Jedálniček 11. mesačného bábätka. Koľko a čo má papať?

paula80
4. mar 2009

Chcela by som sa len dozvedieť, koľko a čo má papať 11.mes. bábo, ako by mal vyzerať jeho jedálniček, ako vám papajú a pijú detičky.
Nakoľko my máme problém s papaním a pitím, moj malý nechce papať ani piť sám - máme nasogastrickú sondu, neviem, či mu dávam dostatok jedla a či správne krmim.
6.00 - UM 180 ml
9.00 - UM 180 ml
12.00 - obed - masovo - zel. príkrm
15.00 - ovocná výživa
18.00 - kaša, alebo jogurt, puding, jednoťáčik
21.00 - UM 180 ml. čas je orientačný
Medzitým dávam vodu, max.2 dcl.Chlebík, rožok, piškotu ani iné mi nezpapa - napína ho z toho, sem-tam spapá kukuričné chrumky.Všetko mixujem.Neviem, či nedávam veľa mlieka, alebo dávať ešte nejaký iný príkrm, ale neviem aký, ako to správne rozložiť počas dňa.
Zaujíma ma to preto, lebo malý za posled.2 mes.pribral len 500 g., je to v poriadku?Stačí mu takéto stravovanie, ďakujem za názory.

katarina822
20. jún 2010

ahojte baby neobnovíme temu? 😉 my mame 10mes.aj 10dni a poradte co nove vyskusat papat. 😉 co papaju vase babetka

zuzu101
20. jún 2010

ahojte.môj malý je veľký papkáč aj keď na to nevizera - 67cm/7,1kg.ráno po zobudení ho kojím, o pol hod. na to spapá chlebík - sendvič len vnútro s maslom, vajíčko alebo šunku.cca o 9 hod sa zas kojíme., pred obedom spapá plný tanier polievky takej hustejšej. o hodku ide spať - pri prsníku.ked sa zobudí tak má obed - stredne veľký zemiak so špenátom, masko, cestoviny, zelenina, ryža.spapá toho dosť. potom ešte dostane ovocie alebo výživku a pred spaním ryžovú kašu zo 60ml môjho mliečka, dokojí sa a ide spať. v noci sa tak dvakrát budí tak dostane cicu.sama sa divím že toľko "spraská" a je taký drobnučký, no myslím že to je genetika. 😀 😀 😀

dadis
20. jún 2010

Sasulka moja 11mesacna...rano asi o 5tej dojcenie, asi 8.00 jogurtik (davam zvolensky smotanovy na dobre priberanie 😅 ) ten spapa asi za 3 sekundy, k tomu nejaky kusok pecivka alebo chlebika a zavrsime to "cicou". O jedenastej dojcenie, po spinkani obed, to spapa len tak 100g+ dojcenie. Niekedy poobede dostane ovocie (bananik s jablckom)+ dojcenie, nejaky ten keksik, rozok, na veceru kasu a dojcenie. V noci sa niekedy zobudi raz na papanie, inokedy spinka bez prebudenia do piatej. Ma 71cm a 8200g.

zuzu101
20. jún 2010

dadis - ty dávaš malej jogurtík?mne lekárka povedala že mliečne výrobky až po roku dojčené deti, ale už som nad tým uvaťovala že mu dám.ochutnávať trochu mu dávam, včera mal na obed halušky s tvarohom prvý krát, no akosi sa bojím mu dať celý jogurt.ja by som skôr nejaký biely dala.sladké mu nedávam, ani piškotky - ešte nemá zúbky, len ryžové a pohankové chrumky, kukuričné nechce

katarina822
21. jún 2010

ahojte my mame 70cm a 8315gr.aj my papame jogurtik.
@zuzu101 skor tvaroh sa dava po roku no ale vela nam do roka nechyba 😉

salma22
21. jún 2010

my sa budime okolo 9.30 ranko davam jej 3x cicu kym sa dopapa za noc potom o nejakej 12tej davam zemicik z nejakou zeleninkou (ktoru mame doma) a este cicu lebo okolo 13 chodime vonku potom sa vratime o 14-15 dam jej cicu a dopapa ten zemiacik o 17 jej davam patu alebo vyzivku no potom sa hrajka ak si popita cicu tak na chvilu zabuva a potom sa kupkame o19 a o 19.30 jej dam kasicku ryzovu alebo ovocnu to vypije 220ml a skor ako o 21.00 nezaspi tak sa chvilku hra a zabuva pri cicine ale uz jej skusala dat aj polievocku kuraciu aj zeleninkovu co papame my a chutky mnamky pre sibalku 😀

zuzu101
21. jún 2010

ahojte.no ten tvaroh pôvodne nemal mať, ale to moje dieťa keď vidí jedlo tak sa začne celý triasť 😀 😀 😀 , kope s nožičkami, rozhadzuje rúčky na všetky strany a dokonca sa oblyzuje a slintá.je to fakt super pohľad.mám tri neterky a oni to nikdy nerobili.dnes sme vstali o 7.00 a už sme zvládli 2 krát kojenie, sendvič s masielkom a zeleninovo-písmenkovú polievočku a ešte trochu z mojich špagiet.keď sa zobudí tak ho čakajú cestovinky s mletým hovadzím maskom a paradajkovou omáčkou čo mu včera uvaril tatko 🙂 🙂 🙂 a do večera zvládne ešte hruštičku, jedno kojenie, ryžovú kašu a obľúbené chrumky.

lujza123
21. jún 2010

Lucia ma len 9 mesiacov, za den zje asi toto
7.00 - 180 mlieko
8.00 - maly krajec chleba alebo polka rozka s maslom alebo zeleninovou natierkou
10.00 - ovocie ( dost vela 2 - 3 ks )
12.00 - zelenina, mäsko, priloha + 90 mlieko
15.00 - 180 mlieko + 2 velke piskoty alebo pecivo
18.00 mliecna, ovsena, krupicna kasa s jogurtom,
20.00- 210 mlieko

Odkedy ste zacali davat syr? Sladkovodne ryby? Pecivo? Maslo?
Mam asi 3 knihy o detoch a vsade pisu uplne inak,

dadis
21. jún 2010

@zuzu101 jogurt je u nas v pohode, aj ked ho niekto odporuca az od roka, pre nedojcene deti sa odporuca od 8. mesiaca a pre dojcene deti sa tie nazory rozchadzaju..ja som s jogurtom zacala, lebo ju chcem trosku "vykrmit" a dobre ho toleruje. Ale napriklad pred tyzdnom sme mali doma zemiakove pyre a trosku ochutnala z bratovho taniera a tak ju chuderku prehnalo ☹ a to bolo ozaj len dve lyzicky...takze s mliecnymi vyrobkami opatrne, kysane vyrobky su ale lahsie stravitelne, treba vyskusat. Matkovi som dala prvy krat jogurt tesne pred 1.rokom, zjedol 1/2 teglika a vsetko vygrckal...tak sme skusili o mesiac a to uz bolo v pohode...

katarina822
21. jún 2010

jogurt dojcene deti ze od 9mes.ale hlavne tie co piju malo mliecka.ako je moja tak skoro kazdy druhy den spapa 1biely jogurt.

mikiko
21. jún 2010

presne tak moja mala 11 m. pije malo mlieka, a preto davam jogurt, dokonca uz aj pribinacika vanilkoveho si dava.
a papa asi takto
6.00 150ml UM
8.30 kasa, alebo ovocie alebo jogurt
12.00 masovo zeleninove jedlo plus 60-90 ml UM
16.00 jogurt, alebo vyzivku
19.00 kasu mliecnu
20.30 100ml UM.
mala bola dojcena do deviateho mesiaca, odvtedy mam do nej problem dostat viacej mlieka, ved viete najlepsie kolko sa odporuca v jej veku, ale nechce. mam asi tri flase s naustkom, makky, tvrdy netuci netecuci, aj cajik bol problem pit, ci vodu, dala si hlt a koniec, to pila z avent flias. tak davam napr vodu z flase od kubika vtedy aspon pije, ale co s tym mleickom skusala som aj sunar aj hami, ale bolelo ju brusko vratila som sa k bebe. ako ju prinutit v dobrom vypit viac mleicka poradte . dakujem

katarina822
22. jún 2010

@mikiko pribinacik by sa mal az po roku lebo to nieje jogurt ale naslahana tvarohova pochutka.

ivkaivka
22. jún 2010

Kati, co uz davas malej? Teda aku zeleninu,ovocie, masko...ja mam pocit, ze u nas je to stale o tom istom. Neviete mozem uz dat nejaku sunku a ak ano ktora je najlepsia?
Ja som este jogurt nedavala, mam obavy z BKM. No ale ako citam,kolko x denne papaju vase deti...no moja zvladne max. 3 prikrmy - desiat nehrozi mame az obed, potom olovrant vacsinou vyziva,alebo rozok nadrobeny v mlieku a vecer kasicka a somozrejme MM

katarina822
23. jún 2010

@ivkaivka ahoj moja rano momentalne odmieta papat chce len mliecko ale vedela rano spapat trochu chlebika cisteho alebo z masielkom sunku nedavam lebo su solene podla mna ale su mamicky co uz pred rokom davaju sunku napr.kuraciu.doktorka my radila ked nechce biely jogurt ze mozes uz domaci dzem ale zatial jej chuti cisty biely jogurt tak tam ten dzem nedavam.biely jogurt uz som citala ze kojene deti staci po roku ale ze mozu aj od ukonceneho 9mes.ja davam lebo moja pije malo MM.desiatu papa vacsinou ovocie obed ryzu,cestovinu bezvajecnu,zemiacik masko kuracie.kralicie,morcacie, zeleninku.sem tam ked nestiham dam kupovanu Hami napr.s jahnacim maskom alebo hovadzim maskom. alebo len zeleninovu polievocku.olovrant bud vyzivku jogurt.vecera kasicka. a MM a spinkat.

brisalek
23. jún 2010

tak my take papame malo...rano od probuzeni do 9 chce jen prso, v 10 ma hami jablicko s 2 piskoty a namackanym bananem toho sni tak 80-100, v 1hod obed uz jsem vdala vsechny pokusy o nakupovani a vareni...ji jen hami spenat s hovezim...jak kdy od 50 do 120....odpoledne okolo 3hod pul 4 ma jogurt s bananem tak okolo 80ml a vecer v 18hod nejakou omacku s knedlikem, polivku nebo kasi(kasi tak z 80 vody, ale hustou nesni vsechno)...no a tak 2-3x a den prso vecer usina u prsa. Obcas si da nejaky krehky chlebicek, housku....zkousela jsem lipanka rano , kasi , varila jsem vsechny mone zeleninky...kupavala hipp, sunarky, vsechny hami...nic☹

lujza123
23. jún 2010

@mikiko tiez som bojovala s mliekom, nejakym zazrakom mala zacala pit trochu viac posledne tyzdne. Davam jej mlieko na dva krat, najskor vypije tak 120, pockam 10 - 15 min a dam jej znova, to si este cucne tak 50 ml. Tiez nevypije moc ked je velmi teple...radsej ma trosku chladnejsie. Pomohlo aj to ze vzdy po mlieku som jej dala omrvinku piskoty...takze teraz rychlo pije aby sa dostala k piskote. Skus davat mlieko aj po desiate alebo olovrante ( okrem suroveho ovocia), po jogurte, kupovanej presnidavke alebo kasi.
Niekedy ju natahujem aby sa na to mlieko tesila, napriklad ju necham pozerat sa ako ho pripravujem, dam flasu na koniec izby alebo sedacky a necham ju aby si pre nu doliezla/docupkala. Ked uz vidim ze pocat pitia sa zacne vykrucat a nechce tak zacnem spievat oblubenu pesnicku, to trochu odputa pozornost od toho ze uz nechce a da o par glgou viac. Ale aj tak si myslim ze ked niektorym detom mlieko nechuti tak sa s tym neda vela urobit, takze mozes byt rada ze vypije aspon cosi.

katarina822
23. jún 2010

@ivkaivka ze sunka sa moze kuracia a morcacia a na chlebik v pohode masielko pazitku.alebo cootage syr cisty bez prichuti.ja ho zajtra skusim malej este som neskusala.tak uvidime reakciu.

andrea142
23. jún 2010

ja som malej začala dávať jogurty cca.8 mesiacoch. pribináčika jedla pred 1.rokom. na gastro sme boli kvôli mlieku či nemá alergiu. alergia sa nepotvrdila tak vtedy som jej začala dávať kravské čo bolo v 7.mesiacoch. tam nám lekárka vravela ,že ak nechce mlieko tak jej to mám nahrádzať syrom ,jogurtami, tvaroch ,smotana. takže toho som sa držala. našťastie syry zbožňuje, jogurty tiež. mlieko pije 120ml ráno a večer. to je všetko čo toleruje.

jedálniček čo mala ako 11.mesačná bolo:
ráno: mlieko
desiata: jogurt alebo pečivo/vianočka s maslom príp.šunka s syrom
obed: polievka občas aj druhé jedlo
olovrant : ovocie s piškótami / kaša
večera mlieko/ kaša

natalia11
11. jan 2011

@andrea142 aký druh bielych jogurtov je dobrý? Nepotrebujem aby malý priberal má skoro 9mesiacov 77cm a skoro 11kg ale chcela by som mu pre zmenu dať jogurtík aj keď ho ešte kojím. A ešte sa chcem opýtať od koľko mesiacov sa dáva chlebík a rožky?

andrea142
11. jan 2011

@natalia11 : no ja som jej dávala pribináčika , danette, ( vanilkové ) ....niektoré baby chválili aj tie zvolenské jogurty.....potom ešte ovocné .................no od kedy môže chlieb a rožky presne neviem, ja som jej dala už predtým ako dovŕšila rok. skús kuknúť www.kojení.com alebo net presne neviem je tam tabuľka čo od kedy môžu bábätká 😉

mirasierra26
16. aug 2012

Ahojte, pocula som o tejto knizke: Polevky a kasicky pro nejmensi, napisala ju Mudr. Judita Hofhanzlova, neviete ci by sa dala niekde tato knizka na nete stiahnut ? Dik za rady.

nastasja25
16. aug 2012

malý má 10 a pol mesiaca 80cm a 11,5kg
ráno okolo 7.00-180ml mlieka
desiata-ovocie alebo vločky s ovocím-podla toho kedy sa zobudí
obed-polievočka ale hustejšie,riedke nechce už papať,alebo masko na masle so zemiačikmi a zeleninkou
večera-kaša,ovocie,ak ho nemal doobeda,jogurt alebo chlebík s maslom
pred spaním asi 210ml mlieka
a to sa zobudí na tú istú dávku ešte v noci

viktoria12
19. sep 2012

ahojte poradte ako naucit malu papat aj nejake kusky zatial mame len mixovane veci akonahle je tam vedci nerozmixovany kusok zacne sa dusit a som uźufala , a ako robite cestoviny pre deticky a chlebik a tak mala ma mes a uz neviem co jej davat papat

iwetinka
8. okt 2012

ahojte,mám 11 mesačnu dceru a papkame skoro podobne ako všetci a to :
5.00 - 7.00 - mliečko
9.00 - 10.00 - ovocie,výživa,chlebik alebo jogurty,pribinačik
12.00 - 13.00 - polievočky, mäsové jedla s prilohami a zeleninka striedame to
14.00 - 15.00 - pýta si občas mliečko podla obeda ako sa napapká alebo jej urobím kašu riedku
16.00 - 17.3O - ovocie , jogurty , tvaroh s ovocím, syry do ruky, piškotky, keksíky podla chute , deserty,pudingy, šťavy
19.00 - 20.00 - mliečko, kaša, mliečko s ryžou od nestle alebo jej urobím ryžu s UM

veronicka1901
18. okt 2012

@iwetinka Ahoj, ako dostanes do malickej ovocie? My nechceme presnidavku, zotrete jablcko ci hrusko, banan, proste nic. Jedine ak pridam ovocie do kase, tak trochu zje. Inak papame podobne ako vy, akurat na ranajky mame kasu, kedze mala mi ciste mlieko cez den nechce a v noci pijeme este 2x mlieko, okolo polnoci a stvrtej 🙂

hajajanka
18. okt 2012

Nas jedalnicek v 11-tich mesiacoch:
6.00: mliecko s kasou (nie vzdy, podla nocneho jedenia)
9.00: jogurt alebo ovocie s piskotou alebo s ryzovou krupickou
11.00: mliecko s kasou a spanok do 13.30
14.00: masko a zeleninka s cestovinou, bez cestoviny ako kedy
16.00: ovocie (alebo presnidavka, ked sme vonku), prip. chlebik alebo roztek
18.30: mliecko s kasou a spanok

innaf
23. mar 2013

ahojte maminky, my papame asi takto:

05.00: 180ml mlieka
07.30: 180 ml mlieka
10.00: domáca výživa (z troch kusov ovocia)
12.30: masovo-zel. príkrm
15.00-16.00 - banan, alebo vyziva, alebo chlebik s maslom, alebo s niecim inym
18.00-19.00- 210 ml mlieka

takisto v priebehu dna piskotky, chrumky, jablcko, mrkva len tak na hryzkanie.. 🙂

kotatko201
4. apr 2013

ahoj maminky tak ako my mam jedenast mesiacikov a jedalnicek:

Ranajky: kaša, alebo chlebík
Svačina: banán alebo jablcko,...
Obed: polievka, maso so zemiakmi a tak podobne
Svačina: ovocie, jogurt, sušienky
Večera: kaša, brumík ovocný, krupica

V noci okolo 10:30h. vypije jedno mliecko 180ml a inak vela vela cajicku... neskutocne vela caju, ale doktorka povedala, ze je to dobre, ze aspon nema horucky a to je teda fakt, horucku sme teda davno nemali...

miselkat
4. apr 2013

Ahoj, uz budeme mat rok a nas jedalnicek je takyto:
6:30 polovica rozka s maslom, potom dojcenie
9:00 jablcko s keksikmi (bio z DM), potom dojcenie
11:30 zeleninka s maskom, dojcenie
15:00 dojcenie
16:00 chlebik s maslom, banan, vyzivka
18:00 mliecna kasa
19:30 dojcenie
v noci vstava 2 az 3 krat na dojcenie

ucinka333
29. sep 2014

Ahojte