned prudom vyvracala. bebu 1 tak odvrackavala, tak ma ha aj ked nie sme ani jeden alergik. doktorke to nevadi, ze hlavne ze jej chuti a pribera...my ho platime cele, pytala od nas potv r. od alergologa aby nam ho predpisala

perla200
1. feb 2010

ale ja som alergička....teda mam intoleranciu laktozy len to nemam na papieri, ale bude aj na papieri....

dadka28
1. feb 2010

perla,my pijeme tiez bebu...nam sadla super,vyskusali sme okrem toho 4druhy...nam zas maly nekakal,pri bebe...super
pozri napr my sme museli davat papier ze manzel je alergik,ale co som pocula,nasa pediatricka je jedna z mala,co pyta na to papier..ostatne kamosky nemuseli nosit papier..

zuzanakarolinka
1. feb 2010

aj my sme dávali zo začiatku nutrilon HA, kým sa mi spustilo mliečko nakoľko som mala SC, pediatrička chcela od nás potvrdenie o alergii, že ho budeme mať lacnejšie, manžel je alergik a tak sme ho mali. vybrali sme sotva 3 balenia a mne tak naštartovala tvorba mlieka, že kojím dodnes.

sisulka7
2. feb 2010

ja som tiez spokojna, kombinujeme aj s mm a mala zvlada v pohode aj ked zaciatky boli tazke.

sendy10
2. feb 2010

My sme tiez boli od narodenia na Bebe HA. Nastavili nas tak uz v nemocnici (BA, Antolska), kde mi bolo vyslovene odporucene primarom, aby sme vydrzali na HA mlieku, kedze som mala problemy s kojenim, nakolko HA formula znizuje riziko vzniku alergii a BEBA obsahuje aj nenasytene mastne kys., potrebne pre rozvoj zraku a CNS (tak mi to bolo vysvetlene, ako su na tom ostatne HA mlieka nepoznam...).