Je to mýtus, že dojčiace ženy nesmú citrusy?

lienka1996
1. aug 2019

Ahojte, chcem sa spýtať vás mamičky či ste počas dojčenia jedli citrusové plody. Niekto mi vraví že sa nesmú a niekto že sa môžu. Ja osobne si neviem predstaviť raňajky bez pomaranča alebo 100% šťavy. Ďakujem Vám 😊

smejko25
1. aug 2019

Švagrina čoi hovorila tak postupne po par mesiacohc jedla každé ovocie 🙂 A teraz malinká nemá sničim problem 🙂 Podľa mňa stači skúšať postupne aby si videla reakciu dieťaťka a ked bude všetko vpohode tak prečo nie 🙂 len poriadne poumyvat atd 🙂 moj nazor no

pininka1
1. aug 2019

Nie my tu ti máme dať odpoveď, ale tvoje vlastné dieťa. Skús si dať, nemusí mu byť nič. A prepáč za podpichnutie, ale snáď ti je dieťa presnejšie ako pomaranč na ranajky. Ja som pri prvom mohla všetko okrem fazule, pri druhom skoro nič a hlavne nie citrusy. Cely sa vysypaval a opakovane

lienka1996
autor
1. aug 2019

@pininka1 jasné že mi je presnejšia 😊 ja sa len pýtam na váš názor a skúsenosť s týmto ovocím

nika3136
1. aug 2019

@lienka1996 každý človek je individuálny. Ty, ja, tvoje dieťa, moje dieťa.....
Daj si jeden mesiačik, uvidíš. Daj si druhý, sleduj, či bude reakcia. Ak áno, tak to nejedz. Si matka, to je prvoradé, nie pomarančový džús predsa

pininka1
1. aug 2019

@lienka1996 ono väčšinou ak to deťom vadí z kojenia, tak potom im to vadí ak neskôr, aspoň ja mám takú skúsenosť. Viem že hlavne deti ktoré majú reflux, tak im to ešte zbytočne robí viac šťavy a keď sa im to vracia, boli ich to. Ale napr moja mama mi stále hovorila,že nám od mala.davala pár kvapiek citróna do čaju, aby sme si zvykli a nič nám nebolo.

kika831
1. aug 2019

@lienka1996 ide o to ze citrusy su alergen a nevhodne pre male deticky a samozrejme sa vstrebavaju do mlieka. Ak dietatku nevadia a nema ziadne vyrazky a vysev, tak asi 1 pomaranc neublizi, ale vsetko s mierou.

janulik242
1. aug 2019

@lienka1996 Ja kojím už štvrté a stále som jedla všetko aj pomaranče,fazuľu, kyslú kapustu... všetko.Klop klop ani jednému to nevadilo, našťastie ani alergie žiadne nemáme.Treba odsledovať na bábätku. Apropo, pamätám si, že v pôrodnici sme na tretí deň ku obedu "fasovali" pomaranče a komentár doktorky bol " A prečo by ste nemohli....?"

lienka1996
autor
1. aug 2019

@janulik242 hlavne že doktorky mi tvrdili že v žiadnom prípade nemám jesť citrusové plody, jablká, ľadový šalát, čaje piť a neviem čo všetko a hlavná vec že v nemocnici sme mali na obed každý deň čaj, jablko a mandarínky😂
Tak ako trvdenie proti tvrdeniu..

evkamotka
1. aug 2019

Jedla som vsetko, citrusy, cokoladu, orechy, strukoviny... Malemu nic nebolp

eliska13
1. aug 2019

@lienka1996 no vidíš a mne pediatrička, že mám hlavne strukoviny jesť kvôli b vitamínu, že sa nemám báť a malý nebude mať koliky.2 m som vydržala a potom som jedlá polievky husté, na Vianoce kapustnicu a naozaj mu nič nebolo.Vyhadzal sa po zjedeni ananásu, citrusy, mandarínky mu nevadili, keď som jedla
Treba vyskúšať je to úplne individuálne
Napríklad mne primárka v pôrodnici vynadala za Vineu, že už to nemôže ani vidieť tie sladké bublinkové napoje, že potom deti len nafukuje zo sýtených nápojov každý hovorí niečo iné a takých pikošiek bude ešte veľa.v pôrodnici som dostala hrachovu kašu😊čo som nejedla, lebo som sa bála kŕčov

eliska13
1. aug 2019

@lienka1996 prečo ľadový šalát?

candii
1. aug 2019

Jedla som všetko a nikdy nebol a ničím problém

biela_sova
1. aug 2019

Ahoj, posielam link na rady nasej skvelej pediatricky:

https://www.youtube.com/watch?v=MeWA3QWf1O4


Jedla som a jem uplne vsetko (okrem samozrejme suroveho masa, kavy atd) a syncek je vdaha Bohu zdrave babo. Aj kyslu kapustu, citrusy, jahodyx paradajky atd. Ale ted plati, ze co nafukuje Teba, nafukuje jeho. Ked citrusy drazdia Teba, budu aj jeho. Skus, uvidis. 🙂

chrissie_kf
1. aug 2019

@lienka1996 ja som postupne pridavala vsetko to co som jedla aj predtym a ked malo decka mesoac, dva som jedla prakticky vsetko . Aj citrusy, aj kavu som pila , a bolo vsetko vzdy ok . Ale u nas v rodine napr siroko dáleko nie je zoadna alergia , tak som nemala obsvy. A inak ja som par kvapiek citronu davala aj so detskej vyzivy jablckovej alebo bananovej aby to nezhnedlo a vsetko ok . Kazde doetatko je ine . Treba vyskusat v malom mnozstve a uvidis 🙂

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulik242
1. aug 2019

@lienka1996 A čaje prečo zasa nie? Veď čistá voda sa na mlieko dosť ťažko mení, ( to skôr na víno.....😜)A čím mám akože doplňať tekutiny zapraženými rascovými polievkami? Aj pri kojení platí len zdravý sedliacky rozum ...

eliska13
1. aug 2019

@janulik242 čaj asi mysleli cierny, zelený, že povzbudzuje

krasnysen
1. aug 2019

@lienka1996 môžeš pokial nebude mat dieta reakciu, ja som jest nemohla, lebo sa jej vzdy zhorsil atopicky ekzem po citrusoch, jahodach a paradajkach

lindusss2016
1. aug 2019

@lienka1996 jablka a ladovy salat? Prvykrat pocujem... vraj biekomu vadia citrusy... nvm, moji ich dostavali od narodenia v mlieku 🙂 ako aj vsetko ostatne... skus po troske. V 8 m mi obe deti uz jedli v pohode pomarance, pomela atd...

barbellka
1. aug 2019

@lindusss2016 jablka a listove salaty niektorym ludom (velkym aj malym) robievaju zarazene vetry a bolesti v brusku - ale zas nie vsetkym, takze tak ako vsetko v strave, je to individualne. Ja napr. Ked zjem jednu odrodu jablka mam pocit, ze mam zlcnikove koliky a idem od bolesti vyskocit z koze. Cize nejem ich vobec.

evittam
1. aug 2019

@lienka1996 Jedlasom všetko počas tehotenstva aj počas dojcenia co aj ako netehotna a nedojciaca. Sama musis vyskusat ci náhodou nebude nieco dieťaťu vadiť.

handika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evalin88
2. aug 2019

@lienka1996 raz som mala hroznu chut na pomarancovy dzus😁 pocas tehotenstva som dzusy vseliake pila na litre a pocas dojcenia iba cca liter. Uz som ale kojila iba v noci v tom case. Maly dostal egzem a kozna tvrdila ze z toho dzusu..

lindusss2016
2. aug 2019

@barbellka nikdy v zivote som nepocula, ze sa to ale nema jest pri kojeni. Ved to kazda jedna potravina moze niekomu robit problem, to by sa potom nemalo jest nic... su to bludy naozaj. Treba jest vsetko, ale niektore veci proste skuaat v malych mnozstvach

barbellka
2. aug 2019

@lindusss2016 ano kazda jedna potravina moze urobit problem, preto som napisala, ze je to INDIViDUALNE.

natalonkasandritka
2. aug 2019

Ja som počas dojčenia denne pila pol litra vodky a dieťa mi krásne spalo celý deň.

janulik242
5. aug 2019

@natalonkasandritka. Si robis prdel????

candii
5. aug 2019

@natalonkasandritka 😂😂😂😂

lienka1996
autor
10. aug 2019

@natalonkasandritka tebe dieťa netreba.. alkohol ti je prednejší ako vlastné dieťa?! Neuvedomuješ si následky ktoré si mohla spôsobiť dieťatku!!

janulik242
10. aug 2019

@lienka1996 ked si hodis "mamicku" pod lupu, pozries prispevky v diskusiach pochopis. 👎