Je iba keď ho pri tom zabávame

kalamity
23. mar 2009

Maminy, prosim o pomoc! Nas takmer 1,5 rocny maly vie jest iba vtedy, ked ho pocas krmenia zabavame roznymi hrackami (od citania kniziek, cez hranie sa s autickami, vrchnakmi...a hocicim, co je po ruke, len aby jedol). Uz pri nom stracam nervy... 😠 Co mam robit? Je este dost maly na to, aby sa naucil jest bez zabavy? Odstranit pred jedenim akykolvek rozptylovaci prvok v kuchyni a dufat, ze bez hraciek zje aspon co-to (pripadne ho nechat o hlade a cakat, ze sa o jedlo sam prihlasi) alebo to neriesit a s heslom "raz z toho vyrastie" ho zabavat pri jedeni dalej? Dakujem za rady

lollipop1
19. dec 2012

hehe🙂 tak nie som sama, dobre sa to cita dievcence🙂 my tiez papame len pri spievankove a pri autickach a knizkach. som rada ze vobec nieco zje, ranajky, desiata, olovrant a vecera je v pohode ale obed je katastrofa. muz mi povedal, ze on by uz bol davno na preskoch . najnovsie este papaju aj vsetci mackovia a dokonca aj ocino ked je na skype, aj tomu davame za lyzicku🙂

drao
16. jan 2013

@kalamity Ahoj, nic si z toho nedělej, je to úplně normální, u nás je to to samé a to má dcerka 20 měsíců. Prostě si hrajeme u jídla, nechám ji se v tom rýpat a dělat binec, ovšem v rámci stolečku, jak něco letí na zem, tak ji pokárám. Musí mít u jídla hračky nebo se dívat na pohádky a nebo jíst sama. Pak i něco sní 🙂

jamimija
19. jan 2013

ahojte, no už som si myslela,že len ja mám doma takú malú výmyselníčku,ktorá sa naje,len keď jej hrám pri tom divadlo 😉 ale som rada,že aspon niečo zje, je veľmi slabý jedák - celá mamina 😀

mamavera
21. jan 2013

baby ale v ich veku je to prirodzené, my šaškujeme ešte v škôlke. Okolo stola je toľko bábik a plyšákov, že pomaly nie je kde dať tanier 🙂 . Tým malinkým 2-3 ročným to ešte tolerujeme, samozrejme, že nie starším, od štyroch piatich rokov jedia samé a s príborom. Postupne si ich naučíte, že sa je len pri stole, bez hračiek, a že vydierať jedlom vás nebudú.