Idú nám zúbky. Ako ďalej s jedením?

krasnanevesta
23. feb 2016

Potrebujem poradit.......mala je prikrmovana od 4,5 mesiaca najskor papala pekneasi mesiac potom jej sli zubky tak par dni boli slabe, potom vyzerala ze jej vsetko chuti vsetko jedla, mala desiatu ovocie obed masovo zeleninovy a vecer trochu kase. Zjedla vzdy len tak 50-100 ml...nic moc ale s chutou 🙂. Teraz jej idu horne zubky a vsetko odmieta aj banan ktory mala najradsej. Zje chlebik chrumky a to je vsetko......to ma len na zabavenie ked sa chem najest ja. Mam jej skusat davat jedlo ako doteraz 3x za den s tym ze po prvejdruhej lyzicke spusti plac alebo pockat kym zubky vyjdu a dovtedy len mlieko? Sama sa neviem rozhodut. Mala ma 8 mesiacov a je na UM.

zabina27
23. feb 2016

@krasnanevesta ja by som stale skusala davat, aj ked viem, je to otrava chystat a nezje to, ale zubky pojdu este dlhe mesiace a tazko ty zistis, ze zrovna napriklad dnes ju nic neboli a teda by sa aj poriadne "nadlabla" 😀 pripadne to nejaky ten tyzden riesit hotovymi vyzivami, otvoreny poharik ti vydrzi 2 dni, ak nezje, holt vyhodis, ale nejedujes sa, ze varis a nic z toho. neboj, ona sa chyti, ked uz nebude tak boliet 😉 pripadne pokial vypije z flase, tak jej dat riedke z flase - mixovanu polievku, zeleninu, ovocie...
nas tak nejedol, ked mal hnacky, bolelo ho brusko, potom ked prestalo, tak zjedol 2 pohare hotoveho obedu, ani som nestihala nakladat do pusy, aky bol vyhladovany 😀

evittam
23. feb 2016

@krasnanevesta Mňa toto tiež trápilo pri dcérke - mala dni keď zjedla aj to čo nezjedlo ju a mala dni keď nechcela nič - a ešte sa to stáva. Proste neriešim - keď bude hladná sa napapá....Ani nám vždy "neberie" a nechutí a kde je napísané, že to dieťa musí jesť za každých okolností a nebodaj v tú istú hodinu ako mu to mi "nalinajkujeme". Neboj - keď bude hladná tak sa na je - tomu ver. 😀 😉

timea7
23. feb 2016

@krasnanevesta pokračuj taj, ako doteraz, obmedz chrumky a chlieb, netráp sa tým, že sú dni, keď zje viac a dni, keď nezje nič, ešte zopár rokov to tak bude.

ukulela
23. feb 2016

moj, ked mu sli posledne, tak jedine, co zjedol, bol pribinacik. bicujte ma, ale bolasom vdacna, ze zjedol aspon ten 🙂 ale to uz mal rok, tvoja este pribinaka nemoze ... ale biely jogurt ano, tak by som skusila. ono mojmu mozno aj preto chutil, lebo nebol teply, ale mu trocha schladil tie bolave dasna. a jasne, ze nebol z chladnicky ...
inac, tiez mi trvalo, kym mi hlava zobrala, ze sa nenaje poriadne ... ale tedastale som kojila a ked nechcel obed, tak som ho nakojila ajcez den, inac od roka kojim uz len rano a vecer
chleba a chrumky asi malej dobre masiruju dasna, tak preto ich preferuje. neboj, keby bola hladna, naje sa. ponukaj stale, radsej mensie mnozstvo a teda mne sa osvedcilo viac vychladene, uplne na izbovu teplotu a nie teple. to mi odmietal.

krasnanevesta
autor
24. feb 2016

Dakujem vsetkym za rady tak som zase vcera navarila a budeme skusat 🙂