Jedálniček 7-mesačného bábätka

alexyytoo
18. jan 2023

Ahojte, idem si sem pre radu ohľadne papania môjho 7 mesačného synčeka. Je to veľký jedák a nemá dno😂🙈 ako často a aké množstva zjedia vaše bábätká?
Malý je každé 2 hodiny ráno po prebudení vypije mlieko 180 ml mlieka (pokračovacie mlieko)2 hodiny nato polku banána a polku detskej ovocnej výživy a za tým 150 ml mlieka, vypil by aj viacej🙈na obed 180ml zeleninového príkrmu a neskôr opäť mlieko. Na olovrant som začala dávať jogurt zatiaľ iba polku a troch nastrúhaných domácich banánovych sušienok a opäť mlieko. Večera je kaša a to je už final 😂
Prosím o váš názor a vaše skúsenosti 🙏🙏🙏🙏 ďakujem veľmi pekne ❤️

cyberk
18. jan 2023

V tom case mala moja:
rano mlieko 210ml
desiata jogurt/vyziva atd.. 180ml
obed klasika maso/zelenina 250-300ml
olovrant kasa kol 200ml
vecera mlieko 180-210ml
pomedzi to samozrejme ponukat vodu... ale ja mam dievcatko, tak ta ma asi mensi zaludok :D a papala a stale papa (ma 11m) kazde 3 hodiny.
Inak mne pride zbytocne furt ponukat mlieko aj po obede.. why? vsak dopraj mu prikrmu kolko chce a nemusis dokrmovat mliekom :D

marianarem
18. jan 2023

@alexyytoo No moj zjedol tak polovicu z tohto 🙂 Ale tymi mnozstvami sa netreba riadit, iba tym, ci dieta prosperuje a vyzera zdravo.

alexyytoo
autor
18. jan 2023

@cyberk ďakujem veľmi pekne. Ide o to že mne pediatricka prízvukuje stále, že mam ponúkať aj mlieko po prikrme 🤷 tiež som sa čudovala ale tak že hádam vie čo hovorí 😂 lenže môj chlapček nemá dno takže samozrejme, ze on to mlieko neodmietne, ale potom sa stane to čo dnes, že celkom dosť vygrckal🙈 lebo oči jedia ale žalúdok asi nezvláda 😂 ale napr keď mu dávam na desiatu ovocný príkrm mi príde po chvíli hladný ako keby ho ten príkrm nenaplnil úplne 😂
Skúsime pridať teda ovocného príkrmu aj zeleninového. Len som niekde čítala že by nemali jesť viacej ako 100 g ovocia 😯
Vodičku nechce vôbec piť, neviem ako mu pomôcť aby mu začala chutit, cez fľašku vôbec nechce sa cez lyžicku gro vypluje😂
Čiže malinká mala mlieko už iba 2 x za deň?
Ďakujem 🙏🙏🙏

alexyytoo
autor
18. jan 2023

@marianarem len ja sa bojím aby som mu nezaťažila bruško:( keďže on nemá stopku 😂

marianarem
18. jan 2023

@alexyytoo Tak to by si na nom videla, take babatko to neskryje. Z tazkeho bruska by bol mrzuty, nervozny, mohol by mat reflux alebo problemy so spankom. Pozorujes nieco take?

cyberk
19. jan 2023

@alexyytoo aj pri mojej som si myslela ze nema dno kedze od zaciatku papala pekne :D
Ako nahle sme zaviedli kasicku tak zacala mat len 2x do dna mlieko a tak to ma dodnes zatial
Prikrmujete od ukonceneho 4m?
Ja nic nevazim, dam kolko spapa, ziadne problemy so zaludkom nemala 🙏
Vsak ale mlieko sa ponuka len ak dieta zle papa, ak ti zje vpohode uz prikrm tak by som ho nestopala uz :D
Hm ak by moja nepila vodu asi by som veeeelmi riedila mlieko, dala by som npr do 120ml vody jednu odmerku, a den co den by som dala menej a menej UM, samozrejme rano/vecer by dostala klasiku plnu davku… ale to som ja :D skus vyskusat mozno si zvykne na vodicku

alexyytoo
autor
20. jan 2023

@cyberk ide aj o to že malý začal mávať takú tvrdú pevnú stolicu:( nevidím žeby mal problém ju vytlačiť ale neviem či je to ok 🙈🙈🙈 malá stýmto problém nemala? ďakujem veľmi pekne za rady 🙏

alexyytoo
autor
20. jan 2023

@marianarem áno problémy so spánkom sú stále 🙈 časté nočne budenie 🙈 síce stačí podať cumlik a spí ale je to aj 5x za noc

cyberk
20. jan 2023

@alexyytoo stolica pri prikrmoch uz je dost ina ako na cistom mlieku, ked ju nema problem vytlacit, nic ho neboli tak pohoda 🙂 aj moja vytlaca uz take co sa podobaju dospelackym 😅

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz