Je možné začať s príkrmami skôr ako od 6. mesiaca?

flipinka
18. mar 2008

Neviem, ci to tu uz niekde nie je a ci mi to zas nezamknu 😉
No chcem sa vas spytat, tie co kojite - zacali ste prikrmovat az po ukoncenom 6. mesiaci? Stacilo vam dovtedy mliecko? Lebo ja som zacala o 3 tyzdne skor. Dcerka od 5. mesiaca musela jest poobede kazdu hodinu a pol a najhorsie to bolo vecer - stale pytala, nevedela sa dojest a ja uz som mala prazdne prsia 😒 Nechcela som davat UM alebo kasicky, tak som zacala normalne zeleninou na obed. No kamoska mi to vycita, ze naco som sa ponahlala, lebo ved WHO vyslovene odporucaju len kojit az do 6. mesiaca a ked to tak odporucaju, maju to podlozene nejakymi studiami a teda dietatu mlieko musi dovtedy stacit. A ze aj ked sa mi zdala hladna, urcite si vytiahla dost a vydrzala by az do 6. mesiaca.
Tak teraz fakt neviem, ci som mala pockat alebo to nebola chyba, ze som zacala skor? 😕

susik77
18. mar 2008

flipinka: dobre si urobila, ja by som tiez nenechala malu hladovat...ved nekojene deti zacinaju s prikrm. od ukonc. 4.mesiaca.

lenadka
18. mar 2008

kazde dieta je ine flipinka, mojej vylucne dojcenie stacilo do ukonceneho 7 mesiaca-ona zase prikrm nechcela a prospievala aj na mliecku. No kamoska mala o mesiac starsiu hladosku a tiez zacala davat prikrm skor lebo tesne pred 6 mesiacom malej stratila mlieko zo dna na den. Ved davas zeleninku a len 1x denne, tak sa drz a nestresuj sa 😉

ada78
18. mar 2008

vobec to nebola chyba. my sme mali presne to iste (a tiez mal maly 5 masiacov a 1 tyzden) a nam doktorka odporucila zacat so zeleninou.
nase deti uz proste boli zrele na prikrmy. a kamoske povedz, ze kazdy je individualita.

inac to WHO to osporuca, nie prikazuje. 😉

alififi
18. mar 2008

flipinka ved tu zeleninu davas 1x denne a okrem toho len kojis, ne ?
neries to.

flipinka
autor
18. mar 2008

Ano, davam len raz denne zeleninu a kojim 😉

biba12
18. mar 2008

Spravila si dobre, ja robim to iste na radu lekara. Od 5 mesiaca. Tiez davam na obed zeleninu, alebo ovocie a potom len kojime.

gangulienka
18. mar 2008

myslim ze WHO to odporuca ak je to mozne ak ma mamina dost mliecka, tak netreba prikrmovat, ale ak je dieta hlados ktoremu nestaci uz mamine mliecko tak co ho budeme trapit lebo este nema presne 6 mesiacov ? vsak to je blbost 😉

alififi
18. mar 2008

keby ta radsej zobrala kamoska na kafe namiesto studii WHO 😎

bihan
18. mar 2008

Kašli na kamarátku s jej "mudrymi" radami. Ak MM nestačí, je lepšie začať prikmovať než týrať dieťa hladom....Ak vám to takto vyhovuje, buď rada 😉

tigri
18. mar 2008

podla mna je to strasne individualne...zavisi to od pripravenosti babatka n tuhu stravu, od jeho vahy, od toho ci este pribera z MM alebo uz nepribera a pod...ja som napr. vylucne kojila do ukonceneho 7.mesiaca, potom sme 1 mesiac davali na veceru kasu na radu lekarky (lebo sa nahle zacala budit v noci a predtym zvykla prespat celu noc) a s normalnymi prikrmami sme zacali az od ukonceneho 8.mesiaca...ale moja dcerka je mrnous, teraz v 10-tich mesiacoch vazi nejakych 7,4kg, a pritom toho zje na kvanta

a kamosky maju pomahat a nie vycitat 😖

alami
18. mar 2008

aj ja kojím a so zeleninou sme začali už v 4. mesiaci na radu pediatričky, kvôli jeho veľkému hladu!

bilushka
18. mar 2008

Aj my sme zacali prikrmovat skoro o mesiac skor, mlieka som mala sice dost, ale maly bol hladny aj po hodine a pol-dvoch, co sa uz nedalo zvladat, cele noci hore, ani som ho uz nedavala do jeho postielky, spaval pri mne, lebo fakt kazdu chvilku jedol a tak nam lekarka povedala, nech uz zacneme s prikrmovanim, lebo mu uz len mliecko nestaci a odvtedy sa budi 1x za noc 😵 😵 😵
Takze ziadne vycitky nemusis mat-kazde dieta je ine a presne ako pise Tigri, kamaratky maju pomahat a nie vycitat!

veva1
18. mar 2008

ja sa uz prikrmovania tiez neviem dockat kojime kazde dve hodky a uz aj to je uspech 😵 .Vela prikrmov je pisanych od ukonceneho stvrteho mesiaca aak to takto pojde dalej tak ma nik nezastavi aby som mu to nedala.Na radu mamky sme mu dali cmulat banan skoro prisiel manzel o prsty,no mala som potom nejake vycitky tak sme to uz neopakovali. V noci vstavame najprv po 3hodkach potom 2x2,5 a posledny raz uz po hodine a to uz vstavame a o chvilu papa znovu.Cez den radsej ani nikam nejdem 😀

ramzesa
18. mar 2008

ja som nocne vstavanie vyriesila tak,ze som oboch mala pri sebe v postely,takze sme sa vsetci vyspali...a vydrzala som vylucne kojit oboch do ukonceneho 7 mesiaca 🙂

jaduska
18. mar 2008

ja si myslím, že tých pár dní hore-dole nemôže dieťatku uškodiť. Ja som začala presne v deň, keď mala 6 mesiacov, ale to len preto, aby som si lepšie počítala, koľko dní ktorú zeleninku papá.Trvalo nám ďalší mesiac, kým sa naučila papať z lyžičky, takže v podstate bola plne dojčená 7 mesiacov. Ale ona zas nie je veľký hladoš.
Fakt to záleží od potrieb dieťaťa. Nelám si s tým hlavu, veď dojčíš aj naďalej...Kamarátka nech sa až tak

quetinka82
18. mar 2008

ja som plne kojila do 4 mesiaca, ale kedze moj Matko je velkac 🙂 mliecko mu uz nestacilo. V noci aj 10x papal, co som po 3 tyzdnoch vzdala a zacali sme prikrmovat.
o tyzden mame 6 mesiacov a jedalnicek mame asi takto: 6x denne kojim, na obed zeleninka alebo ovocie, vecer kasa a v noci kojim tak 4-5x. neviem kam to do maleho ide, lebo tucny nie je, ale jedol by stale 😅

quetinka82
18. mar 2008

a k tej kamoske: mne tiez niektore maminy skusali davat "kapky" preco tak skoro, ved mu robim zle a podobne somariny. Kazde dieta je ine a nieco ine aj potrebuje.
Ja som si vsetko konzultovala s lekarkou, takze som pokojna a viem, ze som neurobila nic co by mu ublizilo.

Vobec si z takych reci nerob tazku hlavu 😉

dandinda
18. mar 2008

tiez sme zacali presne od 6 mesiaca, ale to bolo len par lyziciek na skusku ako sa maly zatvari 😝 Nastastie maly krasne papa lyzickou od zaciatku, no aj tak sme este davali aj cicik,pridavali sme pekne postupne, tak som nastastie nemala problem ani s mlieckom, pekne sa prisposobilo maleho potrebam 🙂