Jedálniček 11. mesačného bábätka. Koľko a čo má papať?

paula80
4. mar 2009

Chcela by som sa len dozvedieť, koľko a čo má papať 11.mes. bábo, ako by mal vyzerať jeho jedálniček, ako vám papajú a pijú detičky.
Nakoľko my máme problém s papaním a pitím, moj malý nechce papať ani piť sám - máme nasogastrickú sondu, neviem, či mu dávam dostatok jedla a či správne krmim.
6.00 - UM 180 ml
9.00 - UM 180 ml
12.00 - obed - masovo - zel. príkrm
15.00 - ovocná výživa
18.00 - kaša, alebo jogurt, puding, jednoťáčik
21.00 - UM 180 ml. čas je orientačný
Medzitým dávam vodu, max.2 dcl.Chlebík, rožok, piškotu ani iné mi nezpapa - napína ho z toho, sem-tam spapá kukuričné chrumky.Všetko mixujem.Neviem, či nedávam veľa mlieka, alebo dávať ešte nejaký iný príkrm, ale neviem aký, ako to správne rozložiť počas dňa.
Zaujíma ma to preto, lebo malý za posled.2 mes.pribral len 500 g., je to v poriadku?Stačí mu takéto stravovanie, ďakujem za názory.

andy80
12. mar 2009

berenika39: já vím, že to není směrodatný, taky to neřeším, až bude čas na to, že má jíst sama, tak sama jíst bude. A víš, že si ani nepamatuju, kdy začal jíst Jiřík sám a to jsou to teprve 3 roky 😀

berenika39
12. mar 2009

psala jsem si do dvou let deník. a nejsem si jistá, jestli to bylo dobře. ted srovnávám, že Míša v sedmi měsíci stál v postýlce u žbrdlinek a Péta couvá teprve na břiše pozadu...(dneska se zašprcnul pod sedačku, zkušeně zacouval, ale nemohl ven...). každý mimčo je osobnost, a to je dobře 😀 😀 😀

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
betina1984
13. mar 2009

No, to s tým samotným krmením bábätka. Ja mám kamarátku, malý bude mať v júli 2 roky a stále ho kŕmia. Takže nie je kam ponáhľať.

betina1984
13. mar 2009

oceanka, moja tiež nevypije mlieko naraz. Od malička, keď ho nechcela z fľaše, som jej ho dávala lyžičkou a ostalo nám to doteraz. Spravím jej napr. 180 ml mlieka, 130 ml vypije a zbytok jej dám lyžičkou... Ale nie vždy mi ho chce.

johanka0805
17. mar 2009

ahojte chcela by som poradi t moje 11mesacne babo papa kazde 2 hodiny a v noci sa budi 2 alebo 3 krat ked som mu skusila dat na miesto beby caj tak sa mi uplne zobudil a siel spat az o 2 hodiny

lucinka1104
17. mar 2009

my papáme oveľa častejšie ako tak čítam , môjmalý je v kuse,ale pri tom vyzerá tak akurát.....takto po zobudení ho nakojím potom o dáku pol hodinku až hodinku spapá bd jogurt, alebo banán alebo krajec chleba s amsielkom a už mu dávam aj dia lekvárik

desiata banán
obed zeleninovo mäsový príkrm
olovrant bud výživa, alebo jogurt, poprípade mrkvička s jablčkom1. večera moje mliečko
2. večera kašička rzžová s banánom jablkom ahruškou
3. večera moje mliečko

pomedzi chrúme piškóty, rožky, detské sušienky, chrumky vypije asi 400 ml čajíku a vždy pri zaspávaní sa kojíme a mame cca 10 a pol kg

lucinka1104
17. mar 2009

johanka mne sa takto malý budí pravidelne presne ako tebe až na to, že mne ostane dve hodiny hore každú noc 😝

nikollette
4. jan 2010

Baby tiež by ma zaujímalo co a ako casto vase deti okolo 10-12mesiaca papajú.
Napíše niektorá???
Dík 🙂

cestovatelkaandrea
4. jan 2010

Niki nas drobec papal v tej dobe takto:
6-7.00 UM 200ml
9-10.00 ovocie cca 200g
12-13.00 chlebik s maslom od 11 mesiaca aj so sunkou potom este 120ml UM
15-16.00 jogurt cca 150g
18-19.00 masovo zeleninove jedlo cca 150-200g
UM pred spanim 200ml

po roku je to podobne len ovocie je cerstve nie z poharika, na chlebik mu davam aj zeleninu a zje dva krajce

nikollette
4. jan 2010

No tak my papáme ovela menej 😖

cestovatelkaandrea
4. jan 2010

nas je velky jedak ale podla mna je to ok ak jedia deticky aj menej. nas je zajko duracel tak preto tak vela. ako je tvoj?

nikollette
4. jan 2010

No okolo polnoci pije cca 100ml UM (niekedy vaic, niekdy menej)
okolo 3tej v noci cca 100ml UM (niekedy viac, či menej)
Ráno okolo 6-9tej (ako kedy, nemá vždy rovnaký čas) pije cca 100ml UM (niekedy viac či menej)
Okolo 11tej polovička maslového chlebíka
Okolo 12tej 100ml masovo zelen.príkrmu
Okolo 15jogurt
Okolo 18 ovocie
Večer bud chlebík s niečím, alebo kasa.. ale malé dávky 😒

nikollette
4. jan 2010

V poslednej dobe nevie zjesť jednu skleničku 180ml príkrmu... vacsinou len polovicku na jedno jedenie zje 😖

nikollette
4. jan 2010

Ked bol menší mu to nerobilo problém, tak neviem...

cestovatelkaandrea
4. jan 2010

aj Damian mal cca 2-3 tyzdne ked jedol menej a potom sa rozjedol opat. bolo to niekedy pred jednym rokom. nechcel vtedy moc mliecko a masko so zeleninou. dost ma to trapilo ale doktorka na poradni povedala, ze je to len prechodne.

nikollette
4. jan 2010

No náš sa teraz tiež dosť ksichtí na masovo zeleninové veci..
skor si dá ovocne, alebo este lepšie jogurt 😉

cestovatelkaandrea
4. jan 2010

on sa urcite rozje, daj mu cas 😉

suzanka144
4. jan 2010

Ahojte my mame takyto rezim s papanim:
9:30 - ovocie 200g s piskotkou
13:00- obed masko so zeleninkou 200g
15:00-15.30-mliecko 160ml
potom dlho nic nechce ak niekde ideme vcer dam mu aspon 120ml mliecka
a potom ma az o 20:00 hod kasu alebo krupicu
a o 21:00 pre spanim mliecko 160ml
v noci sa na mliecko nebudi prespi celu noc az okolo pol 6tej ma mliecko a potom este spinka a ked sa zobudi mame to ovocie atd..
zda sa mi ze napapa toho vela ale staci mu pomedzi to este dake kukuricne chrumky a piskoty pochrume a vela cajika pije ten ma rad 🙂

ajka82
4. jan 2010

nikollette, nas jedalnicek:
ranajky- MM (mnozstvo netusim 🙂 )
desiata- jogurt 100-150g
obed- maso/vajce, zelenina (popr. nico co uz moze aj z nasej stavy) 200-280g
olovrant- ovocie cerstve150g/vyziva200g
vecera- kasa 180-220g
2.vecera- MM
pocas dna na pitie caj...ak malo cez den pije, tak sa v noci zobudi, napije sa a spi dalej...inak prespi celu noc

ajka82
4. jan 2010

este som zabudla...doobeda dostane nejaky rohlik, alebo kusok chlebika do ruky, nech si zuzle 😉 popr. piskot

nikollette
4. jan 2010

Suzanka, ani tvoj toho nepotrebuje veľa, ako ten náš.
Nebudem sa zatial nad tým ročulovať, ked prospieva, asi im to zatial stačí 😉

suzanka144
4. jan 2010

Nikol vsak ani ja sa tym nezatazujem ked je v pohode a prospieva 🙂 sily ma viac nez dost 😀 pokial som ho kojila sme mali stale 3hod rezim papania a dost priberal lebo som mala huste mlieko ale to bolo iba 5mes.. teraz toho papaju uz dost aj hustu stravu tak ich to asi zasyti a popritom mu stale dam zobnut z dakeho pecivka ked vidi aj nas papat a pokial to moze tak mu dam vtedy mu chuti najviac 😀 a mame vyse 9,5kila co si myslim ze je dost takze to neriesim prospieva dobre 🙂

murinka
5. jan 2010

moja dcera tiez este nema 11mesiacov,ma 7,5kg-a to keby mi priberala kazdy mesiac po pol kila ako pise zakladatelka temy tak by som bola stastna 😀
nas jedalnicek vyzera takto:
8.00 -jogurt s piskotkami
11.30-polievka-kazdy den ina
15.00-masko so zemiakmi a zeleninou-pomixovane,lebo nemame este zubky 😅
18.00-mliecna kasa
21.00-6.00-mlieko-100ml jedna davka 😅
medzitym ma v puse vzdy nieco-pisotku,chlebik,rohlik,burizony,ovocie,sladke keksiky......a cajik 🙂

rimmel
5. jan 2010

no moj sice nema 11m ale skoro 10 a vazime cca 9.5-10kg(UZ sme dlho neboli na poradni haha)
a papame takto

-ranajky kasicka
-olovrant ovocie
-obed zeleninovy prikrm ci cestoviny ci masko
-desiata chlebik s maslom ci sunkou, ci avokado, ci uhorka, proste daco do ruky ci ovocie
-vecera zase zeleninka ci masko so zelen.ci cestoviny ci rizotko ci tak.
-potom uz len mliecko pred zaspavanim, kojenie.

medzitym mu dam zuzlat korku ci hrozno papka..a kojime pomedzi .. 🙂

murinka
5. jan 2010

ahoj rimmel.nechcem sa ta ,,dotknut,, ale my mame najprv desiatu...potom olovrant 😵 mate iny casovy posun 😅

rimmel
5. jan 2010

jezis ano jasne pomylila som sa! 😀 😀

ninul
5. jan 2010

ahojte,
tak sa teda aj ja pripojim 🙂. nas krpec ma 10 mesiacov a okolo 10 a pol kila. papkame takto :

cca 6:00 - MM
cca 8:00 - bananik alebo jablcko alebo chlebik s maslom
cca 13:00 - masovo - zeleninovy prikrm ( zemiak/ryza/cestovinka/vlocky ovsene/vlocky pohankove plus nejaka zeleninka, ktoru uz moze (mrkva, cukina, tekvica, por, brokolica atd) a masko alebo dva krat za tyzden zltok
cca 16:00 - ovocie alebo vyzivka alebo chlebik s masielkom alebo aj suchy
cca 19:00 - kasa ( bud kupovana alebo ovsena s bananikom alebo pohankova s vyzivkou...)
a este pred spanim pred osmou ho nakojim a ide spinkat 🙂

hava77
5. jan 2010

ahojte, nakukla som aby som vedela co a ako dopredu 🙂 maly bude mat o tyzden 9 mesiacov a papa takto
8 - 200ml UM potom s nami pol rozteka alebo chlebika, niekedy nechce
10 ovocie s piskotkami zje aj viac ako 200g
12,30 - 13 maso/zelenina a je velky jedak lebo niekedy zje aj 300g 😅 a este krici ze ham/ nemixujem len roztlacam vidlickou /ma 7 zubov/
16 chlebik/roztek s niecim a potom este 150ml UM alebo jogurt / kasa
a vecer o 19,30 kasa aspon 260...chcela by som aby pil este viac mlieka ale nechce. v noci sa na jedenie nebudi

hava77
5. jan 2010

zabudla som napisat ze ma 10kg ale vobec nie je buckos, vyskovo je ako rocne dieta / sme vysokí cela rodina/