Je aj vaše 11 mesačné dieťa stále hladné?

euka210
31. júl 2012

Máte niekto skúsenosť, aby 11m dieťa bolo niekedy akoby "furt" hladné, čo sa deje u nás posledný čas? Dostane postrúhané jablko s mrkvou a o pol hodiny pýta zase "ham". Tak dostane chrumky kym uvarim obed a o hodinu zje cely prikrm a potom aj kojenie na spanie...to sa vojde do 3h kym je hore. Dávam mu málo jesť, či je taký lačný len? Mám mu dať 2 jablká či ako? Niekedy v pohode a niekedy je to len ham, ham a ja vyzeram, že dieťatu nedavam jest :(

amulienka
31. júl 2012

@euka210 a kolko ma zjest 11m dieta, vraj su take mierky, ja mam mensie a ma mat vraj okolo150ml davku. akoze uz teraz mi zje na posedenie cele jablko varene ci vyzivu detsku, ja myslim ze mu sprav viacej a uvidis kolko zvladze, ale nebudem sa hadat, mozno su tu mamicky co to zazili, nas to len caka

zuzkat1
1. aug 2012

moja teda neje vobec,ale ja by som asi dala viacej toho ovocia a ked necha tak dobre ..radsej viac ovocia na desiatu ako "hluposti" kazdu chvilu....

tinki
1. aug 2012

to je dobré, že chce papať, ale tiež sa prikláňam k názoru, že radšej dve jablká, aj keď polku z toho možno nechá, ako by malo pojedať kadečo..
Aj moja mladšia je stále hladná, tiež vyzerám, akoby som jej nedávala..Staršia dokáže aj hodinu sedieť pri jednom rožku a mladšia medzi tým zje všetko čo neskryjem.. 😉

lujzabb
1. aug 2012

skusenost s tym veru mam. moja skoro rocna dcerka robi presne to iste...pekne spapa napr. obed a o chvilu uz zas tancuje pred svojou stolickou ze "mnam, mnam" 🙂 ked to zacne robit vonku tiez sa ludia pozeraju ze chudiatko male ani jest jej nedaju...ked vidi ako niekto nieco otvara, alebo nieco zasusti, uz sa stavia "do radu" a pyta... minule jednemu dievcatku normalne vytrhla jablko z ruky 😲
u nas ale nie je riesenim dat jej vacsiu davku jedla naraz, proste to nevladze zjest...to som uz skusala. od narodenia papala castejsie a v mensich davkach...tak pomedzi normalne jedla jej dam bud ovocie alebo kusok peciva.ked zratam co za den zjedla nie je toho vobec az tak vela ako sa zda...mozno ine deti toho zjedia viac len tolko nemaskrtia cez den.
tak mozes skusit dat mu naraz viac, mozno mu to fakt nestaci a nezasyti ho to jedno jablko...alebo mu tiez davaj pomedzi to ovocie...hlavne sa s tym moc netrap, je zdravy, chuti mu jest a to je dobre 😉
a mozno len nasi drobci vymyslaju...ktovie 😉

aknel1985
1. aug 2012

nasa mala tiez hovori mnam mnam pritom to zacne hovorit po jedle, ktory uz dopapala a nechcela viacej ....... ale na mnam mnam hovori aj ked chce vodicku ....alebo ked mi jeme aj ona chce mnam a dam jej do rucicku trosku jedla si da pusy viacej nechce ......a hodi jedlo na zem.....

tomas2708
1. aug 2012

máš proste riadne pažravé dieťa, pozor na obezitu vo vyššom veku 😀 😀 😀

lolko_lenka
1. aug 2012

my máme to isté, ale nestresujem sa, začína chodiť, tak ten príjem určite aj spáli 🙂 snažím sa jej dávať viac ovocia a zeleniny, keď jej tak chutí 🙂

nicky182
1. aug 2012

co ja by som dala za to, keby moje dieta chcelo jest ako to tvoje 🙂 ak si pyta, daj mu co chce, urcite lepsie ovocie, zeleninku ako chrumky, alebo ine "somarinky" ...priklanam sa k nazoru, ze radsej castejsie papat a v mensich davkach ....myslim si, ze je to uplne normalne 😀

blanch12
1. aug 2012

moja bambula po rannom kojeni do hodiny spapa 190g vyzivy alebo akekolvek ovocie (2hrusky alebo banan alebo 5marhul...), na "desiatu" si da cely jogurt alebo chlebik s maslom, na obed 200 - 300 g prikrmu, "olovrant" - ovocie alebo chlieb (podla toho, co mala doobedu a mnozstvo je tiez rozne - 2 jablcka, 5 slivak, 2 broskyne...), vecer 150g kase, neskor nakojime a spime 😀....vypije cca 150 - 200 ml vody za den. Niekedy zje menej a niekedy aj trosku viac. Ked uz nechce - bud uz neotvori pusu alebo mi odtlaci ruku s lyzickou alebo hodi kusok jedla na zem - nenutim ju... Myslim, ze papa toho dost, a ked nespi, tak je funguje ako "duracelka"...tak asi to vsetko "vybeha"....vcera som bola v poradni a pytala som sa na to dr, ci to nie je vela (viem, ze sa nema porovnavat, ale deti v okoli v jej veku jedia o dost menej 🙂 )...doktorka sa len zasmiala a povedala, ze mozem byt stastna, ze takto krasne papa a je aktivna, ze co by za to niektore mamky dali 😀...mame 10,5 mesiaca, 8890g a 76 cm...a vyzera perfektne 😀...takze je to v poriadku a na tvojom mieste si nerobim starosti - kym papa dobre veci (nie sladkosti, brumiky, horalky a podobne somariny), ale ovocie, zeleninu, masko...nevidim v tom problem...v tomto veku - mesiacoch 🙂 je skor dolezity obsah akko mnozstvo, myslim, ze deti si povedia, ked uz maju dost...drzim palce, aby ste pekne rastli!! 🙂 ...btw: to, ze pyta jest aj ked je najedeny alebo ak vidi niekoho jest, tak hned chce - to poznam 😀....myslim, ze je to zvedavost 😉

cmulinko
1. aug 2012

pri mojich 3 detoch viem velmi pekne odpozorovat ich rastovy vyvoj....maju kazdy svoje obdobie,ked sa z nicoho nic zvisi ich chud do jedla a ja nemusim nikoho nutit jest a non stop ma otravuju a otvaraju chladnicku....potom to obdobie prejde a ja uz viem,ze zas sa zacina obdobie,kde budem musiet byt zas ta ''zla'' mama,ktora do nich chce co to dostat.Tak ci onak dieta presne vie kolko potrebuje a ak momentalne ma zvysenu potrebu,tak si to asi telo samo pyta....a pokial to nie su hovadiny,tak sa niet coho bat ak zje troska viac ovocia ci zeleninky ci troska vacsiu porciu na obed ci na veceru.Pokial je dieta cely den v pohybe...co predpokladam,ze urcite je 😀 ,tak je uplne normalne,ze vydaj jeho emergii musi byt nahradeny.....nic sa neboj....mozno o par dni sem das otazku,ze co mas robit,ked tvoje dieta nechce jest 😀

zape269
1. aug 2012

Baby to je vsetko super, aj my stale take hladne. Mala ma 11 mesiac a tiez by len cely den nieco jedla. Stale ju plne kojim, ale uz samozrejme jeme vsetko co sa len da. Cez den mi to nevadi, ale pomoooooc v noci. Stale prilepena na prsniku, uz vysse 2 tyzdnov. Budi sa skoro kazdu hodinu / a nechce nic, Dudel vyplula po 3 mesiacoh a odvtedy ho nechce.
Poradte ako ju od toho odnaucit?
Zacala som jej skusat davat na vecer flasu s mliekom aby ju to viacej zasytilo / tak uvidime. Dnes uz prespala 2 a pol hodiny , prave bola hore napapala sa, a uvidime ako to bude v noci.
Dakujem za rady..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzub
1. aug 2012

buď rada, že ti papa 🙂 ja mám so synom opačný problem má už vyše dvoch rokov a a stále nechce jesť 😖 pokiaľ neje veľa "hlupostí" tak je to vpohode ovocie a zeleninka nikomu neublíži 🙂

barborinkamisko
24. sep 2022

@tomas2708 debil 😳😳😳