Je dôležitá polievka?

lenka1smejka
11. sep 2010

Skor sa teda pytam ci musim davat malej polievky kedze mi to odmieta.Ja jej robievam take nieco ako polievku,ze dam vsetku zeleninu co do polievky ide s masom ale na husto urobene,ved to je to iste nie?Dakujem za rady lebo mama do mna huci,ze polievka je zaklad

maggie2
11. sep 2010

To s tými zeleninami a mäsom je jedno, aká je konzistencia , hlavne aby to malá zjedla. A keď dostatočne pije navyše tekutiny, nie je problém. Ale taký sýtny čistý vývar slepačí ci kurací, s jemnými cestovinami by si mohla skúsiť. Ak to nebude chcieť, žiadna tragédia. Povedz mame, že ľudstvo sa za milióny rokov taktiež vyvinulo i bez polievky a sme tu 😉

aktak
11. sep 2010

do mna nehuci len mama ale aj moja babicka 😀 urcite je polievka zdrava a dobre stravitelna, ale tiez mam casto problem ju do deti dostat, pripadne do nich dostat dva chody (polievku aj hlavne jedlo) takze casto jedia len hlavne jedlo, myslim ze snazit sa mozes aby jedla co najviac polievok, ale nutit nema zmysel, aj tak sa casom zmenia jej chute a mozno raz bude polievky milovat 😉

zitaje
11. sep 2010

Podla mna je tiez jedno, aka je konzistencia polievky. My sme to jeden cas riesili takto: mala zjedla "polievku" takmer bez vyvaru, cize samu zeleninku, obcas s masom, a potom som jej dala do hrnceka (spociatku dokonca so slamkou, inak nechcela) teply vyvar. Vypila za plny hrncek, takze zjedla komplet polievku, len v opacnom poradi 😉

sssimi
11. sep 2010

Ja osobne veľa polievky nevarím, lebo ich nemám rada. V podstate varím len pre malú a aj to len čistú zeleninku. Najskôr vypapa kusy zeleniny a potom aj vodičku si dá, ale ja som napríklad odchovaná len na banánoch a párkach 😀 a žijem. Dokonca mi vôôôbec nič nechýba-skôr naopak 😀 Ja osobne som zastancom toho, že čo malej nechutí do jej nasilu nedávam. Doteraz si pamätám ako do mňa rodičia pchali všetko možné nasilu a ja som si k tomu vybudovala taký odpor, že až teraz po 20tich rokoch začínam obnovovať jedálniček z tých zhnusených jedál. A aj to veľmi opatrne. Pokiaľ dieťa netrpí podvýživou, nemá sklon k anorexii, netreba ho do papania tlačiť....

anjelicek26
11. sep 2010

V Nemecku ci Anglicku o polievke nechyruju, vzdy je len jedno jedlo. Nikdy som nechapala, na co dva chody?? Deti nemaju sancu to zjest a my dospeli...no my budeme vyzerat 😀

atrami
11. sep 2010

Moje deti majú radi polievky, ale vždy to tak nebolo. Pokiaľ má dostatok ovocia a zeleniny, tak je to zbytočné. Ak chceš občas jej ponúkni. Mojim najciac chutia buď krémové s krutónmi, alebo fakt husté- ale to už majú ako hlavné jedlo, viac do nich nedostanem.
Inak najstarší bol odchovaný tiež ako píše sssimi na párkoch, kura, ryža a prežil. Jesť poriadne začal až k školke ak polievky. Mamu a babku si nevšímaj 😉

manika77
12. sep 2010

ja si zase myslim ze polievka je zaklad...moj maly papa polievocku kazdy jeden den 🙂 raz dokonca v damskom magazine ze polievka by mala byt kazdy den lebo potom detom lepsie travi...na zaciatku som to riesila tak ze som mu dala polievku dala som ho spat a potom druhe jedlo teraz uz v pohode spapa aj polievku aj druhe jedlo.. 🙂

traktor
12. sep 2010

..u nas je polievka kazdy den...teda aj ine mame 😀 😉 ...ale polievka musi byt...a to matko zo zaciatku velmi nechcel...len som skusala ponukat, nenutila som, ked nechcel, tak sme vyliali...o den dva, sme vyskusali....az kym raz sam zacal papat, ja som ho krmila lyzicou/ vodicku / on sa krmil ruckami/ zeleninka/...a teraz papa polievocky krasne a rôzne, najviac vedie hraskova bez hrasku 😀 z parkom a zemiacikmi a potom kuracia, zeleninova a vajickova z hriankanym chlebikom 😉 ...takze urcite sa nic nestane, ak dietatko polievku nepapa, ale preco aspon neskusat ponukat...ono sa ju raz nauci papat 🙂

juliagregor
12. sep 2010

do roka som tiež robila tak ako ty, zmixovanú zeleninu s mäsom ...
postupne som prešla ale normálne na dve jedlá, polievku a aj druhé...zeleninu som len nakrájala na maličké kusky a začali jesť polievku pred obedným spánkom a po prebudení druhé jedlo...
teraz sme však vo fáze, že si dožadujú mlieko pred spaním a po zobudení zjedia obidva chody naraz...
u nás je polievka veľmi oblubená a som rada, že ju deti majú radi...

mamutka
12. sep 2010

no ja ked som zila v UK, tak tam polievky nejedli cely rok a ziju...zato ku kazdej veceri parena brokolica a mrkva, co dalo urcite telu viac vitaminov ako zelenina vyvarena v polievke....
nas maly ma rad poriadny vyvar, inak je to ako kedy, da si hlavne jedlo, zvacsa je v tom parena zelenina, telacina, chlipne si polievku od nas ak ma chut, nesilim to. urcite sa stravuje takto zdravo a som v klude.
keby si malemu davala polievky od rana do rana, tak mama zacne hucat daco ine, neboj 😀 to tie maminy potrebuju mat pocit, ze ked uz su starsie a odchovali deti, tak maju viac skusenosti a dajak im to nepasuje, ze mlada, co ma prve dieta dajak vsetko zvlada a vie.....ze ma vsetko z internetu, ked ony sa museli ucit cestou pokus omyl a pocuvat svokry 😀 😅

vodnarky
12. sep 2010

no,my mame polievky stale a vsetci ich zboznujeme..aj mala..ale nemyslim si,ze by sa svet zrutil,keby ich nechcela...ako to tu uz bolo spominane...pokial ma dostatocny prinos tekutin,nic hrozne sa nedeje..chute sa im menia,tak je mozne,ze raz im zachutia...a ani tu v irsku su neni polievky nejak popularne...my ich mame,lebo ich varim doma... 🙂

bubelko
12. sep 2010

u nas polievku mame raz za cas a aj to v zime. zijem vo svajciarsku a tu sa tiez polievky velmi nevaria. parena zelenina a salaty zato ano. moj syn mi do 2 rokov polievky ani nejedol a aj teraz zje akurat masovu s rezancami. ale salatu, surovej ci dusenej zeleniny a ovocie je na kila. je v pohode, nema ziadne traviacie ani ine problemy. takze si myslim, ze to az taka katastrofa nebude, ked ju neje. a male dieta skutocne nevladze zjest aj polievku aj druhy chod. 😉 ved to niekedy nevladze ani dospely 😀

mikailla
12. sep 2010

V nasej rodine od malicka strasili rodicia,ze ked nebudeme jest polievky budeme mat zaludocne vredy ako ocino,ked som vyrastla tak som si to zacala studovat,ci naozaj,no a zistila som si, ze na zdrave travenie zaludka je najlepsi zeleninovy vyvar,od kedy zijem samostatne,sa stala polievka nasou nevyhnutnostou ,aspon raz do tyzdna a malicku si na to budem ucit,tak ako aj pisala jedna baba tu,ze ked jej nechcelo babatko vyliala a urobila zase o par dni neskor a naucila ho. Nikto nevravy,ze sa ma dieta napchavat dvomi chodmi,ved si chlipne za maminku,za ocinka,za starku atd. 🙂 nuz sto ludi-sto chuti 😀