Je tu niekto, kto začal prikrmovať po 6. mesiaci?

murinka
24. aug 2009

ahojte.chcela by som sa opýtať či je tu taká mamička,ktorá svoje bábätko začala prikrmovať neskôr-t.j. po 6.mesiaci a prečo?

murinka
autor
24. aug 2009

myslím však mamičky,ktorých detí sú na UM 🙂

maatkka
24. aug 2009

murinka - ja som zacala prikrmovat v 7. mesiaci preto ze moja dcerka je predcasne narodena. Nebol to jediny dovod. Poradili mi to viaceri dr. kvoli tomu ze podla nich nebola Julia na prikrmy skor pripravena t.j. nesedela stabilne s oporou celkom nekontrolovala pohyby hlavickou nevypila viac ako liter mlieka denne nemala dostatocne vyvinutu svalovinu jazyka a ust na to aby si vedela posuvat a prehltat pevnu stravu a hlavne jej mlieko dotvedy celkom stacilo - pekne priberala prespala celu noc...

maatkka
24. aug 2009

A este som zabudla napisat ze ani neprejavovala zaujem o jedlo a samozrejme bola spokojne babo. No a o nic sme neprisli teraz uz papa skoro vsetko...

najjulinka
24. aug 2009

No naše su vylučne a umelom mlieku a nas sa začina s prikrmami až po skončení 6.mesiaca... Známa si brala presne polročné dvojičky do adopcie a v domove psychologička povedala, že nech ešte mesiac su na mlieku, aby nemali naraz vela zmien... 😉 nie je to žiadna pohroma začať neskor... My sme začinali len pri domči skor - pokusne... ale až po ukončení piateho mesiaca a aj to len 2x do týždna sme prvý mesiac davali... ale ona grcala a grcala, tak mi poradili dávať niečo hustejšie.... ale zas som sa bála, tak som vždy 3 dni čakala čo to spraví 😀 😀 😀

murinka
autor
24. aug 2009

ja sa pytam len preto lebo mame problem s priberanim-uz od narodenia je slaby papkac-ked vypije denne 800ml mliecka tak ideme s manzelom robit oslavu 😅 narodila sa s vahou 3250g a teraz ako 5mesacna ma 6kg...lekar mi prvy prikrm este nepśpominal-znami mi hovoria aby som malu zacala pomaly prikrmovat-ale bojim sa aby nedostala hnacky a neschudla mi ☹ o prikrme vsak rozmyslam aj preto,lebo si myslim ci by sa mala ,,nerozpapala,,...co ja viem... 😒

ingra73
24. aug 2009

ahoj, moj malicky je tiez narodeny o 6t skor a tiez sa s prikrmami trapime, teraz ma 6,5 mesiaca, vazi okolo 8kg, pricom jeho porodna vaha bola 2300g, a este stale to neni to prave orechove co sa tyka prikrmov- nejavi zaujem, alebo razantne odmieta lyzicku, vytlaca ju jazykom. ale skusame to kazdy den znova a znova 🙂, niekedy sa nam podari spapkat takych 50-60g prikrmu, ale to musi byt veeeeeeeeeeelmi hladny 😀 ved raz pride jeho cas 🙂

najjulinka
24. aug 2009

Ja som pri Dominike začalakašou 😉 Kašička je mňamková a podla mana sa ovela viac podobá chuťovo na mlieko ako nejaká zelenina.. Navyše mrkva sa zle perie... A nádherne zjedla.. .tak som sa bala prvých pokusov, že to bude zase piplačka a musim povedať, že lavou zadnou... Dominika nam pekne papá, ale neprežiera sa.. Tak akurát, pekne bez problemov, vie kedy ma dosť... Ešte stále ked davame mlieko, tak len do 180ml vody... ešte 210 mi nevypije 😉 ale prospieva, tak neriešim... 😉

najjulinka
24. aug 2009

a vahu maju deti vase celkom v pohode....

lenka1smejka
24. aug 2009

ahojky baby dlho chodim na tieto stranky ale teraz som musela napisat...mam dcerku Nikolku ma 4mesiace a 3tyzdne.Narodila sa ako 3620g a 51cm.Bola ako maly valibuk.Mali sme velmi problem s mm tak sme dali um.Skoro od zaciatku je na nom.Ona tiez nieje velky papkac a este k tomu mame reflux,teda uz je to miernejsie ale inak ziadna slava 🙂 teraz vazi 6150g a mera 70cm,roste do dlzky.rano jeme marinku kekse s cajom lebo odmieta mlieko a na obed polievku alebo ovocie a potom mliecko a kasu to je nas celodenny jedalnicek takze mi zje najviac 550ml mlieka lebo este o 4rano pije mlieko...nemyslim si,ze je ale chuda lebo zarezky ma pekne a ked viacej mlieka nechce tak ju nutit nebudem